Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem a leonberg...

Hogyan fegyelmezzem a leonbergi keverék kutyámat séta közben?

Figyelt kérdés
1 éves múlt. Imád sétálni, minden nap ugyanabban az időpontban vár. Ha kutyákkal találkozunk izgatott lesz, húz, oda akar menni. Van amikor nyűszög is közben. Egyszer már majdnem elszabadult, olyan erősen húz. Közben persze szólítom a nevén, és,hogy "nem szabad". Már ott tartunk, hogy nem merek elmenni vele egy másik kutya mellett. Hogy adjam a tudtára, hogy nem kéne odamenni, és, hogy ne húzzon?

2012. júl. 15. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! (bár nekem németjuhászom van de ...) ez a probléma nekem is sokszor fentáll ... nekem is elég erős a kutyus ... ha nem szólnék rá 2 perc alatt hasrarántana ...

nemtudom milyen nyakörvet használsz ... nekem fojtónyakörvem van ami eleve megakadályozza hogy hasrarántson ...

Próbálj meg határozottan rászólni ha másik kutya közelében van. Mond neki kicsit szigorúbb hangon hogy nem vagy nemszabad és húzd magadfelé a pórázt ... hívd be lábhoz.. vagy egyszerüen próbáld lekötni a figyelmét .. mondjuk a kedvenc játékával vagy bármivel..:) próbáldmeg elérni hogy valami olyan tárgy legyen nálad ami jobban érdekli a másik kutyánál .... nekem ezek az ötleteim :) remélem segítettem:)

Sok sikert/törelmet :)

2012. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fojtó nyakörv úgy hülyeség ilyen helyzetben, ahogy van. Csak és kizárólag tüneti kezelés lenne -egy ideig. És ennek is megvannak a szabályai, amiket meg kell bizony tanulni. Ne használj csak úgy magadtól fojtó nyakörvet!


Az első, amit tenned kell, hogy ezt megold, hogy szigorúan naponta vidd kutyák közé, engedd el, hogy más kutyákkal tudjon rohangálni, bandázni, játszani, kiélhesse a teljesen természetes ösztönét és vágyát, hogy a fajtársaival lehessen. Amíg ez nincs meg, addig minden más hiába való.

A kutyának szüksége van arra, hogy szabadon is rohangáljon. Csak a pórázos séta semmire sem jó, bőven nem elég neki. Amíg ez sem történik meg, addig szintén fölösleges sajnos minden más dolog.

Ha a napi szintű találkozás más ebekkel meg van, utána lehet ezt a konkrét problémát orvosolni. Mivel nincs meg a kellő tekintélyed és még nem helyes a viszonyotok, így a legjobb, amit tehetsz, hogy ahogy elkezd a kutyád így cirkuszolni megfordulsz és elindulsz vele az ellenkező irányba és magad után rántod. Ez egyébként akkor is jó megoldás, ha húz téged.

És még javasolnám, hogy egy igazán jó, színvonalas iskolát keress fel, ahol tudnak segíteni abban, hogy hogy tudod helyre rakni a viszonyotokat. (Ebből következik, hogy olyan iskolát válassz, ahol szabadon mozognak és dolgoznak a kutyák mindig. Csak pórázon sosem lesz tökéletes a kapcsolatotok, sosem lesz valóban fegyelmezett a kutya.)

2012. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fojtonyakörvet én sem rossz értelembe használom ... de ehez van szokva a kuytám ... csak kölyök korába volt rendes nyakörv rajta ... azota minen sétánál fojtó ... meg ez sem végig mert mi az itteni kisebb erdőbe hordjuk őket aholvan folyó .. és el vannak engedve a nyakörv csak addig szükséges amig odaérünk ... mert türelmetlen (ami érthető) és sietne ... de nem zavarja a fojtónyakörv mégis igy tudja hogy mikor kell visszafognia magát..
2012. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!