Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti kutya nem fázik...

Kinti-benti kutya nem fázik meg télen?

Figyelt kérdés
Ha a melegről hirtelen kimegy a hidegbe huzamosabb időre? Vagy hogy működik ez annál aki így tart kutyát?
2012. júl. 15. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem még egy sem fázott meg.
2012. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen gondom.

1. kutyám 13 évet élt gazdáival panelban, de fél napokat kint voltak horgászni télen is. Aztán Nálam 1 évet volt panelban, majd bő fél évet kertesben: alapjában benti kutya volt 2 sétával, plusz a kerti wc lehetőséggel. Télen egyre többet akart kint lenni, volt, hogy -20 fokban egy két órás nagy séta után csapzottan, átázva értünk haza és kint akart maradni :O persze nem engedtem neki :) kistestű hosszú szőrű kutya volt.


Mostani kutyám roti-nj keverék, sűrű, de középhosszú szőrrel. Nem roti, de nem is nj szőr...vhol a kettő között.

Első telén napközben kint volt, csak éjszaka volt bent. Második telén végig kint volt, éjjel-nappal, mivel hajnalban mindig ki akart menni, én meg aludni akartam, ezért kint hagytam inkább esténként :D

Az elmúlt télen pedig bent volt, mivel nyár vége óta lakásban volt napközben sokat, éjjel pedig mindig. Ezért télen sem zártam ki az udvarra, de sokat volt kint azért. Reggel sétával indítottunk, utána kint maradt néhány órát, majd napközben bent volt, késő délután ismét séta és kintlét a kertben és este jött be...késő este még kint volt 1 órát kb.

Soha nem volt megfázás. Hóevéstől télen, hideg víztől nyáron voltak torokgyuszik, de semmi megfázás

2012. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bevallom én erre nem figyelek. Elvileg mielőtt kiviszed a hidegbe, egy a háznál kicsit hidegebb helyiségbe kell vinni, hogy megszokja mielőtt kimegy. De a mi házunkban erre nincs lehetőség. Viszont a házunk alapvetően nagyon hideg télen, plusz egészséges fajtát tartok. Úgyhogy én egyszerűen csak ki és be engedem őket amikor kell. Soha nem volt semmi bajuk ettől.
2012. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam az egyik nagyon fázós, pedig nagy testű. Rá kabátot szoktam adni ha nagyon hideg van. A többiek jól elvannak. Ha fázna bekéredzkednek.
2012. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért kérdeztem amúgy, mert most vettünk kiskutyát, kuvaszt és kinti-benti kutyának szeretnénk. Most bent alszik, de van kutyaháza és azon gondolkodom télen lehet jobb lenne ha kint aludna, mert nap közben ha nem vagyunk itthon addig nem lehet bent egyedül, aztán lehet megfázna ha egész éjszakai meleg után kiraknánk napallra a hidegbe. Szerintetek?
2012. júl. 16. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán fog bent szívesen maradni, ha felnő. Melege lesz, és a kinti dolgok sokkal jobban fogják érdekelni.
2012. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a kinti-benti léttől, de előfordulhat, hogy ő kint szeretne majd maradni.
2012. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!