Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a lakásban tartok kutyát,...

Ha a lakásban tartok kutyát, és valaki bejönnek éjszaka amikor alszok azt a kutya tuti meghallja, és figyelmeztet?

Figyelt kérdés

Ami jó örző-védő fajta...

persze nem csak ezért szeretnék kutyát, hanem foglalkozni is szeretnék vele, meg együtt tölteni sok-sok időt.

De segít a kutya ilyen dolgokban, hogy figyelmeztet ilyenre, ha valaki bejönne hogy ellopjon valamit, akkr a kutya érti miről lenne szó, és egyből valahogy jelezne nekem, hogy valaami történik?



2012. júl. 16. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is van kutyánk,igaz kint,nem őrző-védő fajta,de szinte egész éjjel ugat...Akár 1 macska,és máris ugat!
2012. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azaz ha meglát egy macskát,azonnal ugat!
2012. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aha értem. De úgy nem lehet megtanítani, hogy ha valaki az ajtón babrál vagy az ablakhoz megy vagy benyit a házba akkor ugasson? És ne minden jött ment zajra?
2012. júl. 16. 15:34
 4/10 anonim ***** válasza:

a kutyak erzik a rossz szandeku embereket es ezt jelzik->szerintem a kutya jelezne,ha valaki ilyesmire keszul

nekem egy kistestu kutyam van(keverek) es nagyon jol jelez,bar mar 10 eves szegenyke:(

2012. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani. Megkérsz valakit, tegyen úgy, mintha be akarna menni. Ha jelez a kutya, megdicsérni.És azonnal rászólni, hogy elég volt a jelzésből. Ha másért ugatna, amiért nem akarjátok, hogy jelezzen, azt élből, azonnal letiltani. Kitartó munkjával sikerülni fog.
2012. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi emeletesben lakunk és mikor a kutya fura zajokat hall, akkor rögtön felkapja a fejét, ha továbbra is hallja morog is, és ha nagyon közel jön és nem ismerősé a hang, akkor ugat is akár egyet-kettőt.

Amúgy ő házörző típus és szerencsére nem egy ugatós fajta.

Mikor új helyen alszunk és sok a zaj, inkább kezd el ugatni.

Volt, hogy vadkempingeztünk egy nagyon kietlen helyen, mi eléggé paráztunk, pedig nem volt kilométereken belül sehol senki, emiatt ő meg se mukkant egész éjszaka, viszont mikor másnap kempingbe mentünk, ahol meg ugye sok fura mozgás volt neki, mi viszont biztonságban éreztük magunkat, ő nem tudott nyugodtan aludni, és hajnalig morgolódott, sokx ugatott fel....

Szóval igen, a kutya, főleg ha ilyen természetű, akkor jó házörző tényleg.

Én am nem is félek soha otthon egyedül, ha ő is ott van, tudom, h megvéd :))

2012. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem yorkshire terrierem van. Senki nem tudna bejönni anélkül, hogy a kutyám ne hallaná meg.
2012. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármire meg lehet tanítani, csak tudni kell hogyan.

De emiatt ne tarts lakásban egy őrző védő fajtát, mert az nem oda való!

Neked bőven elég egy kis jelző kutya. Egy kis foxi, de még akár egy kis máltai selyemszőrű is alkalmas erre, vagy egy yorki. Ilyen kis ugatós eleven kutyák között válogass.

2012. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

vagy egy menhelyi kis ugatos kutya

nem muszaj fajtatiszta kutya legyen!egy kis keverek kutyus is nagyon jol jelez

2012. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem kell erre tanítani egy kutyát sem,mindegyikbe van egy kis terület védő ösztön!!

nekünk két bichonunk van és amikor kint járkálnak a lépcsőházba akkor morognak vakkantanak egy kettőt,de ha a mi szintünkön vannak (ott csak mi és egy szomszéd lakik) akkor erős ugatásba kezdenek, a szomszéd ajtó nyitását megszokták arra nem ugatnak..


egyszer az volt,hogy bezártuk az ajtót kulcsra és ugye ment a tv meg minden nem hallottunk semmit és a kutyák egyszer csak heves ugatásba kezdtek ,hallották,hogy vki beakart jönni és a rá nyitott az ajtóra többször is, ami szerencsére zárva volt ( 2 zárral is) kin néztünk a kukucskálón (csak én és tesóm voltunk otthon) akkor láttuk,hogy egy furcsa alak próbálja kinyitni az ajtót aztán amikor kiabáltam,hogy b*zmeg húzz innen mert rád engedem a két pitbullt és a rendőrséget kihívom, plusszba tesóm az ajtót verte mintha a kutyák akárnának kimenni, a két kutya veszettül ugatott,szerintem berezelt és elhúzott szerencsére.. :D


azért ahol már ugat egy kutya oda nem hiszem,hogy bemennek ,mert nem tudják mekkora kutyára számítsanak,bár lehet hallani,hogy kicsi kutya ugat e vagy nagy ,de sose lehet tudni,bár ajánlom,hogy inkább egy közepes testű kutyát vegyél annak mélyebb az ugatása :)

2012. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!