Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pit bull terrierre vonatko...

Egy pit bull terrierre vonatkoznak törvények?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem magyarországon nincs külön fajtára törvény. de lehet hogy nem jól tudom!
2012. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
91%

2012. augusztus 1-jével hatályba lép az egyes állatvédelmi tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló 115/2012. (VI. 11.) Korm. rendelet, amely komoly szigorítást eredményez az ebtartás területén, illetve a szabályokat be nem tartók számára jelentősen emeli a kiszabható közigazgatási bírság összegét. Úgy gondolom, nem árt tisztában lenni e rendelkezésekkel.

Az ebtartás esetei


Az ebtartással kapcsolatban rögtön az elején tisztázni kell, hogy megkülönböztetünk veszélyes és nem veszélyes ebet, amelyek tartására más-más szabályok vonatkoznak, illetve az sem mellékes, hogy az ebtartásra családi házban, avagy társasházban kerül sor.

Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról. A megkötve tartott vagy mozgásában egyéb módon korlátozott állat számára is biztosítani kell a zavartalan pihenés és a sérülésmentes mozgás lehetőségét.

2012. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 VBeata81 ***** válasza:
100%
Hogy veszélyes vagy sem a kutya, azt nem a fajta, hanem az egyed alapján bírálják el. Tehát nincs külön szabályozás a pitekre, csak ha az adott egyedet veszélyessé nyilvánították. De az ugyanúgy vonatkozik egy csivavára is, adott esetben.
2012. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ma 13:45

Helytelenül kiragadtál bizonyos részt a törvényből. Ez így nem kerek.

2012. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire (ember, kutya, egyéb állat) vonatkoznak bizonyos törvények. Így a pitbullra is. Viszont olyan törvény nincs, ahol külön nevesítve csak róla szólna. :-)
2012. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként pitbullt tényleg nem tenyésztenek MO-n?
2012. júl. 17. 16:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Semmi sem tiltja már egy ideje.
2012. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy már nincs nevesítve a pit mint veszélyes kutya. Az a veszélyes, amelyik emberre vagy durván állatra támad, és 2 hét megfigyelés után annak nyilvánítják.

Én több pitet ismerek, a legfantasztikusabb kutyák a világon! És ismerek egy csomó másfajtát is, amik között ott a sátán kutya képében.

Nincs nála családbarátabb, és jobb házörző. Csak jól kell nevelni, mint minden más állatot. És erre úgy látszik kezdenek rájönni végre!!!

Az általam ismert tiszat pitek szabadon szaladgálnak a többi kutyáva a kutyafuttatókban, húzzák télen a gyerekeket a szánkón, együtt alszanak a cicákkal, játszanak kiskacsákkal (nem bántják őket).

ÉS nem utolsó sorban az össze öreglány, mindenki imádja őket, és örülnek hogy van egy erős és izmos kutya a környéken, mert ők is nagyobb biztonságban érzik magukat. Persze nem feltétlenül tudják a fajta navét, de hát az előítéletek miatt ez nem is baj.

2012. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért hárzőrzésre van nála jó néhány sokkal ideálisabb fajta.
2012. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Kinek a pap, kinek a papné. Én nem választanék másik fajtát. Nekem ez a kutya a tökéletes társ, a legmegbízhatóbb, legbarátságosabb eb a világon.

De ízlések és pofonok. Normális, épeszű embereknek csak ajánlani tudom, aki meg nem ilyen, annak nem szabad állatban gondolkodnia: semilyenben.

2012. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!