Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek nem törzskönyves a...

Akiknek nem törzskönyves a kutyájuk, írnának pár dolgot hogy tényleg beteges e stb?

Figyelt kérdés

Vagy hogy milyen gondok vannak velük.


AKIKNEK VAN NEM TÖRZSKÖNYVES KUTYÁJA!!!



2012. júl. 16. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az egyik kutyám fajtatiszta ugyan, de nem törzskönyves. Nagyon egészséges, sose volt még beteg, kitartó, szívós jószág. Amúgy amerikai staffordshire terrierről van szó. Mi egy közeli baráttól kaptuk, így kizártuk hogy beteg lenne. Nap mint nap láttam az anyakutyát apakutyát. Gondolom akkor rossz ha nincs TK amikor idegentől vásárol az ember kölyköt
2012. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 croi válasza:
70%
Nekem egy beagle-m van és egy német juhászom, mindkettő fajtatiszta, de egyiknek sincs törzskönyve. A beagle tenyésztőtől lett véve, teljesen ismeretlentől. Semmi gond nem volt vele, teljesen egészséges (már 9 éves) :). A német juhászt egy családtól vettük, vele sincs semmi gond (már 6 éves) :). Mindkettő eleven és vidám :). Persze voltak betegek (semmi komoly, pár napos baj), csak megfázott az egyik, a másiknak meg a szemén volt egy gyulladás, de ez törzskönyves kutyáknál is előfordul :). Jah meg a beagle-m egyszer eltörte a lábát :S. De amúgy minden rendben velük :)
2012. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Nekem egy foxim van, aki besikerült kiskutya volt anno. Most 12 éves. Noha mindkét szülője törzskönyves volt, ő mégis ideggyenge lett. Ez abban nyilvánul meg, hogy a vihartól például nagyon fél, és ahogy öregszik, egyre rosszabbul bírja a stresszt. Például séta előtt egész testében remeg és üvöltve nyüszít. 2 hónapja meg kozmetikusnál voltunk nyíratni, és utána 2 hétig egész testében remegett, éjjel volt hogy fogni kellett a fejét, nehogy "szétverje" a padlón. Szervileg egyébként semmi baja, egyszer volt bolha allergiája és egyszer valamilyen atka a fülében.
2012. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

egyiket ismerősinktől kaptuk bichon frise ,már 10 éves és jól van , egy gond van vele ,hogy allergiás a virágporra ,de ez 7 éves korában jött elő,amúgy minden rendben van


a másik egy havanese akit tavaly nyáron vettünk tk nélkül, 1 éves.. eddig nála se tapasztaltunk semmi betegséget, 7 hónaposan férges volt de ezt 3x féregtelenítéssel kiírtottuk ,de ez bármilyen kutyával megeshet :)

amúgy egy gyönyörű kutya az állatorvos is dicsérte , tk-ak a szülők ,de a kölykök nem voltak azok..

2012. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Van egy 8,5 éves tk nélküli golden retrieverem. Fél minden vihartól, tüzijátéktól, nem tudok vele nagyobb túrákra menni, mert csípőproblémás, bolhaallergiás, vagyis ha megcsípi egy bolha(hiába van rendszeresen spot on-ozva), akkor begennyesedik a bőre és kihullik azon a részen a szőre. Mindössze ennyi problémája van...

Ezzel szemben a tk-s kutyámnak semmi eü problémája nincs, nem fél semmitől.

2012. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Van 3 fajtatiszta kutyánk de egyik sem törzskönyves. Van egy Puli, egy Német juhász és egy Tacskó.

A Tacskónk jelenleg 16 éves szuka. Az egyik ismerősünktől van aki szaporítótól vette de kiköltöztek külföldre a kutyát nem akarták vinni így a kutya 1 éves korában nálunk kötött ki. Most 16 éves napi rendszerességgel lépcsőzik (sajnos sok lépcsőnk van a kertben és a lakásban is) de a gerincének semmi baja. Rendszeresen visszük dokihoz ellenőriztetni a gerincét 10 éves korától fogva és a doki is megvan lepődve, hogy semmi baja. Semilyen egészségügyi probléma nincsen. Persze azt leszámítva, hogy már romlik a hallása de ez ugye az öreg kor velejárója. Amúgy nagyon jól tartja magát rendszeresen jön velünk mikor túrázni megyünk.

A Pulink 1,5 éves kan. Ő is "szaporítótól" van. Őt ki vettük. A kutyák nagyon jól voltak tartva apja, anyja törzskönyves szőrt kutya. Neki nincsen törzskönyve. Nincsen semmilyen egészségügyi problémája nagyon jó terelőösztönnel rendelkezik és nagyon szép Puli.

A Német juhászunk 3 éves kan. A fajtamentők egy szaporító telepről mentették ki ahol kis ketrecekben összezsúfolva tartották a kutyákat. Mindent meg kellett neki tanítani ( pórázhoz szoktatás, alapvető parancsot stb...) és persze, hogy újra bízzon az embereben. Neki sincsen semmilyen egészségügyi problémája csak mikor elhoztuk akkor volt fülgyulladása de az már teljesen elmúlt és éli boldog jól megérdemelt kutyaéletét.

Amúgy már több "szaporítós" kutyánk volt. A szaporító azért van időzőjelben mert jó, lelkiismeretes szaporítóktól volt

2012. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*voltak. Még soha nem volt törzskönyves kutyám de nem is szeretnék. Egy szaporítós kutyámnak sem voltak még egészségügyi gondjai.


(79%-os válaszoló voltam....)

2012. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Yorkshire-om van, tk nélküli. Egészséges, viszont 2x akkora, mint amekkorának lennie kellene.
2012. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

megerősítést vársz? előkerül ilyenkor néhány elhivatott szaporítópártoló az egészséges kutyájával, de csak hogy tudd, ők a kisebbség!


első saját kutyám 5 évesen puszult el, nagytestű volt, egyrészt nem hasonlított a fajtájára, másrészt entrópiuma és súlyos csípőízületi diszpláziája is volt. imádtuk egymást, nagyon megszenvedtem a halálát. azóta csak megbízható helyről vettem kutyát, mindegyikük teljesen egészséges.


egy ismerősöm múltkor megtalált, hogy segítsek francia bulldog kennelt találni, ő ugyanis azok közé tartozik, aki tanult a hibájából... első szaporítós beagleje a világon mindenre allergiás volt, és hosszú betegeskedés után, 2 évesen halt meg.


egy másik ismerős szaporítótól hozott el yorkit, egy rendes, tk-es kutya árának kétszeresét költötte el állatorvosra, mire kigyógyították az összes gombájából és atkájából a kutyát, plusz nem is yorkinak néz ki szegény.


egy rokonom - a hosszas győzködés ellenére - egy közeli és olcsó tk nélküli bordert vett magának, a kutya 1,5 éves és naponta gyógyszert szed, hogy ne pusztuljon bele egy epilepsziás rohamba...


100 szaporított kutyából 1 ha szépnek számít a saját fajtájában, és kb a fele ami hasonlít is arra, és talán ha 10-20%-uk egészséges.

csak ha valakit átvernek, az általában szégyelli a dolgot és nem fogja elújságolni, hogy a Fifike akit tízezeré vett az expresszről már 100 rugót megevett gyógyszerből és még mindig beteg... főleg a boldog lottónyertesek válaszát fogod itt megkapni.

2012. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Ne akarj szaporítótól venni,én is onnét vettem aztán megtudtam hogy mi fán terem ez a dolog..

Shih-tzunak vettem a kutyám aztán lett belőle egy keverék kutya ami inkább pincsire hasonlít,jó oltásai meg féregtelenítés rendbe volt,de olyan büdös volt szegény 6! hetes kutya mikor hozzámkerült hogy szerintem disznóólba élt(persze benzinkúton vettem át),aztán azóta kb otthagytam az árát orvosnál egy törzskönyves kutyáét kb. Minden második hónapban kb van valami nyavalyája,legtöbb gond az emésztésével van,bűzmirigyével,szemével,idegrendszerével..

Én tipikus hibákba estem bele anno mikor megvettem Lüszit,de akkor még nem tudtam ezekről a dolgokról,nem volt ilyen felkapott ez a szaporító téma sajnos.Bár nem sajnos,mert nagyon okos kutya igen könnyen tanul,embercentrikus bármit megtenne értem,nagyon hűséges és gyönyörű keverék amúgy. Csak azt sajnálom hogy támogattam a szaporítók táborát.. De azóta próbálom jóvátenni hogy az embereket lebeszélem erről,mert egy kutya élete nem egy orosz rulett hogy vagy bejön egézséges lesz,vagy nem..

De semmi pénzért nem válnék meg a kutyámtól már!

2012. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!