Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a szőrét a kutyám?

Miért rágja a szőrét a kutyám?

Figyelt kérdés
Az 1 éves spánielem a hátán elkezdte rágni a szőrét 2-3 napja,a farka tövénél.Valamikor nem rágja hanem csak megnyalja ott.Biztos,hogy nem férges,mert 1 hónapja volt féreghajtva és az ürülékében sem találtunk férgeket.Tápot sem váltottunk,ugyanazt eszi amit eddig.Átnéztem a szőrét és bolhát sem találtam benne,de holnap elviszem az állatorvoshoz és veszek neki egy bolhanyakörvet is.Miért rágja magát?Tapasztalt már valaki ilyet a kutyájával?
2012. júl. 16. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig ez bolha lesz.
2012. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bolhás. Hiába nem látod, könnyen elbújnak azok. Szétnyitod a szőrét valahol, és már kúszik is beljebb, trükkös. Világos szőrű kutyánknál láttam, amikor ő is bolhás volt.

Hátán, füle tövénél és a farka tövénél szeretnek megbújni a bolhák.

2012. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Holnap elviszem az állatorvoshoz és veszek akkor neki bolhaírtót.A nyakörv vagy a csepp a jobb??
2012. júl. 16. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Először a csepp, utána a nyakörv.
2012. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nadyeszti ***** válasza:
A csepp kiűzi vagy kiírtja a bolhát, a nyakörv csak távoltartja, ha már nincs benne semmi.Ha már bolhás, akkor jobb a csepp, vagy a rendszeres bolhafürdő.
2012. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm,veszek akkor neki mindkettőt.
2012. júl. 16. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A cseppes mennyibe kerül??? Valaki írja le! És márkát is, hogy mit ajánl!!!
2012. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7: Frontline,attól függ mekkora a kutya,de kb. 2500-3000 ft,viszont az jól kiirtja.
2012. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!