Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy fajtiszta kutyust...

Ha egy fajtiszta kutyust ingyen adnak, lehet, hogy nem is fajtiszta, esetleg beteg?

Figyelt kérdés
Egyébként eladó kölyökkutyákat néztem a neten, és sokat 40 és 25 000 közt adnak, azonban volt 1-2 olyan, amit ingyen. És elgondolkodtam, hogy vajon miért adják pont ingyen. Érdemes így kutyust venni, vagy inkább áldozzunk rá pénzt? És még annyi, hogy azok a kutyák közt is vannak különbségek, akiket 40 000 -ért és 20 000 -ért adnak, vagy csak a gazdi akar "minél többet keresni" a kutyussal?
2012. júl. 16. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi tenyésztők (akiktől törzskönyves 100%ig egészséges kiskutyát vehetsz)így nem hirdetik magukat,hogy ingyen vagy 25ezerért olcsó kutya.

Ha van elképzlésed,hogy milyen fajta kutyát akarsz akkor keres rá a kutyafajtára és hogy hol vannak olyan kenelek ahol tenyésztik őket.

Persze vehetsz olcsóbb kutyát is netes hirdetés alapján vagy akár ingyen, nem feltétlenül lesz beteg, csak azt nem fogod tudni előre, hogy milyen lesz ha felnő.

Ha meg mindegy milyen fajta kutyus egy jó menhelyről is választhatsz.

2012. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
* milyen lesz ha felnő, esetleges örökölt betegségei is lehetnek ami még nem látszik.
2012. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek mind csak a pénzre mennek (20-40e Ft-osok), szaporítók. Vagyis nem érdekli őket, hogy egészségileg milyen az a kiskutya, hogy te utána a gatyádat is dokira költöd majd.

Ha egészségileg biztosra akarsz menni, akkor keress egy normális tenyésztőt, fizesd meg a kutya valódi értékét és tőle vagyél magadnak egy életre szóló négylábú társat.

Akik ingyen adják, hát azok is kb., mint a szaporítók, már a kutya egészségi állapotát tekintve. De ha mégis be tud mutatni róla törzskönyvet ill. szűrővizsgálati eredményeket (amik persze jók), akkor oké.

2012. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a komoly tenyésztői árak általában kb azonosak. +- 10-15000 ft-ot el tudok képzelni,de azt ,hogy egy komoly tenyésztő ingyen adjon egészséges,szép kiskutyát,azt nem!

Szerintem amit te olvastál ott Gizi néni uszkárnak látszó kutyája kanos volt,ezért összehozták a szomszéd Józsi uszkárnak látszó (természetesen TK nélküli) kutyájával és ezeket a kölyköket adják ingyen. Vagy még az lehet,hogy komoly tenyésztőnek "selejt" egyede született, ami házi kedvencnek jó, ezért adja ingyen. Vigyázz,mert olcsó húsnak hig a leve!!!

2012. júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező itt egy kis segítség a vásárláshoz:


[link]

2012. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném, hogy miért adják ingyen. Lehet, hogy keverék, vagy "egyszer szülnie kell a kutyának" alom. De az is lehet, hogy betegek. Nemrég az egyik egyesülethez került egy három hónapos németjuhász, aki alig áll a lábán. Azt mondták találták, de valószínűbb, hogy ő volt a selejt az alomból.

Húgomnak pedig van egy kopasz kutyusa, akit ingyen kapott. Ivartalanítva van, és az egyik szemére nem lát. Amúgy gyönyörű, egészséges, és imádjuk.

Szóval kérdezz rá, nézd meg, és ha nem látsz bibit, akkor miért ne? A tulaj nyilván nem nyerészkedni akar rajtuk, ettől függetlenül nem helyeslem a a felesleges szaporítást.

2012. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hidd el fajtiszta kutyát kapsz, de fajtatisztát már nem :)
2012. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri gyűjteni, mint egy kétes kutyát. Egészségileg kétes a fajta tisztasága is kétes ritka az olyan amelyik fajtatiszta és még egészséges is. Hidd el nem éri meg én is jártam így.
2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztő ismerősöm ad ingyen kutyákat, nem betegeket nem keverékeket, mert sokszor előfordul, hogy eladnak 100ezerért egy kutyát, amit pár hónap múlva visszahoznak hozzájuk, h már nem kell mert nem tud foglalkozni vele. Ők annyit tesznek legalább, h jó helyet keresnek a kutyának és igen ingyen. Tehát tényleges tenyésztő is adhat ingyen kutyát törzskönyvvel csak lehet h nem 2-3 hónaposat hanem mondjuk 1 éveset.
2012. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!