Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért áll ki a kutyám utolsó...

Miért áll ki a kutyám utolsó bordája?

Figyelt kérdés

Először azt hittem eltört neki. Utána láttam a másik oldalt is kiáll. Aztán megfigyeltem, hogy ez nem mindig van így. Amikor eszik pl akkor rendszerint kiáll neki. Vissza tudom nyomni nem fáj neki, de ha csak úgy van alapból a kutya, akkor nem is áll ki neki.

Ez normális??


2012. júl. 18. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lengőborda. Általában a megfelelő súlyú kutyáknál látható. Ne nyomkodd szegénynek.
2012. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam neki nyomkodni, csak meg néztem fáj-e neki.
2012. júl. 18. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne nyomkodd mert azért fog majd fájni neki :D Lehet ez egy rendellenesség hogy az átlagnál jobban látszik, vagy akár a fajtára jellemző tulajdonság is, ne aggódj :) Legközelebb oltáskor vagy féreghajtáskor rákérdezhetsz az állatorvosnál is hogy megnyugodj.
2012. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj mindig elfelejtem :D 2 hét múlva megyek már komolyan felírom amiket kérdezni akarok. Csak nem nagyon lehet vizsgálni a kutyám, mert nagyon nehezen lehet lefogni. Retteg.
2012. júl. 18. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes a kutya, beesik a véknya. Ilyenkor jobban látszik a lengőborda. Amikor tele a pocak, kevésbé áll ki. Nincs neki semmi baja.
2012. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaa ezt nem tudtam. Igen beszokott neki esni a horpasza olyankor. Egyébként ha csak így van áll, ül vagy megy akkor nem látszik ki neki. Evéskor, iváskor vettem észre.
2012. júl. 18. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Iváskor figyeld meg, mi mindig nevetjük a vizslánkat, mert szinte szívja a vizet a táljából, és akkor nagyon durván "behorpad" az oldala :D de ez szinte minden kutyánál így van, majd te is hozzászoksz a látványhoz :D
2012. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nj-m van és a megfelelő súly megállapítására tökéletes a lengőborda állapota.

Ha látszik és lihegéskor áttűnnek a többi bordák is, akkor van a kutya megfelelő kondícióban.

2012. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!