Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul csináltam?

Rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

van egy 11hónapos labradorom aki normálisan van szocializálva és nevelve is rendesen van. 10hetes kora óta minden nap kutyák között van. (szerencsére egy jó kis kutyás társaság összealakult 10-15 kutyából) viszont kb. 1-2 hónapja nem járunk rendszeresen le a kutyás társasághoz de viszont minden kutyával nagyon jól elvan a nemétől függetlenül.


Itt a sztori:

Most találkoztunk egy 9hetes kis sztafival és a kis kutya ugrált játszott volna az én kutyámmal meg csipkelődött vele és az én kutyám ráugatott felborzolta magát és felboritotta a kiskutyát. egyből odamentem megfogtam ráorditottam fenekére vágtam és az oldalára fordítottam vagy 2percre. Jól csináltam? Mitől mordúlhatott rá a kutyám amikor ilyet még soha senkinél nem csinált!


2012. júl. 17. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, véleményem szerint kicsit túlreagáltad.

Mondjuk én alapból nem vagyok híve a fizikai fenyítésnek.


Egyszerűen sok volt neki a kiskutya, és mivel még az kicsi, nevelni kell, ilyenkor tanulja ugye meg, hogy meddig mehet a társainál. A kutyád csak megmutatta neki, hogy elég lesz, mert már zavarta az ugrándozása.


Én ilyen esetben jelezném a kutyámnak (hanggal), hogy kontrollálom a helyzetet, és ha olyan a helyzet, ami szerintem már nem fér bele a jelzés értékbe (mondjuk odamancsol vagy ilyesmi), akkor kihívom a helyzetből.


Amit a kutyád csinált annak semmi köze nem volt az agresszióhoz, csupán nevelte a kicsit.

2012. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam az esetet, de szerintem csak helyretette a tiszteletlen kölyköt. A kölyök kutyákat a nagyobbak tanítják meg arra, hogy mit szabad és mit nem, hogy meddig mehetnek el. Ha túlzásba viszik, akkor az idősebbek leállítják őket. Úgy, hogy rájuk mordulnak, ha szükséges akkor esetleg leszorítják. Ez nem agresszió. Ha nem hagyod, hogy az idősebb kutya tanítsa a kölyköt, akkor az honnan fogja tudni, hogy mik a szabályok? Meg kell tudni különböztetni az agressziót és a nevelést a kutyakommunikációban! Szerintem te most olyasmiért büntetted, amit helyesen csinált. Ráadásul egy elég ostoba büntetési módot választottál.
2012. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Amigos ***** válasza:
51%

szió.

Véleményem szerint neki is éppen rosszabb kedve volt az átlagnál ,hiszen nem várhatjuk el azt,hogy állandóan jó kedve legyen.

Nem bántotta őt ,csak morgott.

Valószínű,hogy "nevelte"

azaz rendre utasította.

Megértem,hogy rászóltál én is azt tettem volna.

Fizikailag nem kell bántanod elég ha a nyakán megrázod a szőrt ,ahogy anno az anyukája.

2012. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is csak nevelte, mert bántani nem bántotta a leírtak alapján.

Te reagáltad túl!

Nekem is van most 4 kicsi (német juhász) és az apához kiszoktuk őket engedni, és az sem bántja csak már tanítgatja őket.

2012. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hányszor írod még ki? Eltúloztad. A kutyáknál természetges, hogy rendre utasÍtják egymást.
2012. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!