Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zabpehely tényleg egészséges...

Zabpehely tényleg egészséges a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Adjak neki a táp mellé?

2012. júl. 18. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, viszont az én kutyáim régen napraforgómagot ettek héjastól. Csak tömény szotyi jött ki amikor izé, nagydolgoztak, annyit befaltak... A szőrük mindenesetre szép volt tőle. Ez amolyan csemege volt nekik a kaja mellé. Csak akkor egyszer ették amikor volt egy zsáknyi, de mind elfogyott mert a madarak is azt ették.

Nem tudom a zabpehellyel mi a helyzet, de most utána olvastam. Azt írták az egyik oldalon, hogy:

"A kutya emésztőrendszere a nyers, feltáratlan növényi szénhidrátot (keményítőt) nem igazán tudja hasznosítani. Ezért mindenképpen szükséges a növényi eredetű táplálékot (zabpehely, rizs, zöldségek) etetés előtt megfőzni. A szénhidrátokhoz tartoznak az ún. ballasztanyagok (rostok), amelyek emészthetetlenek, de egyáltalán nem értéktelenek: optimális mennyiségben adva ösztönzik a bélmozgásokat, ezáltal optimalizálják az emésztést. Aki persze túl sok ballasztanyagot etet, az jelentősen növeli kutyája bélsármennyiségét."

2012. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképp ne adj neki, a kutya nem kecske vagy ló, nincs szüksége gabonára. A táp szakértők által lett összeállítva, semmiképp ne cseszd el az összetételét plusz gabona hozzáadásával.
2012. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Maxitabi ***** válasza:

Igen, lehet is kapni külön kutyának, DE csak akkor, ha BARF etetsz-vagyis nyers etetés-hús,csont -ehhez kell mint növényi rost- előbbi válaszolók írták.

Ha táppal etetsz, abban van (néha több is mint kellene), tehát felesleges.

2012. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Táp mellé semmiképp sem.

Azoknak a kutyáknak lehet szükséges, akik nem tápot esznek, hanem húst (+egyéb kiegészítőket).

2012. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy milyen táppal etetsz, de nyáron semmiképpen nem adnék zabpelyhet ugyanis melegítő hatása van, ha plusz növényi rostra van szükség mert pl. gabonamentes táppal van etetve a kutyus és az erős neki, akkor inkább barna rizs, répa, sütőtök mehet egy kevés a táp mellé, télen meg jól jöhet a zabpehely is
2012. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!