Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó ötlet menhelyről...

Mennyire jó ötlet menhelyről egy 2éves fajtatiszta kan Husky?

Figyelt kérdés

Nagy a porta, kertesházban élünk.

Mennyire lenne családcentrikus, hogyan viselkedne ?


Esetleg nem élne vissza a "bizalommal" ? Vagy inkább pont, hogy hálás lenne, mert egy szerető, gondoskodó családot kap..?


A válaszokat előre is köszönöm.:)



2012. júl. 19. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
ha nincs törzskönyve csak fajta jellegű keverék a husky! amúgy nem lehet tudni, hogy hogy fog viselkedni mivel 2 éves és nem tudod, hogy miket élt át ki bántotta meg ilyenek! egy ismerősöm egy kistestű keveréket fogadott örökbe nagyon aranyos és kedves kutya volt de viszont a gyerekeket morogta ugatta és ment volna rájuk.. valószinlükeg gyerekek bántották és azért volt bizalmatlan feléjük nézve!
2012. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a tacskók amúgy sem szeretik túlságosan a gyerekeket, engem is tacskó harapott meg, ismerősömet is és még pár embert itt a GYIK-en (gyerekek voltunk még).


Hálás lenne a kutyus, az biztos. Ha normális menhelyről hozod ki, ott előtte tesztelik a kutyákat más állatokkal, gyerekekkel stb., tehát van egy kép a kutyusról, ha bármiféle gond van vele, azt előtte ideiglenes gazdinál orvosolják. Persze tényleg sok függ attól, hogy milyen a menhely.

2012. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy nem írtál tacskót, nem tudom honnan vettem :)
2012. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a nagy porta nem elég, sétálni kell vele rengeteget és lefárasztani, az,hogy kirakod egy nagy kertbe semmit nem jelent, sőt abból a kertből hamarosan kráter lesz...
2012. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy miért kell lebeszélni, annak a kutyának csak jobb lehet,mintha a menhelyen élne.

Néhány dolgot azonban tudnod kell: 1.Husky nem lesz családcentrikus 2. Mászásbiztos, magas kerítés kell 3.Más háziállatokra fokozottan kell vigyázni. 4.Rendszeresen fuss vagy kerékpározz vele. 5.Építsél egy kennelt,ami felül is zárt és nem tudja kiásni magát,arra az esetre,ha nem vagy otthon.Bár, ha ivartalanítod lehet,hogy később nyugisabb lesz,de erre nincs garancia.

2012. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A szomszédunkban egy idősebb hölgy is mindig a menhelyről hozza ki a kutyáit. Egyszerre 3 is van, szintén nagy a kertje. Nagy testű kutyák, jó házörzők, de a néni a mindenük. Szerinte ezek a kutyák a leghálásabbak, és még soha nem volt gondja egyikkel sem. Ezek németjuhász keverék kutyák, és mindig felnőtt egyedek. Én is biztosan menhelyről szereznék kutyust. Macskáim is onnan vannak és normálisak.
2012. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is huskym van, és azt enyém nagyon családcentrikus. Nagyon vár minket haza, nagyszülőket is nagyon szereti. Egy óvoda mellett lakunk, és nagyon sok kisgyerekkel találkozunk, amikor sétálunk, nagyon szereti a gyerekeket. Azok mindig simizik, nyúzzák, volt amelyik még puszit is adott neki. Ilyenkor nagyon boldog a kutyus. Nekem is van olyan ismerősöm akinek menhelyes kutyusa van. Szerintem a menhelyes kutyák sokkal hálásabbak. Minden szavát lesi a gazdinak. Az enyém is, de azért más,mert ő a jóba született bele, és el sem tudja képzelni milyen amikor nem szeretik. Ezért hálásabbak a menhelyes kutyák szerintem.

Lehet, hogy télleg van rossz élménye a kutyának, ha bántották vagy ilyesmi, de az hamar kiderül, el kell vinni a gyerekeke is, és megnézni hogyan reagál rá. Mielőtt elhozzátok. Én nagyon örülök, hogy huskyn lett, néha makacs, de egy hatalmas egyéniség:)szép napot mindenkinek

2012. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat.:)


A kutyust "tesztelik" kinti körülmények között, illetve próbálják lelkileg összeszedni. Tehát nem "felkészületlenül" jönne hozzánk.


Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy sikerülhet-e időben megnevelni, illetve alapból hogy viselkedhetne ?

Bár ezekre a kérdésekre biztosan választ fogok tudni kapni a gondozótól.

2012. júl. 19. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, nagyon sok történet van benne viselkedészavaros kutyákról, menhelyes kutya neveléséről is írnak benne, nagyon jó könyv!

Megvan a neten tárolt változatban is!


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!


naagyon jó, hogy menhelyről hozol :) nagymamámnak is kihoztunk onnan egy óriási kutyát, valamilyen farkasféleség, szóval gondolhatod, de imádja a 75 éves nagymamámat! lejárnak fürdeni egy folyóhoz kettesben, meg ilyenek :D mindenki mondta, hogy minek vittem oda ilyen kutyát, de ők ketten imádják egymást, és ez a lényeg, fitten tartja nagyimat :D


szomszédomnak volt huskyja, de nem jártak vele sétálni, meg sehova, ütötte az a barom, a kutya meg egész nap vonyitott :( ivartalanítva sem lett, persze kiskutyák is lettek..


ott is nagy volt a porta, mégis szenvedett a kutya, de veled biztos máshogyan lenne. szerintem a menhelyes kutyusok sokkal kezesebbek, hálásabbak, bújósabbak, törekedj a minél jobb kapcsolat kialakítására, aztán mehettek együtt mindenhova:)


ha megvan, lőhetsz róla pár képet :)

2012. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!