Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az allergia teszt egy átverés? Folyt.

Figyelt kérdés
Ezt az Acana fórumon olvastam, az Acana "képviselője" írta: "Engedjen meg egy megjegyzést: véleményem szerint ezek a vérvizsgálatok átverések, csak provokációs-eliminációs diétával lehet 100 % (lehet csak 99 %) bizonyossággal meghatározni az allergén tápanyagot. P."

#ételallergia #táplálék allergia
2012. júl. 18. 10:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Az átverés szót erősnek érzem, de egyetértek, az allergiavizsgálatok nem megbízhatóak, sok a fals negatív, és a fals pozitív. Én is azt olvastam, hogy az a megbízható, ha valaki tünetmentes állapotban, orvosi felügyelet mellett fogyaszt az allergén tápanyagokból.
2012. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az. Barátnőm közel 1,5 évig szenvedett azzal, hogy orvosi felügyelet mellett meghatározzák, hogy mire allergiás a kutyája és mire nem mikor végül 100%-os egyetértésben úgy döntöttek, hogy mivel az egész nem vezetett sehova nem tudják kikerülni az allergia tesztet. Megcsináltatta, az alapján van összeállítva az étrendje/ kiválasztva a kutya tápja és végre semmi baja.

Ráadásul olyan környezeti dolgokra is allergizál, ami eszükbe sem jutott volna soha (pl pamut) és a hipoallergén meg egyéb tápok nagy százalékában is sajnos van olyan ami neki tabu. Ha egyből allergiateszttel kezdenek, akkor nem szenvedett volna a kutya se ennyit és olcsóbban is megúszták volna az egészet.

2012. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 lakle ***** válasza:

Be tudnád linkelni ezt a fórumot?

Általánosságban szerintem is pénzlehúzás a gazdikról, mindenre ráfogják, hogy allergia.

2012. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2012. júl. 18. 10:53
 5/15 anonim ***** válasza:

hát amikor mi elmentünk dokihoz ,hogy rágja magát a kutyánk akkor,elsőnek azt mondta csirke allergia, 6000 ft -ot ott hagytunk a gyógyszerekért, aztán nem adtunk neki csirkés dolgokat,újra előjött, erre a doki akkor bolha allergia, újabb 6000 ft, be cseppegtettük bolha ellenivel meg a Neostomosan-t ajánlotta,megfürdettük a kutyát vele, bolha ellenivel be cseppegtettük,de újra előjött, akkor bűzmirigy lesz, megint 6000 ft -ot ott hagytunk..

azóta hiába jött elő neki nem visszük el mert megint csak találgatás lesz és fölöslegesen adjuk ki rá a pénzt..

jah és ezt a 18 ezret kb 3-4 hónap alatt költöttük a kutyára..


majd fogok pénzt gyűjteni és egy másik orvoshoz elviszem és kérek allergia vizsgálatot ,virágporra mert szerintem arra allergiás...remélem nem lesz kidobott pénz,mert akkor sajnos...így kell élnie a kutyámnak,mert már nem engedhetem meg magamnak ,hogy fölöslegesen adjak ki pénzt..


volt egy ismim akinek a kutyáján csináltak allergia tesztet de nem derült ki mire allergiás és a rahedli pénzt pedig ott kellett hogy hagyja,a doki azt ígérte neki ,hogy ezzel tuti meglesz mire lesz allergiás a nagy ló s.zart.. :/ szerintem az állatdokik sokszor lehúzzák a gazdákat :S

2012. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lakle ***** válasza:
Köszi a linket!
2012. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem! Az én kutyám allergiás, de nem tudjuk, hogy mire. Doki szerint táplálék allergia, de a 6. érzékem azt súgja, hogy pollen vagy más. De persze lehet, hogy több mindenre allergiás. Tehát az már biztos, hogy allergiás, de nem tudjuk, hogy melyik allergén okozza a tüneteket. Most egyelőre tápot váltottunk és 2-3 hónap múlva szerintem már kiderül, hogy a táp volt-e az oka. Maradt még Acana, aztán kipróbálom a provokációs-eliminációs diétát. Most Trovetet VPD-t eszik.


Szerintem sem megbízhatóak az allergia tesztek, nem pontosak, de cáfoljatok meg. Várok tapasztalatokat ez ügyben. Köszi!

2012. júl. 18. 11:04
 8/15 A kérdező kommentje:
Állítólag 80.000 forint egy allergia teszt. Meg is csináltatnám ( ha összegyűl rá a pénzem), ha tudnám, hogy megbízható.
2012. júl. 18. 11:13
 9/15 lakle ***** válasza:

Milyen tünetei vannak a kutyusodnak?

Sokszor túl van lihegve ez az allergia dolog. Az én kutyámon minden júniusban pattanásszerű kiütések jelennek meg a hasán (egyébként én is júniusban produkálok allergiás tüneteket:O). Betadin kenőccsel pár naponta átkenem, ez láthatóan segít, egyébként nem viszket, nem fáj neki. Júliusban már sehol sincsenek a pattanások és egy évre el is vannak felejtve. Ha elvinném dokihoz mi lenne? 1. szteroidos injekció, 2 mindenféle drága vizsgálat, ami lehet többet árt mint használ.

2012. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sebesre vakarja magát és egyik füle is állandóan sebes, váladékozik. A szőre csomókban hullik, vakarja a pofiját, oldalát, hónalját, hátát, gyakorlatilag szinte mindent. Betadine-al én is kenem, de már nagyon elege van a sok tortúrából szegénynek.


Szteroidot nem engedek neki beadni, gyógyszerellenes vagyok.

2012. júl. 18. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!