Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kimérni a megfele...

Hogyan tudom kimérni a megfelelő adagot az Acanából? Jobban mondva mivel?

Figyelt kérdés
A goldenemnek 180g lenne a napi adagja. De nem tudom mivel mérjem ezt a napi adagot. A csomagoláson ott van, hogy *CUP, vagyis egy csésze táp 120g. Egy sima kávéscsészére, vagy mire gondolnak?
2012. júl. 18. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs otthon konyhai mérleged?

Én azzal mértem az első héten, utána már ránézésből megy.

2012. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimértem neked ... 120 g. egy szűk csésze (nem kávéscsésze, az kicsi és több méret van), pontosabban két ujjnyival kevesebb mint egy normál csésze. Én konyha mérleggel szoktam kimérni.
2012. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Adhatot ránézésre is, 180g kb 2dl-es csésze/pohár lehet. Ha van a közeletekben fressnapf/ alpha zoo... akkor kérj Royal canin-os mérőpoharat, az CUP-ban van skálázva. De ahogy írták már előttem konyhamérleggel 1x kiméred, utána ránézésre mehet. Ez úgyis csak egy irányérték, nagyon aktív kutyának valószínűleg több fog kelleni, lustábbaknak kevesebb.
2012. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs mérlegem, vagyis van, de az elromlott, és még nem vettem. Köszönöm szépen a segítséget! Mondjuk nekem kevésnek tűnik ez az adag. Nagyon mozgékony kiskutya, csak akkor van nyugta, ha alszik, szóval ez a 180 gramm szerintem kevés neki.
2012. júl. 18. 09:54
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 09:40

Köszi, hogy kimérted nekem! :)

2012. júl. 18. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy mennyit írnak, minden kutyának más a tápanyagszüksége, más az emésztése. Az enyém lassan emészt, kevesebbet adok neki az előírtál, barátnőm kb. 2x annyit, és így is szép vékony a kutyája. (mindketten Acana-val etetünk)


A 180 gr. kb másfél bögrét jelent, először adj ennyit, ha azt látod, hogy sok vagy kevés, akkor nyugodtan változtass a mennyiségen.

2012. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Igazad van, végül is nekem kell kitapasztalnom, hogy milyen mennyiség megfelelő a kutyának.
2012. júl. 18. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!