Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért tényleg feljelenthetnek?

Ezért tényleg feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Mostanában a kutyám nagyfiúskodik. (parancs megtagadás meg ilyesmi)

Lent voltam a kutyával, póráz nélkül volt. 2x vagy 3x szóltam neki, hogy jöjjön ide. Nagyon bámult két kutyát. Nem jött, én oda mentem megfogtam a nyakörvét és a seggére csaptam egyet. Utána pedig elhúztam a másik irányba, hogy menjen. Ott a hátára fordítottam, és amíg nem nyugodott meg, addig megadó pózban kellett lennie. Utána mondtam, hogy mehetünk és mikor felállt arrébb toltam a lábammal onnan, mert pont láttam, hogy nagyon sok hangya van ott ( le is szedtem róla kettőt)


Erre a két kutyás nekem állt, hogy mért kell így bántani a kutyát, meg hogy felfognak jelenteni. Meg mért rugdosom a kutyát. Meg miért kínzom. Meg hogy mennyire fél a kutyám.

Persze, hogy fél mikor most szidtam le. A leszidást sokkal rosszabbul vette mint hogy rácsaptam a fenekére meg lenyomtam a földre.

2 perccel utána már semmi baja nem volt, szaladt előre...


Én meg mondtam, nyugodtan jelentsen fel azért, mert nevelem a kutyát. Magának is kéne nevelnie nem 15 évet letöltenie a kutyának egy 5 méteres flexin meg elengedni sem lehet.


Ennyiért most komolyan feljelenthetnek?


2012. júl. 19. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
dehogy jelenthetnek:D meg kit jelentenek fel? egy ismeretlen kutyást?.. :D nyugi :D milyen kutyád van amúgy? gondolom panelba laktok!
2012. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen panelosok vagyunk. És nem olyan messze lakunk egymástól. Én ismerem őket, hol laknak, ők lehet nem. Nekem pincsim van, aki jobban nekem állt szintén pincsije van, meg egy francia bulldog volt még mellettük. Azért szóltam a kutyámnak, mert tudom, hogy a másik kutya verekedik az enyémmel. Mindig neki ugrik. Én csak elkerülni akartam a bajt.
2012. júl. 19. 09:33
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy én nevelem a kutyát rájuk nem tartozik. Jó azt mondom ha durvábban megvertem volna, meg megrugdostam volna akkor szóljanak bele. De szerintem ezzel nem sűrűn merítettem ki az állatkínzás fogalmát...
2012. júl. 19. 09:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért te is jófrj vagy, leszólod a pórázosokat, holott elvileg kőtelező. Ha meg macsóskodik a kutya mostanság, felelőtlenség is szabadon hagyni. De feljelenteni nem fognak.
2012. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, csak a szájuk járt. Rám is néztek már csúnyán, de nem érdekelt. Pl. amikor felvett valamit a kutyám a földről és nem volt hajlandó "Fúj"-ra kiköpni, beletúrtam a szájába, utána kapott egy legyintést a pofijára és jól összeszidtam. Kaptam a szúrós tekinteteket, szólt volna valaki, azt hiszem elmagyaráztam volna nekik a dolgot, hogy inkább tőlem egy kis legyintés, mint hogy mérgezett kaját vegyen fel és meghaljon.
2012. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem jelenthetnek fel.De ha póráz nélkül sétáltatod rendszeresen a kutyád közterületen, azért simán,mivel teljesen szabálytalan!
2012. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, Magyarországon a komoly ügyekkel sem foglalkoznak a hatóságok...



"A leszidást sokkal rosszabbul vette mint hogy rácsaptam a fenekére meg lenyomtam a földre." - soha nem voltam a fizikai fenyítés híve (tudom, hogy nem verted meg) de ha Te is tudod, hogy a kutyád jobban ért a szóbeli büntetésből, akkor minek ez a seggre csapkodás, meg földre nyomás?

2012. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tyler913 ***** válasza:
Hogyan jelenthetnének fel név,cím,bizonyíték nélkül? A legtöbb ember azt sem tudja, hogy kell. Szóval ezek csak üres fenyegetések,ne törődj velük.Amit csináltál, az nem állatkínzás. Viszont amíg nem behívható a kutyád, szerintem ne engedd el olyan helyen, ahol ismeretlen kutyások vagy sok ember tartózkodik.
2012. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem fog feljelenteni, ilyen nekem is volt. Ugyanígy nem jött vissza a kutya, átszaladt az úton, és szaladt. Elmentem utána, aztán kapott egy fülest, és én is lenyomtam a földre. Nekem egy babakocsis nő szólt oda, hogy ne verjem már a kutyámat, mert fel fog jelenteni állatkínzás miatt. Én meg mondtam neki, hogy akkor inkább vasalja ki a kutyámat az autó? Nem jelentett fel, pedig tudja merre lakunk. De azóta én is pórázon sétáltatom,mert nálunk volt egy kutyás baleset, és odafigyelnek a kutyásokra. A másik meg, hogy majd most megyünk kutyasuliba, ahol megtanítják, hogy mindig jöjjön vissza a kutya. Kis kölyök még, kis szeleburdi.
2012. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
páromat már azért leordították mert azt mondta a kutyámnak,hogy kuss,mert nagyon nyüsszögött meg ugatott. Hogy ő hogy beszél a kutyával,szegény állat meg mittudomén:/ Senkinek semmi köze hogy neveled a kutyád,ne törődj az elkényeztetett gazdikkal akik mindent ráhagynak a kutyájukra..
2012. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!