Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választották ki a...

Hogyan választották ki a kiskutyátokat? Milyen jelek alapján? És hogy telt az első nap?

Figyelt kérdés
Meséljétek el, és azt is hogy most mekkora és milyen lett.

#kutya #kölyökkutya #kutya első napja
2012. júl. 17. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Mi már régóta tartunk kutyákat és csak azt tudom tanácsolni, hogy azt válaszd amelyikbe elsőre beleszeretsz.De a fajtáját te neked kell eldöntened.Ha sportos vagy akkor border collie vagy agár,fixi... ha inkább otthon ülő akkor palota pincsi,csivava stb....A pénz is számít.Ha nincs rá hosszú távon túl sok pénzed akkor ne válasz német-juhász kutyát. Nekünk egy basset-hound és palotapincsi keverék kutyánk van és szerintem nála jobbat kívánni se lehetne.Nagyon hízelgő és aranyos.A legjobbakat örökölte mind a két fajtától :)
2012. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocsi... foxi*
2012. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mire odaértem a kutyáért,már csak egy maradt meg a sok közül:)Plusz ha fél órával később érkezem,elvitte volna más:)Úgyhogy nem volt választási lehetőségem:)Először én is olyan kis nyüzgének láttam,de már nagyon örülök,hogy ő van velem,nála édesebb,nyugodt,ragaszkodó kutyát még nem láttam,imádom.Hazafelé,illetve első nap mindent kihányt ami benne volt,egy kicsit nyüszögött éjjel,de aztán semmi gond nem volt vele.Nagyon pici kutyát akartam,felnőtt korára lett 1kiló 70dekás tündérke.
2012. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első kutyánkat mikor megvettük még kicsi voltam apukám választotta,jó választás volt,imádtam de sajnos 5 éve meghalt 14 évesen. :(

A második kutyánk vásárlásakor nem volt kérdés hisz csak neki nem volt gazdája,őt is imádtam . Sajnos ő is meghalt tavaly 9 évesen vesebetegségben. :(

A harmadik kutyám a legrosszabb volt az alomban,de nem azért hoztuk el mert rossz volt hanem mert szerelem volt első látásra!Most 6 éves :D

A negyedik pedig véletlen volt,úgy mentünk el hogy fekete-fehér kiskutyát hozunk,de nem volt meg az az érzés ami kell egy kutyi választáshoz,és akkor meg láttam a tesóját aki egy gyönyörű fehér barna foltos szuka volt,és szerencsére nem volt gazdája! Őt is imádom,ő 5 éves:D

Amerikai staffordshire terrier mind! :)

2012. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 valaki112 ***** válasza:

4 éves voltam mikor apukám úgy döntött hogy kutyát veszünk. Mindenképpen német-juhászt akart. Elmentünk kiskutyát választani, és apa azt mondta, hogy válasszak én. 2 kiskutya volt, és én azt választottam, amelyik rögtön odaszaladt hozzám, nyalogatott és odabújt hogy simogassam. :D

Szerelem volt első látásra. Ma a kutyus 10 éves. Nagyon aranyos, imádja ha simogatják, nem látszik rajta hogy mennyi a kora, mindenki csak dicséri hogy milyen szép. Egyébként kan kutyus. Nagyon szeretem. Minden nap több órára kimegyek foglalkozni vele.

Most izgulok, mert apukám megengedte, hogy legyen nekem is egy saját kutyám, amit én tanítok és gondozok. Ha minden a terv szerint halad, hamarosan megyünk kutyát nézni. Nagyon kíváncsi hogy milyen lesz majd a kiskutyus kiválasztása...

Később ha lehet megírom. :D

14/L

2012. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már voltak kutyáink. Olyan fajtát kerestünk ami nem vedlik, munkakutya és jó jelző. Így esett a választás a Pulira. Kant akartunk másik kan mellé. Már ő volt az utolsó kan mert a másikat meg elvitte a fedezőkan gazdája. Így nem volt sok választási lehetőség... (Persze előtte több tenyésztőnél is jártunk...)

Az első nap jól telt. Az autózást jól viselte bár 1x hányt. Itthon hamar megszokta a helyet, hamar összebarátkozott a másik kutyánkkal. Utána evett, ivott és el is aludt. Este sír és utána még 2-3 napig is de aztán ez elmúlt. Másnap már követett minden hova és játszott a másik kutyánkkal is.

Most 1 éves. 12kg és 45cm a marmagassága. Amúgy egy fekete színű Puli...

2012. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 VBeata81 ***** válasza:

Bichon havanesem van, 2 éves. Semmiképp nem akartam domináns kutyát, ezért már emailben megkértem az eladót, hogy jellemezze a kicsiket, és fotókat is küldött. Négyhetesek voltak a kölykök, mikor kiválasztottam. Hat kölyök közül nem a 2 legizgágábbat, nem is a leglustibbat, hanem egy nyugodt kis kant. Ő volt a legnagyobb, és kicsit nagyobb is lett az átlagos haváknál, de gyönyörű, formás kutya. Egyáltalán nem balhés, inkább egy kicsit túl félénk, de nagyon szeretem. :)

Ja, és az első nap rendben volt, nem sírt, rendesen evett, játszott, aludt.

2012. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első kutyánkat újsághirdetés alapján vettük. Anyukám választotta, mert ő volt a nyugodtabb.

A másodikat a barátnőm kutyájának kölykei közül választottam, mert beleszerettem. Annyira szerencsétlen volt, mindig mindenki elzavarta, csak ült ott a nagy zöld fűben lobogó fülekkel, szomorúan. A világ legjobb kutyája lett belőle. Épp csak meg nem szólalt.

A jelenlegi kutyánkat egy ismerősöm találta, de nem tudta megtartani, ezért befogadtam. Eleinte nagyon bizalmatlan volt velem - valószínűleg régóta hányódhatott - aztán sikerült meghódítanom.

Végeredményben eredendően mindhárom kutya teljesen más egyéniség volt, de a szeretetnek és a törődésnek köszönhetően mindhárman kiegyensúlyozott, kezelhető, nagyon jó kutyák lettek.

2012. júl. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Üdv! Én mindíg kutya kedvelő voltam de első komoly kutyám az most lett ami egy KÁJ! Na őt első fotó alapján amit küldött a tenyésztő 1 hetes korában legbelül kiválsaztottam de a végleges döntést akkor mondtam rá mikor személyesen láttam. Szerencsés voltam hisz én voltam az első választó "tudtommal". Már 3,5 hónapos de nem egyszerű kutya. Attól függetlenül nekem az első rápillantás döntött.És mikor személyesen mentem az első volt aki kapcsolatot teremtett velem.
2012. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!