Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia? Mit tehetnék?

Epilepszia? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyusunk és már pár éve epilepsziában szenved.Látta orvos is és felírt neki egy gyógyszert, de allergiás lett rá és rosszul lett.Többé nem is adtuk neki. Csak, hogy más gyógyszert nem tud adni.2-3 havonta jönnek elő a tünetei, de előfordul hogy 1 héten 2* is.Aggódok érte mert nagyon rémisztően viselkedik..Először is elkezd rángatózni a földön és nyáladzik.Majd mikor felkel úgy viselkedik mint egy veszett kutya és ha nem vigyázunk meg is harap.Egyszer megtámadott egy tárgyat is....De kb 10-15 perc és magához tér..csak kicsit szédül,de "betölt" az agya és felismer minket.Nem felejti el még a trükköket se és pacsit is ad nekünk.nagyon kedves és barátságos (Minden oltást megkapott) de nagyon félek hogy mik lesznek a tünetei hosszú távon.Kérlek adjatok tanácsot, ha rendelkeztek némi tapasztalattal mert nagyon féltem.Olyan mintha a gyerekem lenne.

2012. júl. 17. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképp vidd egy olyan rendelőbe ami jól felszerelt,nem ilyen gyökér az orvos hogy nem csinál vele semmit!
2012. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Veled érzek!!

Az én csivavámnak először 3 éve olt rohama. Nagyon változó időpontokban jelentkezik, van amikor 4 havonta, de volt olyan is hogy egy évig nem volt. Most, az utolsó decemberben volt, azóta hála az égnek semmi! Nagyrészt az orvosok a nyugtató adásán kívűl nem tudnak tenni semmit. Viszont van egy ezzel foglalkozó orvos Pesten, állítólag nagyon jó!

[link]


Időpotot kell kérni, mivel a kivizsgálás hosszú időt vesz igénybe. Ez úgy működik, hogy délelőtt elmentek, és azon a napon csak veletek foglalkozik. A-z-ig ott csinálja meg a szükséges vizsgálatokat, Ct, EKG, megfigyelés, stb. Hát....az ára nem kevés....

Ha gondolod privibe megírom a telszámát.

Hátha tudtam segíteni....

2012. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kvittagirl, nagyon buta vagy!
2012. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy másik oldalt is, érdemes elolvasni!

[link]

2012. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Sajnálom a te kutyádat is. :( Mi Kisvárdán (Szabolcs megyében) élünk és nincs túl sok pénzünk.Már az út is drága nekünk.Sajnos csak a pénz szab határokat.Spórolni is elég nehéz lenne mivel a hónap végére szinte mindig kölcsön kell kérnünk valakitől.Most persze jöhet néhány gonosz ember azzal hogy akkor minek kutya? Ha nem tudjuk ellátni? A választ előre is megírom: Mert a kutya 6 éves és mikor elhoztuk még nem álltunk így anyagilag.Nagyon sok pénzt vett el tőlünk az állam. :( De az állatokról semmi pénzért nem mondanék le.Nem élnek rosszul és mindent megkapnak ez vonatkozik az állatorvosi ellátásokra is.De ezzel most nem tudom mit tehetnék. Még talán van a közelben egy állatorvos.Ha még egy rohama lesz rögtön elviszem hozzá is.
2012. júl. 17. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
miért is? Mert szidom az ilyen orvosokat akikkel tele van Magyarország? Jogom van hozzá,nem vagyok ezért buta.
2012. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázkodnod, az írásodból érződik hogy jó ember vagy, és megteszel minden tőled telhetőt a kutyusodért! A rosszindulatú megjegyzéseket hagyd figyelmen kívül, ne foglalkozz velük!

Én úgy gondolom hogy egy alapos kivizsgálás nélkül az orvosok is csak tapogatóznak, így a gyógyszerezés sem működik.

Szerintem felesleges pénzkidobás, ha nem megfelelő szakemberhez viszed a kutyust, és nem csináljátok végig a vizsgálatokat. Ja, mi meg Nyíregyen lakunk. :)

2012. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg nagyon szeretem :) Hogyha a másik állatorvos se tudja komolyabban megvizsgálni akkor remélem azért sikerél valahonnan összeszedni a pénzt mert nagyon örülnék ha szakember is láthatná.
2012. júl. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!