Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni Taste Of...

Bejnisz kérdése:

Tudnátok segíteni Taste Of The Wild valamint Orijen tápokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudjátok esetleg mennyi glükozamin, valamint kondroitin tartalma van a Taste Of The Wild tápoknak?

Mert hiába kerestem, erről sajnos sehol sem találtam infót.

Nagy testü kutyusról van szó, azért tartom ezt ennyire lényegesnek.

Ill arról tudnátok írni, hogy a fennt említett tápnak, valamint az Orijennek mekkorák a szemcséi az Acanához képest?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2012. júl. 16. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Állatorvos szerintem erről pontosan tud mindent szerintem!
2012. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Maxitabi ***** válasza:

Hello! Én sem találtam sehol- sem német oldalakon, de még a dogfoodanalysis.com-on sem... Csak az orijené van megadva.

A táp szemcse pedig az o adultnál szerintem ugyanakkora, mint az acanánál.

2012. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Maxitabi ***** válasza:
100%
Szerintem meg sajna az állatorvosoknak nem sok lövésük van (tisztelet a kivételnek) a tápokról-főként, hogy az említettek nem fizetnek továbbképzéseket, egyetemi kurzusokat...
2012. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ebben tökéletesen egyetértek veled Maxitabi És köszi szépen a válaszod!


Igazából nagyon elgondolkodtató ez a táp dolog, mert e 2 nagyon megnyerő többekközött a gabona mentesség miatt is, ugyanakkor összetétel alapján az Orijen mégis jobbnak tűnik.

Viszont a zoofast.hu-n a T O T W sokkal olcsóbb, mint az O. De mivel nem tudom mennyi izületvédőt tartalmaz, ezért bizonytalankodom nagyon.


Egyik barátnőm munkakutyájáról most derült ki a napokban, hogy súlyos Diszpláziában szenved, pedig még csak 4 éves. Az állatorvos első kérdése az volt, hogy mivel etette idáig? Mire ő mondta, hogy Dog Chowval. Erre a doki aztmondta, hogy sürgősen álljon le vele, mert sok kiegészítést igényel, önmagában nem sok mindent ér, izületvédőt, csonterősítőt pedig szinte alig tartalmaz!

Ez a hír úgy szolván megijesztett!

Habár én a kutyáimat nem ilyen táppal etetem, ugyanakkor mégis elgondolkodik az ember milyen megoldást lehetne találni, ami a legjobb kis barátainknak?

A számomra ideális táp a következő lenne:

Tartalmazzon sok-sok glükozamint, kondroitint, valamint sok húst természetesen.

Ha lehet, ne tartalmazzon D LL METIONINT, bocsi ha rosszul írtam le.

Valamint jó nagy szemü legyen, hogy a kutyát rágásra késztesse, ezáltal a fogakat tisztán tartva.

Most az Acana megy nálunk, de az annyira apró szemcsés, hogy a Labrador kutyusom szinte meg sem rágja, csak habzsolja befelé, és egyben lenyeli.

Kezdetben vakarózott tőle, de ez a probléma szerencsére mára már teljesen elmúlt.

viszont ami nagyon zavar és nem értem a dolgot az az, hogy szinte ugyanannyit kakil, mint amennyi a napi adagja. Ebből arra következtetek, hogy a szervezete nem dolgozza fel kellőképpen az eledelt.

Rengeteg jót hallottam erről a tápról és szuper összetevők alapján is, de legfőképp a sok kaki miatt gondolkodom a váltáson, no meg az apró szemcsék miatt is.

de vajon létezik olyan táp, amely megegyezik a fenntebb leírtakkal?


Bocsi ha túl hosszúra sikerült! :)

2012. júl. 17. 01:48
 5/13 Maxitabi ***** válasza:

Melyik acanát eszitek? Lehet, hogy másikat kellene, mert ha a végtermék sok, akkor az tényleg nem nyerő.A rágás ebben az esetben azonban majdne hogy lényegtelen, nem ez tisztítja a fogait, arra csontot adj!!! A száraztáp lepedéke, ami a fogak között marad, sokkal inkább káros-ez egy tévhit. A másik lehetőség, hogy beáztatod egy kicsit esetleg.. Az orijen sem lesz nagyobb szemű, mert ugye mindenféle kutyának való.. Sőt akkor a taste sem,mert az is..

1. Nézd meg [link]

2. acana.hu vagy orijen.hu (uaz) fórumon kérdezz, vagy olvasd el a kérdéseket, hátha választ kapsz több kérdésedre is.

Sajna több féle tápot ki kell próbálni, ha elsőre nem jön be.. Nálunk szerencsére az acana pacifica, grasslands, orijen adult bejöttek.(volt még pro plan, de nem tetszett a szőre, kaki is több volt, happy dog africától meg vakarózott...) Ajánlható még:natural & delicious, brit care is. Persze attól is függ, mióta eteted?

2012. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, megnéztem!

bár őszinte leszek nem igazán tudok németül, ezért csak bogarászgattam, és megpróbáltam kiszűrni a lényeget. de valóban jónak tűnik! Na meg ha hat csillagosra értékelték, akkor biztos nem a semmiért.


Mi acanából most az adult dogot fogyasztjuk már harmadik hónapja. előtte ariont kapott, attól aztán végképp sok volt a kakija, és szinte állandóan híg. Viszont a szőre fényes és selymes tapintású.

akik látták akkor és most, többekközt családtagok, utca béliek meg is jegyezték, hogy a szőre mostanában nem csillog olyan szépen, és ha meg símogatom sokkal durvább érzetü is.

Csontot szoktam neki adni minden héten, így nincs gondunk a bűzmiriggyel sem szerencsére, és a fogai is gyönyörűek, tiszták.

A nagyobb tápszemekre leginkább a rágás miatt gondoltam, mert amikor arionunk volt, azt mindig megrágta szépen, ezt meg csak nyeli, mint kacsa a nokedlit. :)

esetleg még az acana adult Large Breeden gondolkodtam, mert abban jó sok glükozamin meg kondroitin van.

Meg még az Orijen nagyon szimpi a Taste mellett, csak hááát...

elég húzósak anyagilag

De azért amit tudok megteszek, mert a kutyiknak mindent! :D


Valamint egy picit még a végtermékre visszatérve többen is látták már, amikor könnyített magán, és volt, aki aztmondta ez nem számít soknak, volt viszont aki az ellenkezőjét állította.

Bocsi így utólag elmondom, hogy én sajnos nem tudom megnézni, mivel 100%-os vak vagyok, és a számítógépet is képernyő olvasó programmal kezelem, amely minden szöveges felületet felolvas, ez által szerencsére nem szorulok segítségre etéren. Tudok skype-olni, msn-ezni stb.

Jajj, de ne haragudj nem szeretnélek magammal fárasztani, ezt amiatt írtam le, hogy nincs viszonyítási alapom a kakit illetően, csak amit mások elmondanak milyen volt az arion idején, és milyen most.

Szóval egy mondatban összefoglalva, az Arionhoz képest fele akkora sincs a kis kupac, :) de pl a nővérem szerint még ez is nagy, ami viszont tetszik, hogy most jó kemény, és nem kell a bűzmirigy miatt aggódni.


Neked amúgy milyen fajta kutyusod van, és végül melyik tápnál kötöttetek ki?


Bocsi ha megint sok voltam, és nagyon aranyos vagy, hogy próbálsz segíteni! Köszönöm! :)

2012. júl. 18. 00:58
 7/13 Maxitabi ***** válasza:

Szia, nekünk border collienk van(bár szerintem nagyobb az átlagnál) és éppen most ette meg az ebédjét orijen adultból egy kis túróval.. (kétszer kap naponta, mert így jobb az eloszlása - nagytestűeknek pedig amúgy is ajánlják a bélcsavarodás elkerülésére). Előtte acana pacifica és grasslands volt, de állítólag váltani kell néha -persze nem túl gyakran. Kaki nálunk délelőtt van 2x, mennyiségre... háát 2-3 kb 8cm-es - és kisebb hurka, másodszor pedig kevesebb és hígabb.. Délutáni vagy esti sétán is van, kb ugyanaz a mennyiség. Én meg vagyok elégedve vele.

Ha a szőre nem olyan szép, halas tápokat szoktak adni az omega olajak miatt, vagy lazacolajat rá a kajára. A rágás pedig, ha kap csontot is, akkor nem érdekes annyira - mint előbb már kifejtettem. ha úgy érzed, habzsol, akkor áztasd be egy kicsit előtte. Az orijen pedig nem biztos, hogy minden kutyinak bejön, vigyázz vele-hasmenést, bélgyulladást is okozhat. Mivel az acana adultban van gabona, lehet, hogy jót tenne neki a gabonamentes táp TotW is az! Csak nagyon lassan, kb 2 hétig kell fokozatosan azokra átállni (acana ilyenekre is!), eleinte hasmenés is lehet, de az beáll majd. Sokszor azokból kevesebb kell és ha visszavesz az ember a táp mennyiségéből, megoldódhat a probléma. Ha egy hónap múltán is van hasmars, az már baj.. Még egyszer ajánlom neked az orijen és acana fórumokat, én rengeteget tanultam az ottani kérdésekből és válaszokból, esetleg te is felteheted kérdéseidet a forgalmazónak, Pólik Lászlónak. Remélem, sikerül megoldani a kaja dolgot és jó kutyázást!!!

2012. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen ezt a sok jótanácsot! Megfogadom őket!

Neked is örömteli mindennapokat a kutyusoddal! :)

2012. júl. 18. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi írást:


Az kutyaeledel három csoportra osztható:


* Állati, mint a hús, a hal és a tojás

* Növényi, mint a gabona félék, olaj és a zöldségek

* Ásványi anyagokban gazdag, mint a csontliszt és a mész


A kutyáknak mindhárom csoportból kell kapnia, de különböző mennyiséget.. Durván számolva 1/4 és 1/3 legyen állati eredetű, a maradék növényű eredetű és az ásványi anyag. Az állati eledel tartalmazzon jó minőségű fehérjét, zsírt, ásványokat, zsírban oldódó vitaminokat és nyomelemeket.

Állati eredetű táplálék

Hús


Amit mi itt húsnak nevezzünk az az állatnak az izmai. A hús könnyen emészthetö, ha jól el van készitve. Nem csak jobb ízű, hanem higéniai okokból is előnyösebb.


A legtöbb fehérje a sonkában (22%) és a legtöbb zsír az oldalszalonnában (35%) található. A húsmadarak és a nyúlhús soványabb mint a disznó, a birka és sertés húsa. Az ásványi anyagok tartalma kiegyenlítetlen a húsban: foszforba gazdag és kálciumban szegény.


Annak ellenére hogy a kutya egyszer ragadozó állat volt, nem jó, ha csak húst eszik, föleg az ásványi anyagok, nyomemelek és rostok hiánya miatt.

Virsli


A virsli sok zsírt és kevés ásványi anyagot, illetve vitaminokat tartalmaz. Ezért ne adjunk minden nap virslit kutyánknak és ne ez legyen az egyetlen fehérje forrás.

Máj és vese


A kutya szereti a nyers májat és vesét (de jobb, ha megfőzzük), de nagyobb adag májtól hasmenése lesz. A máj és vese kevés zsírt, relatív sok fehérjét és sok zsírban oldódó vitamint tartalmaz. Sok májat se adjunk kutyánknak (50g/kiloeledel), mert az hipervitaminozis lép fel, azaz az A vitamin mennyisége túl sok lesz. A májnak és a vesének, de különösen a májnak magas a vas, réz és zink tartalma.

Vér


A vérnek magas a fehérje és vas tartalma. Kevés zsírt tartalmaz. Könnyen emészthető, de nem népszerű, ha nincs megfőzve. Megfőzve vagy sütve a legjobb. Fehérjeszegény eledelhez jó pótlék.

Csont, porc, ín


A csont a kutyák klasszikus tápláléka. A csontnak is van egy bizonyos tápértéke és 30 % az ásványi tartaloma. Ha túl sokat adunk kutyánknak, akkor akár székrekedést is okozhat, mert nehezen emészthető. Több mint 10 g csont/testkg már komoly gyomorproblémákat okozhat. A csontliszt jó alternatíva a csont helyett. A zsírtartalom a csont típusától függ. A csont fehérje tartalma nem túl jó minőségű a kutyák számára.


Adhatunk ínt és porcot is,de a rossz szagú, büdős gáz, amit okoznak a kutyáknál, nem teszi őket népszerűvé. A gázok abból erednek, hogy egy nagy része az ínnak és a porcnak a vastagbélben bomlik le.

Hal és halliszt


A kutyák általában szeretik a halat. A hal egészséges és könnyen emészthetö eledel. Ha megfözzük a halat, akkor kutyánk jobban tudja hasznosítani a belől származó vitaminokat és a vasat, illetve a fözésnél elpusztulnak az élősködők és a halcsontok is puhák lesznek, így nem sérül meg a kutya gyomor és bél rendszere. A halliszt is kitünö termék, könnyen emészthetö és jó a tápértéke is.

Tejtermékek és sajt


A tej egészséges és finom,de nem megszokott termék egy kutya "hütőszekrényében". Több 3-6 hónapos kutya laktóz érzékeny ( tejcukor érzékeny). Ez azt jelenti, hogy hasmenésük lesz és gázokat termelnek. A savas tejtermékek mint az aludttej és a joghurt jobb a kutyának, mert kevesebb laktózt tartalmaz. A sajtok kiválóak egy kutya étrendjében, mivel nem tartalmaznak laktózt. De a zöld penészes sajtokat kerüljük el, mert akár halált is okozhatnak a kutyáknál!

Tojás


A tojás jó táplálék a kutyáknak. Nyers tojásfehérjét viszont nem ajánlatos adni túl nagy mennyiségben, mert avidint tartalmaz, amely többek között gátolja a B-vitamin felvételét. A tojássárgáját adhatjuk nyersen vagy megfőzve is. A sárgája sok, többször telített zsírsavakat tartalmaz.


A tojás héja jó kalciumforrás (porrá összetörve).

Zsír


A zsír jó energia forrás, főleg ha nagy energia igénye van kutyának. Ezen kívül a legtöbb zsír könnyen emészthető és még jó ízű is.

Növényi táplálék


Növényi élelmiszerekre azért van szüksége a kutyának, hogy zsírt és szénhidrátokat vegyen magához.

Gabonafélék


A kutyáknak általában rizst, kukoricát, búzát, zabot, tésztát szoktak adni. A gabona termékek könnyen emészthetöek, ha megfelelő módon elkészitjük, kivéve a zab, mert annak a héjában van a tápértéke, amit a kutyák nem tudnak olyan jól hasznosítani, mint a többi gabonafélét. Azoknak a kutyáknak, akinek érzékeny gyomruk van, a fényezett főtt rizs kiváló (de a nyers rizs több vitamint tartalmaz). A különbözö gabona féléknek változó a tápértékük,de a közös nevezö az, hogy alacsony ásványi tartalmuk van és kevés fehérjét tartalmaznak.


Ezek nem sokoldalú fehérje források, így az összfehérjéböl max. 1/3 legyen a gabona féle. Az E-vitamin tartalom magas a gabonákban, ha még korpa is van benne, akkor még vízben oldható vitaminokat is tartalmaz.

Kenyér


A kenyér, ha túl friss, nehéz lehet a kutya gyomrának. A friss kenyér tésztává alakul a kutya gyomrában és erjedni kezd. Ha túlzottan átsült a kenyér akkor is nehezen emészthetővé válhat. Tápérték szempontjából se tökéletes a kenyér, habár különböző kenyér fajtáknak más-más a tápértékük. Általában a kenyér kevés energiát és rossz minöségű fehérjét tartalmaz, de azért lehet adni a kutyának egy kevés kenyeret is (belerakva a táplálékba). Az össz fehérjéböl max.az 1/3 legyen kenyér eredetű.


A búzacsírák zsírt, többször telített zsírsavakat és E-vitamint tartalmaznak.Túl sok rostot nem kaphat a kutya, így búzakorpa is adható mint rost, maximum 0,3 g/kg testsúly/nap. Ezek a termékek kevésbé jó minőségű fehérjét tartalmaznak.

Borsó és bab


A borsók és babok nehezek a kutya gyomrának, emésztésük nehezen megy, így gázokat termelnek. Ha megfőzzük jobban emészthetöek lesznek, de ne adjunk túl sokat max. 10 %-a legyen az eledel száraz tartalmából.


A szójababok egyre népszerübbek. A szójabab sok fehérjét és zsírt tartalmaz, könnyen emészthetö, de sokat ne adjunk belőle. A szója bab ásványokban szegény, de nagyon jó vitaminforrás.

Gyökértermés


A krumpli egy kiváló eledel, amelyet a kutyák általában szeretnek is és könnyen emészthető, ha jól elkészítjük.Fontos, hogy jól megtisztítsuk a krumplit és levágjuk a zöld részeket, csírákat is, hogy elkerüljük a solanint, amely a krumpliban található mérgezö anyag.


A krumpli viszont túl kevés fehérjét tartalmaz ahhoz, hogy egyetlen tápként adjuk.Ne legyen több mint 60%-a az eledel szárazanyag tartalmának.Kevés zsírt és ásványi anyagot, de sok K-,B- és C-vitamint tartalmaz.


A répa nyersen is könnyen emészthetö, adható a kutyáknak fözve vagy nyersen is kis hozzászoktatás után,de max. 20 g répa/kg testsúly/nap. A répa sok könnyű szénhidrátot és cukrot tartalmaz. A benne lévő betakarotin A-vitaminná alakul át.

Zöldségek


Kisebb mennyiségú zöldséget is adhatunk a kutyának (saláta,uborka,paradicsom, káposzta), de ne felejtsük el, hogy a kutya nehezen tudja emészteni a rostokat.Kis mennyiségben a zöldségben található rostok jót tesznek a kutya beleinek és vitaminban gazdagok. De ne legyen több, mint 5% a táplálék szárazanyag tartalmának.


Valamivel többet lehet adni a fött zöldségekböl.

Zsír


A növényi zsír sok energiát ad.Az összes növényi olaj jó energia forrás és jól emészthető is. Az olivaolaj kifejezzeten egészséges.

Ásványgazdag eledel


Fontos, hogy ne adjunk túl sok ásványi anyagot kutyánknak,mert ezzel kárt okozhatunk. Ásványokban gazdag eledel például: csontliszt, mész, különbözö tabletták, illetve általános táplálék élelmiszerek. Ezért olvasd el mindig a kutyaeledel és táplálékkiegészítők összetételét!


A tápláléknak a következő ásványokat és nyomelemeket kell tartalmaznia:

Ásványok Nyomelemek

Ca (Kálcium) Fe (Vas)

P (Foszfor) I (Jód)

Mg (Magnézium) Cu (Réz)

Na (Nátrium) Co (Kobalt)

Cl (Klór) Zn (Zink)

K (Kálium) Mn (Mangán)

Mo (Molibdén)

Se (Szelén)


Vigyázat! Ne adjunk olyan készitményeket, amelyek dupla annyi ásványi anyagot tartalmanak, mint amennyire a kutyánknak szüksége van. Például teljes értékű táp+ valamilyen ásványi készítmény vagy teljes értékű táp+nagy mennyiségű állati csont.


Ez nem vonatkozik az ún. rágócsontra ami bőrből készül különböző állatokból.

Széklet


Vannak kutyák, akik eszik a székletet, hogy miért azt nem tudja senki.Egy teória az, hogy még van valami táplálék a székletben.


A friss tavaszi füvet szeretik a kutyák, és egymástól is látják, megtanulják, hogy füvet kell enniük.Egyszerüen szeretik. Ha több rostra van szükségük, ha szomjasak ( nincs víz a közelben)vagy ha stresszes a kutya, akkor is eszik füvet, úgy mint mikor az emberek rágyújtanak egy cigarettára. A fű csillapítja a szájüregben és a torokban (garatban) is kialakult kellemetlenségeket. Ha a kutyák ki akarják üríteni gyomruk tartalmát, akkor is füvet esznek.

Ellenörző lista: Ez nem jó a kutyádnak


Gondolj arra hogy kis termetü kutyák sokkal érzékenyebbek mint a nagyobb termetüek. Nekik csak kis mennyiségre van szükségük a következő "mérgekre", hogy a veszélye elkerüljék.


Nyers hús


A felszolgált hús csak a legjobb minöségú legyen másképp gyomor és bélzavarok léphetnek fel


Nyers édesvízi hal


Soha ne adjunk nyers édesvízi halat a kutyának, mert galandférget tartalmazhat, ami átjuthat a kutyánkba. Ezenkivül vannak olyan anyagok a nyers halban, amelyek csökkentik a belek képességét a vas és B-vitamin felvételére.


Csokoládé


Soha ne adjunk nagy adag csokoládét. Egy "kocka" megfelelö mennyiségű egy kis termetű kutya számára. A csokoládé, vagyis a kakaó a csokoládéba a teobromin anyagot tartalmaz. Az embernek könnyű stimuláló mint a koffein, de a kutyák ezt az anyagot nem tudják felhasználni.


Hagyma


Vigyázat a hagymával! A vörös, a lila,de még a fokhagymában is vannak mérgező anyagok.Egy kis termetű kutyánál még vérszegénységet és májzavarokat is okozhat, pl.ha 30 g vörös hagymát kap naponta 2-3 napon keresztül. Még elkészítve sem adható a kutyának.Igy az ételmaradék, a mely hagymát tartalmaz sem adható a négylábúaknak, például a hagymalevesből vagy hagymás tésztából készült étel sem. Az élelmiszerekben, amelyekben fokhagyma van, általában olyan keveset tartalmaz, hogy nem veszélyes. De ha 10 g friss fokhagymát/nap adunk a kutyának(10 kg kutya esetében) az már okozhat zavarokat.


Tészta


Ha egy kutya olyan tésztát eszik, ami erjedt, akkor akár meg is mérgezhetjük.


Zöldpenészes sajt


A sajtban van egy úgy nevezett roquefortin nevű anyag, egy gomba, amelyre a kutyák érzékenyek.


Tojásfehérje


A nyers tojásfehérje nem jó a kutyának.Több olyan anyagot tartalmaz, amely nem engedi a fehérjét felszívódnia a bélben, illetve a B-vitamin felvételt is csökkenti.


Baktériumok


A kutyák kevésbé érzékenyek mint mi emberek a baktériumokra. Azért jó, ha a kutya eledelét elkészítjük, főleg a nyers húst. A kutyák hordozhatják a szalmonellát és az embereknek is átadhatják anélkül, hogy ők betegek lennének. Érzékenyebbek a campylobaktériumra, amely a csirkében található.

Forrás: fauna.hu

2012. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Köszönjük szépen a részletes leírást!

Úgy érzem, most ismét tanultam valami újat. :)


Neked amúgy milyen kutyusod van, és mivel eteted?

2012. aug. 3. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!