Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy kutyát arra, ha nyitva van az ajtó, ne fusson ki?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az "ott maradsz" vagy "bent maradsz" vezényszó a jó. Gyakorolhatsz vele, hogy leülteted a küszöbön belül, te távolodsz mindig messzebb, és mondod neki, hogy ott maradsz, vagy bent maradsz. Egy idő után rájön. Persze ne fukarkodj jutalom terén! Az én kutyám például az utcaajtón nem jön ki, csak ha utasítom rá. Sokan hitetlenkedve nézik, hogy hogy hogy nem jön ki rajta. Hát nem tudom, pedig tudatosan soha nem tanítottam rá, csak gondolom mindig mondtam neki, hogy ne gyere ki, stb.
2012. júl. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nem vezényszóval kell tanítani, hanem szabályt kell rá felállítani.
2012. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó: Na és mégis hogyan fogja fel a kutya a szabályt, ha nem szólsz hozzá?


Hú de okos...

2012. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Hol írtam, hogy nem kell hozzá szólni? Azt írtam, hogy nem vezényszóval kell tanítani. Attól még hozzá kell szólni, sőt, rá szabad kiabálni, vissza szabad zavarni. De a "marad" és társai itt nem kellenek.
2012. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szabály. A feladat, trükk, stb. nem elég hatásos ide. Ha egy macsek, másik kutya, őz, róka, bármi el megy a kapu előtt, a kutya -ha csak nem brutális, kegyetlen, a lelki megtörésre hajazó módszerekkel lett tanítva, bár még akkor is igen nagy erre az esély- bizony el fogja hagyni a kaput. Egy szabályt viszont be fog tartani, ha a kutya-gazda viszony helyes, ha komoly tekintélye van a gazdinak. Így már 100%-os lesz az eredmény.
2012. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, a nagy kutya aki lány, az is kimegy de ő csak sétálgat, pisil stb... meg se kelletett tanítani, lassan az élete felénél jár gondolom ezért ilyen okos. Ha (édes,aranyos,játékos) hangon szólok hozzá, akkor csak hozzám jön. Hogy ha (morgós,haragos) hangon szólok hozzá (persze nem kiabálok) akkor befut gyorsan. A kicsivel aki fiú, arra ha rászólsz, még gyorsabban tovább fut. Lehet azért mert nem lány? Halottam már olyanról hogy a fiú kutyákat le kell vágni a izéjét.. nekünk meg ehhez semmi kedvünk nincsen.
2012. júl. 21. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:
És akkor hogyan oldjátok meg, hogy ne legyenek kiskutyák?
2012. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit sétáltatod a kutyáidat? Persze első sorban a kicsit, hisz róla szól a kérdés és vele vannak problémák.

Egyébként az ivartalanítás erre nem fog megoldást adni. Itt valószínűleg kötődésbeli gondok is vannak súlyosan és tekintélybeliek is. A kanokkal bizony sokszor nehezebb.


Viszont az ivartalanítás kell, legalább az egyik kutyánál, vagy a kannál, vagy a szukánál. Ne szaporíts!

2012. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nem is akarunk szaporítani. Így is elég hogy van 2 kutya.
2012. júl. 23. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!