Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kutyámat a szökésről?

Figyelt kérdés

A 2 éves Tacskó keverék kan kutyám ha nincs lefárasztva és ha nincs kánikula, akkor mindig szökne..Kicsi voltam amikor kaptam, így nem nagyon tudtam, hogy hogyan szoktassam le erről és nem is értettem ehhez.. A kerítésünk jó, csak túl alacsonyan van a tégla, és simán ki tud bújni több helyen is.. Megcsináltatni meg sokba kerülne nekünk.. Anyukámmal már gondolkoztunk azon, hogy csináltatunk egy kis kerítést, ami elválasztaná az előkertet a nagy udvartól, így nem tudna kiszökni a kutyám és sokkal olcsóbban megúsznánk. De ezt nem mostanában fogjuk megcsináltatni, lehet nem is lesz megcsináltatva soha.. Szóval értelmes tanácsokat kérnék arra, hogy hogyan szoktassam le a szökésről a kutyám! Sokat foglalkozok vele, tényleg ő a mindenem, nagyon okos, de mindig szökne és nem tudom hogyan kezdjek bele abba, hogy leszoktassam erről..A megkötés és a kennelbe bezárás meg nem megoldás..

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2012. júl. 18. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
az ivartalanitás sokat segit, akkor nem fogja érdekelni hogy a környéken tüzelő szuka van
2012. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem engedhetjük meg magunknak az ivartalanítást se..
2012. júl. 18. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Első mondatban magadnak meg is válaszoltad a kérdést. Ott van h ha nincs lefárasztva, akkor menne. Megoldás: le kell fárasztani.
2012. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na de ha suliba vagyok és hajnali 5-kor kelek, akkor még menjek ki és fárasszam le, vagy mi?! Így is- úgy is utánam jönne.. Légyszi valaki segítsen!
2012. júl. 18. 22:23
 5/10 bpi válasza:
Az a baj, hogy a tacskó nem nő meg :( és kicsin könnyen ki tud szökni. Nekünk is a labradorunknak amikor még kicsi volt ki tudott szökni. És mindig csak akkor szökött ki amikor már az iskolából jöttem haza. Ezért a kerízéshez (ahol ki szokott bujni) sor faléceket tettünk és így pár hónapon át nem szökött ki aztán amikor megnött (de sajnos a tacskók kicsik) leszereltettük a léceket és többé már nem tudott kiszökni!
2012. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akinek kutyája van, az igenis keljen azért korábban, h lefárassza. Mikor 6ra jártam dolgozni, nem rinyáltam, hanem az eredeti keléshez képest fél órával hamarabb keltem, h legyen a kutyára idő. Nem kifogásokat kell keresni. Akartad azt a kutyát? Igen. Akkor legyél szíves megadni neki azt, amit kell!
2012. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként onnan tudom, hogy utánam jön, mert már keltem hamar hogy lefárasszam a kutyám, de akkor is utánam jön.. és ez így van minden családtagomnál.. A múltkor pont rajtakaptam séta után hogy bújik kifele a kerítésen..
2012. júl. 19. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha utánad megy, akkor egy kicsit lehet, hogy a falkavezérségen is dolgozni kell. Ha nem érzi úgy, hogy vigyáznia kell rád, akkor valószínűleg nem akar majd annyira utánad menni, főleg, ha egyértelműen megmondod neki, hogy otthon kell maradnia.


Amúgy húzhattok ideiglenesen csirkehálót a kerítésre, az annyira nem drága, illetve bevihetitek a lakásba is, végső soron nem komondorról beszélünk.

2012. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

csirkehálót kirágják. tapasztalatból mondom, az én tacskóm legalábbis szétrágta és úgy szökött meg, bár ő a kenneljéből.. és csak az udvarunkba!! Nem bántásból mondom, de ha tudtátok, hogy kutyát szeretnétek, akkor vagy meg kellett volna csinálni a kerítést vagy pedig egy kennelt.. és ha nincs otthon senki, akkor oda bezárni! Vagy pedig egy kicsivel nagyobb testű kutyát venni!

Vagy ha ezek semmiesetre sem lehetségesek, akkor tanítsd meg neki a marad parancsot!! és ha mész iskolába vagy dolgozni vagy akárhova. erőteljesen rászólsz, hogy marad!! talán sikerül és nem szökik ki többet :)

2012. aug. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát kipróbáljuk a csibehálót, bár elég nagy területen van a kerítésünk, szóval hosszú..

egyébként meg amikor megkaptam a kutyámat, akkor még dróthálós vagy milyen kerítésünk volt, aztán csináltattuk meg... utána meg koppant, hogy ez kicsi lesz, de már nem lehetett mit csinálni.. ami a kennelt illeti.. elég drága megcsináltatni, másra kell költeni a pénzt ami van.. de a kennelre nem telik.. ja és tudja a marad parancsszót, de hiába mondom neki szigorúan.. amikor az utca végén járok, már bújik is kifele..

2012. aug. 8. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!