Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a bolhas kiskutyammal?

Cnt kérdése:

Mit tegyek a bolhas kiskutyammal?

Figyelt kérdés
Nincs penzem.Es annyi bolha van benne ha nem csinalok valamit napokon belul elpusztul.Megfudettem de ugyanugy tele van.Valami hazi trukkok vannak e?

2012. júl. 18. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a kutyus bolhás akkor elvileg a környezete is. Alma ecettel ki kell mosni a helyüket vagyis fellocsolni és dió fa levelet tenni az udvarra mert a bolhák egyiket sem szeretik. Én erről a módszerről hallottam.

Vagy van egy elég olcsó és nagyon jó bolha/kullancs irtó az Expot. 1100ft egy csepegtető /1ml/ kistestű kutyusra egy darab kell nagy testűre pedig 2. (egyszeri használatra)

Ezt ismerem a legolcsóbbnak.

2012. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szódabikarbónás vízbe fürdesd meg, de nagyon vigyáz hogy a kutya ne nyelje le és ne menjen a szemébe! Illetve megfürdetheted rézgálicos vízbe, de az nem fog tetszeni a kutyusnak mert nagyon büdös...

2012. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sima samponnal jól megfürdeteted kétszer akkor is kimennek a bolhák! valamit a környezetét is tisztisd át! am 500-1000ft ért vannak olcsóbb bolhaírtók!
2012. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor ajándékozd el. netre van pénzed???

vegyél frontlinet 3000Ft. ha erre nincs pénzed add oda másnak.

2012. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz venni bolhaírtót.Patikában Neostomosan ampullát párat. Ha lavorban locsolod le vele a kutyát, a megmaradt szeres vízzel le tudod spriccelni a helyét, és mindent, amivel érintkezett.Amíg nem tudsz venni rávaló bolhairtót, egy ampullát bekeversz és akár 3-4 naponta lefújod a kutyát.

Milyen nagyságú a kutyád? Udvari, vagy lakásban van?

2012. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy vödörbe tegyél vizet és rakd bele a picurt úgy, hogy csak a feje maradjon száraz. Ezután a kezeddel alaposan dörzsöld végig a testét még a víz alatt, hogy rendesen átázzon és ne maradjon köztük levegőbuborék. Ez eltart egy darabig, kb 10 perc alatt az összes megfullad (egyébként ezt csinálja a róka is) Ezután pedig ahogy előttem is írták fürdesd meg szódabikarbónás vízben. Inkább csináld meg egyszer, de akkor alaposan, mint többször hanyagul - a kutyák általában nem szeretik a túlzott fűrdetést, nem bírja a bőrük.
2012. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1honapos es udvari kutya
2012. júl. 19. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!