Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti, hogy nem...

Ez azt jelenti, hogy nem ismer el falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Ma a kutyámmal erdős területen voltunk sétálni. Az egyik bokorban megfogott valamilyen állatot, és bár elém hozta, nem engedte elvenni. Hiába szóltam rá és próbáltam elvenni, arrébb szaladt kicsit és inkább felfalta 2 harapásra az egészet. Ő az első kutyám és most tanácstalan vagyok a falkavezérséggel kapcsolatban, mert ugye elvileg oda kellett volna hogy adja minden gond nélkül... Egyébként az első perctől nagyon figyelek a vezérség megerősítésére, ajtóknál előre enged, behívható és ha nagyon megszidom, mindig a hátára fekszik és megadja magát. Dominancia gyakorlatokat is csinálunk. Tanulok is vele, és pórázon már bármit ki tudok vele köpetni. Tudnátok segíteni, hogy mit rontottam el?
2012. júl. 17. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos van ilyen az én kutyám pl morog rám ha evés közben odamegyek nem harap ellehet töle venni de akkoris teszi az agyát hiába szól rá az ember...
2012. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 valaki112 ***** válasza:
A mi kutyánk máig nem adja oda a sünt vagy madárfiókát ha talál. Bár a miénk azért nem mert azt hiszi hogy játszunk. Lesunyítja a fülét, farok fel és rohanás. Ha megáll akkor pedig csóválja a farkát. Nem lehet hogy a te kutyád is csak játéknak vette ezt az egészet? Szerintem ha nem ismerne el falkavezérnek, az már más helyzetekben is megmutatkozott volna.
2012. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Engedetlen a kutyád. Ha jobban tetszik, nem vagy teljes jogú falkavezér.

El kell érned, hogy akkor is végrehajtsa a kívánságodat, amikor nincs rajta póráz. Amíg póráz nélkül elmegy, nem hallgat a szavadra, nem lehet elengedni.

2012. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta ebről van szó?

Mert,ha vadászkutya ez egy nem meglepő reakció volt. Feltámadt benne a vadászösztön. Jó, nyilván a farkasoknál is,ha a falkavezér követeli az elfogott zsákmányt ott is odaadják.Tehát,ha vezérnek tekintene odaadta volna...DE:

"Hiába szóltam rá és próbáltam elvenni...",ez a rész nem tetszik.Biztosan határozottan,dominánsan szóltál rá?Kihúzott, egyenes háttal?

Nem bántani akarlak,lehet,hogy profi vagy,de ez jutott eszembe.

2012. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tacskó a fajtája. És ez már nekem is megfordult a fejemben, hogy nem voltam elég határozott... Igazából pár másodpercig néztem, hogy mit hoz a szájában, addigra már csócsálta ... Akkor szóltam rá és indultam el felé, de arrébb ment 2-3 métert és gyorsan lenyelte a maradékot.
2012. júl. 18. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:

"elindultam felé"....

Hívni kell és a kutyának, ha leszakad az ég, akkor is oda kell mennie hozzád. Van még munkád a behívással.

2012. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!