Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyának napi...

3 hónapos kutyának napi hányszor kell enni adni, mennyit és mit érdemes?

Figyelt kérdés

Ilyen kis korban 3-4x kell etetni naponta? Igazából a mennyiség érdekelne, nem akarom, h elhízzon.

Volt, h hányt a száraztáptól, így konzervet kap legtöbbször. Néha kap házikosztot, de nem zsíros dolgokat, csontot sem merünk neki adni, inkább egy kis pörkölttésztát, vagy húsleves levét.

amúgy foxiról van szó


2012. júl. 17. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy etettem a kiskutyámat, hogy 3 hós koráig négyszer, 3-6 hónapos korig háromszor, 6-12 hós korig kétszer, utána egyszer adtam neki enni. A legjobb, amit tehetsz, hogy a konzervet nagy ívben kikerülöd, mert a legtöbb semmi húst nem tartalmaz, teljesen tönkrevágod vele a kutyát, a zsíros házikosztot is el kell felejteni. A kutya fő táplálékának jó minőségű száraztápnak kellene lennie, állateledelboltban tudsz venni ilyet, tesoban meg a sarki boltban nem. Ha kihányja az azt jelenti, hogy nem rágja meg rendesen, esetleg leönthetitek vízzel vagy húslevessel és megvárjátok, amíg megpuhul, aztán később mehet neki szárazon is.

A mennyiséget így nehéz megmondani, a táp zsákján szerepel egyfajta etetési útmutató, viszont ezt nem kell szigorúan betartani. Ha úgy látod, hogy kicsit fogy a kutya, akkor többet adsz neki, ha meg kicsit husis, akkor csökkentsd az adagot.

2012. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mr meg ne haragudjon az előttem válaszoló, de a száraz táp hiába jó minőségű akkor sem természetes. Mostanában a kiskutyát szoktasd főtt sótlan húshoz csont nélkül, egy kis rizzsel keverve. A napfolyamán adj neki egy kevéske sajtot, mivel még a csont veszélyes lenne. Bármilyen húst adhatsz neki, de figyelj az elkeversére, hisz a rizst magában nem eszi meg. Adag.. Hát inkább legyen több mint kevesebb... Egy műzlis tál fele/etetés. Napi legalább 3x adj neki enni és ne vedd el a tálkáját ha te úgy érzed végzett. Ha marad benne hagyd ott neki! Vizet az etető tál mellett tartsd és a húst ne sózd soha meg. A kutyáknak csak a fű és gabona félék + a kiegyensúlyozott étrend. Szép éveket a kutyusodnak! :)
2012. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve nemigen tudom komolyan venni a válaszodat, miután azt tanácsolod, hogy hagyja benne a kaját, ha a kutya otthagyja. Pontosan ezzel lehet nevelni egy frusztrált, élelmét féltő, elkényeztetett, finnyás kutyát. Természetes? Az mennyire természetes, hogy a kutyákat udvarban tartjuk és egyáltalán adunk nekik enni? Sőt továbbmegyek, egy olcsó csirke szerinted mit evett, ha nem szar minőségű műtápot, ez mennyire természetes? Egy laikus gazdi nem tudja összeállítani húsból+rizsből a megfelelő arányú táplálékot és tönkremegy a kutya, mivel nem kapja meg az ezeken kívül fontos anyagokat, amik egy prémium minőségű száraz tápban benne vannak.
2012. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

na akkor mi legyen?

táp és néha hús? konzerv tilos?

2012. júl. 20. 12:32
 5/6 A kérdező kommentje:
és lécci mondj már tápnevet, melyik a jó?
2012. júl. 20. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyit szánnál rá?

Olcsóbb középkategóriások: Dog Chow, Josera, Brit, Happy Dog

Valamivel jobb minőségű, de drágább tápok: Acana, Orijen, Eukanuba, Pro Plan, Hill's, Bosch

Ha ezek közül választasz nagyon nem nyúlhatsz mellé.

2012. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!