Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a kutyusommal...

Mi lehet a baj a kutyusommal (Szultán,6éves, labrador-skótjuhász keverék)? Lefogyott, hányt, szinte alig eszik, lehangolt.

Figyelt kérdés
Kb egy hónappal ezelőtt kezdődött minden. Nagymamám (akinél a kutyus van) kórházba került, így én etettem Szultánt.Ekkor még semmi baj nem volt.Majd a későbbiekben vettem észre hogy amit megeszik szinte minden esetben kihányja.Nagyon megijedtem de szerencsére ezt sikerült orvosolni.Ám ezután észrevehetően nagyon gyors fogyásnak indult.Ma már ott tartunk hogy szinte semmit sem eszik meg.Tejet és vizet iszik, valamint csirkefejet is megeszi ám nagyon mohón(kb 2harapás után lenyeli).Emellett nagyon lehangolt lett mostanában.Mikor megyek nagymamámhoz mindig örül nekem. Ez változatlanul maradt, de olyan furcsa. Sétálni sem akar menni már. Szultán láncon van tartva, de minden nap el van engedve szaladgálni, csak sajnos nagyon vad így nagymamám nem nagyon meri felügyelet nélkül szabadon hagyni.Mostanában szaladgálni sem akar. Olvasgattam interneten hogy mi lehet a probléma de nem találtam semmi olyan betegséget melynek tünete passzolna Szultánéhoz.Nincs hasmenése, normálisan üríti a székletét.Hányni sem hány.Arra gondoltam hogy nagymamám szomszédja megmérgezte,mivel Szultán mikor örül hogy ott vagyok (általában reggel olyan 9-10 óra körül) mindig ugat és nem lehet elhallgattatni. Ha odamegyek hozzá akkor csendben marad, de ahogy eljövök újra rákezd és ezt a szomszéd nagyon nem szereti. Az állatorvosi ellátást csak úgy tudnánk megoldani hogy ha az állatorvos jön ki házhoz és ott vizsgálja meg Szultánt, mivel nagyon vad, autóval nem lehet szállítani(már próbáltuk), ezzel pedig az a baj hogy az állatorvos nem valószínű h helyben elvégzi a vizsgálatokat (plusz, oltásnál is alig lehetett bírni Szultánnal). Arra is gondoltam hogy a fajtára jellemző betegsége van. Kérem aki tudna segíteni az tegye meg. Köszönöm.

2012. júl. 17. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Látnia kéne egy dokinak! Híjátok ki házhoz. Nálunk is kijön az állatorvos 500Ft-ért akit meg ismer ahhoz ingyen is. Nálunk megvizsgálja háznál és ha komolyabb akkor kell elvinni a rendelőjébe.
2012. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. A megoldás valószínűleg az állatorvos lesz.
2012. júl. 17. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
És ezen addig kell gondolkodni amig félhullává válik a kutya???
2012. júl. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
öö..tanácsot kértem nem pedig idióta kérdést..természetesen felhívtuk a betegség elején az állatorvost h mi lehet a probléma.Azt mondta h a nagymamámat ért baleset most jön ki rajta(akkoriban hányt és az állatorvos javaslatára gyógyszer adtunk neki,rendbe jött.) Majd a fogyás miatt is felhívtuk, azt mondta a gyógyszer hatása és semmilyen probléma nincs. Ezért kértem itt tanácsot, úgyhogy légyszíves ne okoskodj/okoskodjon.
2012. júl. 18. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, persze ... a gyógyszertől fogy a kutya.

Nagy büdös rízsa.

2012. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Okoskám.A gyógyszert hányás miatt kapta(írtam is hogy nagyon mohón és sokat evett a betegség előtt és az elején is mohó volt, az állatorvos ezért ajánlotta) , így étvágycsökkentőt(vagy valami hasonló volt benne) is tartalmazott(ezzel az volt a célja, hogy normál táplálkozást állítson be a kutyánál), amitől logikusan kevesebbet evett. Ezzel egyértelműen járt kis mértékű súlycsökkenés, a baj az h nem kis mértékű lett a súlycsökkenés.

De azért köszönöm a segítségedet. Meg is keresem a gyógyszeres dobozt h meg tudjam mondani a gyógyszer nevét és ne gondold h hazudok. Bár nem tudom miért hazudnék mikor épp segítséget kérek.

2012. júl. 18. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi van a kutyussal?
2014. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!