Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak nem ízlik az...

Kiskutyámnak nem ízlik az Acana Large Breed táp.13 kg-s kiszerelést rendeltem. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csak akkor eszi meg, ha már nagyon-nagyon éhes. Napi négyszer kellene ennie, de örülök, ha kétszer eszik belőle. Teljesen egészséges, féreg hajtva van, állatorvos látta. Nem akarom, hogy válogatós kutya legyen belőle. Mit tegyek?
2012. júl. 18. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy válogatós legyen, akkor nem görcsölsz azon, hogy nem eszi meg az adagját. 10 perc és kaja el. Következő etetésnél annyit adsz, amennyi elfogyott előtte. ha abból is marad. még lejjebb veszed. Pár nap és tisztára lesz nyalva a tál.
2012. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg beáztatni neki kevés vízbe vagy próbáld meg,hogy a kezedből eszik-e. Nem szabad,hogy ennyire válogasson. Mást ne adj neki enni mert akkor tényleg nem fogja enni a tápot!
2012. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A kutya általában akkor eszik, ha éhes. Persze, felnőtten már el lehet rontani, hogy akkor is egyen, ha nem éhes. Szóval, a kölyök , ha nem eszik, nem igazán éhes.
2012. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Lehett hogy 'durvának' tűnik az 1.válaszoló módszere de tényleg ez jó megoldás lenne. ne sajnáld meg,(tudom h nehéz:D) de éhes miindent megkajál:)
2012. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én is az első válaszoló módszerét javaslom.

mindenképp tartsd be az etetési utasítást.

azért kicsit extra táp ahhoz, hogy egye meg!

2012. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Kiskutyát ne csak táppal etesd. Keverd a tápot kaja maradékkal. Különben ha csak tápot adsz neki, herótja lesz tőle rövid időn belül, mert nem szeretik. Én is finnyogva enném a helyükben.

Bár én most azon gondolkodom, hogy egyáltalán jó ötlet e táppal etetni a macskám, mert a kutyám kaja maradékot eszik, de a macskám kegyetlen válogatós, csak a kutyakonzervkaját eszi. De eldöntöttem leszoktatóm róla, mert csupa rosszat hallok a kutya eledelekről... S el is hiszem valahogy - ha már mi emberek is mennyi hülyeséget eszünk össze amit nem mondhatunk éppen egészségesnek. Féltem őket, nehogy bajuk legyen, betegek legyenek később. Nehéz munka lesz átnevelni ami az evést illeti a cickámat, de muszáj lesz neki ha nem akar éhen halni.

2012. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsotokat. Kedves utolsó! Hidd el, hogy ez a táp nem valami szutyok, a kutyának nincs szüksége kiegészítésre.(maradék) Nem fogja megunni. Napközben, amikor tanulunk, kap jutalomfalatokat(sonka, virsli, stb) Szóval nem csak és kizárólag száraz tápot kap, napközben kap mást is. Persze csak jutalom formájában. Én is sok rosszat hallottam a kutyakajákról, de nem a prémium tápokról. Ha csak "tescós" táppal tudnám etetni, akkor inkább én is házi kosztot adnék neki. De összespórolom azt a tízezret, és 2 hónapig nem kell bajlódnom kutyakajával. És még egészségeset is eszik. Köszönöm a válaszod!
2012. júl. 19. 08:57
 8/8 Maxitabi ***** válasza:

6-os válaszoló!

Kérdező már leírta a véleményemet, azzal egészíteném ki, hogy a macskának sok taurinra van szüksége, amit a kutyakaják csak kis mértékben tartalmaznak-hiánybetegségbe bele is halhat a cica-vese és májkárosodás!! Nem véletlenül mások a kutya és macskaeledelek. A macska ragadozó, a kutya pedig inkább dögevő (volt), ezért mások a szükségleteik.

Kérdezőnek pedig kitartás, ahogy előttem írták- módszert vesd be. Az, hogy mellé adsz valamit szintén nem túl jó, mert anélkül utána nem fogja többé megenni. Nálunk orijen puppyra anno kaukázusi kefírt kapott (ma is öntünk rá mindig egy keveset- jó az emésztésnek meg élettanilag is), utána acanát evett(gabonamenteseket) és nagyon szereti, eszi. Pont tegnapelőtt játszotta el, hogy nem ette meg az adagját-otthagyta, 3 perc után felvettük,legközelebb annyival kevesebbet adtunk-minden nélkül megette.Hajrá!!

2012. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!