Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyám leszoktatni?

Hogy tudnám a kutyám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Mindig amikor leülök egy székre, vagy a teraszra rögtön jön utánam és felül az ölembe, és ha nem simogatom, akkor nyalja az arcomat... Próbáltam már a Lili, NEM! parancsot. Azt is, hogy felállok, ha az ölembe ül és őt leteszem a földre de semmi értelme újra és újra jön és felmászik. Olyan is van, hogy morgok rá, de attól csak csóválja a farkát.
2012. júl. 17. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Az enyém is ilyen volt.:) KÉrdezés nélkül dúródott vefelé az ölembe. Jól csinálod, le kell tiltani, de nem egyszer és nem kétszer, mire megtanulja. A verbális tiltás mellett a testbeszédeddel is mondd azt hogy "NEM!". Vagyis fond a karod keresztbe vagy húzd fel a lábad, ilyesmi, hogy ő már ne férjen az öledbe. Mi úgy csináltuk végül, hogy megtanítottuk, hogy engedélyre jöhet. Vagyis most már jön, felkéretszkedik, engedélyre, ami a "NA GYERE" jön, a "NEM" tiltásra pedig leáll.:) Legyél türelmes és sikerülni fog.
2012. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* felfelé
2012. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már azt is próbáltam, mindig azt mondom neki: "Lili, NEM!" És a karomat oda teszem, hogy ne jöjjön, de akkor is befurakodik. Mindig felállít. :(
2012. júl. 17. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem te vagy a falkavezer,hanem o.Vedd at a falkavezerseget!

Amikor felul az olodbe,szolj ra hangosan es hatarozottan hogy szaljon le,lokd meg egy kicsit es mond addig amig leszall,ha nem akar akkor leteszed es ha felmaszik akkor megint.

Ne az legyen amit o akar,hanem amit Te.Ha te meg akarod simogatni akkor odahivod,megsimogatod majd mikor azt gondolod hogy eleg volt,elkuldod es tobbet nem foglalkozol vele,amedig ujbol nem hivod.

Ha a kutya odamegy hozzad es nyalja az arcod,NE simogasd meg!

NAGYON fontos hogy az legyen amit Te akarsz es nem amit a kutya!!!

2012. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már kezdő kutyatartó, de ez az 1 nagy problémám van vele. Ő egy tacskó, tehát imád macskát, egeret fogni, de meg tanitottam napok árán, hogy nem lehet bántani a macsekot, és már együtt alszanak. Én vagyok a falkavezér, de ezt ő is tudja, amikor még 1 hete a macskának rohant Lili-t kiáltottam és lekevertem neki egy gyengébbet. De ebben nagyon pofátlan.
2012. júl. 17. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

A tacskok nagyon onfeju,makacs allatok tudnak lenni.Ismerek 2 tacskot es azok is epp ezt csinaljak.

Bocsi,amit leirtal en azt hittem hogy nem Te vagy a falkavezer.Ne haragudj!

2012. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!