Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Először is nem kérem a menhelyi kutyás szöveget, köszönöm. :)

Másodszor nem szaporítótól lenne.


Nos, egy nagy vagy közepes testű kutyára gondoltam aminek rövid vagy közepesen hosszú a szőre, ami könnyen elsétál velem akár 3 órát (vagy többet), ami szeret úszni (tudom egyén függő de fajtától adódóan). Könnyen tanítható, de az a fontosabb hogy ne legyen nagyon beteges típus a fajtából adódóan, esetleg nem árt ha jó házőrző (kutyasuliba lesz vele járva), esetleg/vagy/és jelző kutya. És egy tekintélyt sugárzó kutya. Gondoltam Dobermannra, de beteges fajta sajnos :(

Hasznos válaszokra mennek a zöld kezek. :)

Előre is köszönöm.



2012. júl. 15. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
óriás schnauzer. Tökéletes. A szőrét trimmeled, szal belefér a félhosszúba. Mozgékony, kevésbé beteges, az enyém úszni is imádott, bohóc kutya. A tanítása a makacssága miatt igényel npemi türelmet, de megbízható jó házőrző suli nélkül is.
2012. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zsolti zsolti válasza:
keverék a legjobb,azok bírják a gyűrődést !
2012. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy keverékbe sok fajta lehet. Alap természete meg van, ami max örökbefogadás után jöhet szóba, vagy esetleg menhelyi dolgozó szépít, hogy hozzák el (visszavinni meg nem lenne szívem) tenyésztő meg hát csak nem azért szépítene mert más is elvinné a kölyköt... És anyuval beszéltem taláán kiállítási célra is lehetne vinni ha tk-s
2012. júl. 15. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Óriás snaci tényleg tökéletes. Óriási bohóc.:)) Nálunk van egy a családban és nagyon-nagyon okos, szívesen tanul és szívesen mozog is. A szőre igényel némi ápolást, de az nem vészes. És egészséges fajta is.
2012. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Angol cocker spániel !!!! Nagyon játékos egész nap bírja! Jó házörző és ez saját tapasztalat!!! A szőke akkora amekkorára vágatod!
2012. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
*szőre
2012. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én is az Agnol Cocker Spánielt ajánlom.Kedves játékos (nekünk egész nap meg se áll hozza a labdát)Szőre kicsit több gondozást igényel.Kiállításra tökéletes.
2012. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 petrusi ***** válasza:
Az óriás schnauzer sem beteges, de még egészségesebb a közép schnauzer. Kitűnő házörző, és a tanítása is könnyebb, mint az óriásé. Különben minkét schnauzer ideális neked, de én inkább a közepet ajánlom.
2012. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát nem tudom hogy mennyire jön be neked a puli de az is közepes termetű. (mondjuk a szőre az nagy de én tavasszal nyírom és így is nagyon aranyos) okos kutya és házőrzőnek se utolsó.
2012. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Snaci van a szomszédban tényleg okos, csak a szőre miatt nem gondolkoztunk abban ugyanígy a spániellel is.

Puli meg van a mamáméknál be nem áll a szája azt tudom :)

2012. júl. 17. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!