Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed arról a...

Mi a véleményed arról a tápról amit fajtán belül ajánlanak?

Figyelt kérdés

Royal Caninnal akarom etetni a kutyámat! Hétfőn lesz 8hetes és akkor adja ide a tenyésztő. Vele még nem beszéltem, hogy milyen tápot ajánl de én Royalal akarom etetni és abból is azzal ami kimondottan az én fajtámnak való! (labrador)

Nem tenyész és kiállítási kutya leszcsak simán hobbi kutya!


2012. júl. 19. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Tele van kukoricával és nagyon drága, ezért az árért sokkal jobb tápokat kapsz!

Pl. Brit Care (bárányos-rizses, gabonamentes szuperprémium táp), Acana, Orijen, Taste Of The Wild stb.

2012. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Felesleges egy baromi drága és nem annyira jó minőségű tápot adni neki. Mint ahogy már írták tele van kukorica glutén, kukorica, kukorica lisztel a táp, ráadásul ízfokozó is van benne :( én nem etetnék vele egy felfújt agyonhirdetett márka!

Fele árért sokkal jobb minőségű tápot lehet kapni!

2012. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

én sem ajánlom a royal-t ,drága és konkrétan s.zar

tele van kukoricával, a kutya húsevő!! nem disznó akinek kukorica kell..


Acana, Taste of Wild,Orije,Pro Plan, Brit Care ezek százszor jobbak mint a royal!!!

2012. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Valóban nem jó táp mint ahogyan már előttem is írták. Sok benne a kukorica, tele van színezékkel és illat anyagokkal.

Sokkal jobb tápok vannak a fele árért!

De te döntésed, hogy mivel eteted a kutyád.

2012. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Maxitabi ***** válasza:
60%

100% egyetértek Alexandrával és a többiekkel!!

Az RC túl drága ahhoz képest, milyen összetevői vannak (uaz a Hills, Eukanuba is).Az ajánlott tápok ugyanott vannak árban- söt néha olcsóbb egynémely és jóval jobbak. Eelinte, ha hazaviszed úgyis egy-két hétig azt kell kapnia, amit a tenyésztő adott neki, mert nem szabad gyorsan és sűrűn váltani a tápot, amúgy is nagy törés lesz neki, hogy elkerül az anyjától.Hozzáteszem, hogy volt már itt valaki, akinek a kutyája RC-től bélgyulladást kapott és túl gyorsan nőtt a kutyája. A fajtatápok pedig szerintem csak ügyes marketingfogás..Neked kell kitapasztalnod, mi válik be a kutyusnál.

A táp összetétele számít, ha nézegetsz kajákat, mindig azt kell nézni: hús és szárított hús, esetleg húsliszt legyen első helyen, vagy első pár helyen, ne legyen állati melléktermék-vagy ne első helyen, legyen leírva %-ra, miből mennyi van benne, ne legyen benne cukor (crépa, fruktóz, karamell sem),színezék, ízfokozó,búza, szója, sztem kukorica sem (gabonamentes legyen-ez az én mániám),a fehérje pedig min 70-80% állati eredetű legyen, ne növényi (utóbbi olcsóbb, mint a hús). Ajánlanám még a natural & delicious, profine,platinum, blue buffalo tápokat a már említettekhez.

2012. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Én konkrét tapasztalatot tudok mondani a tápról. Párom másfél éves koráig etette a labradorját RC labrador táppal. Szép, okos, megfelelő méretü kutya lett. De: kamaszkorában többször volt csonthártya gyulladása, rengeteg volt a széklete és bár lakásban tartott, olyan durva volt a szőre, hogy mindenki azt hitte kinti kutya. Ráadásul sok kellett belőle, pedig nem etette túl, nem elhizott, sokat mozgatott és sokat úszó kutya.


Másfél éves korában tért át az Orijenre, már 3 hét után érezhető volt a változás a szőrén és folyamatosan csökkentette a mennyiséget, mert majdnem FELE ANNYI kellett neki, mint az RC-ból, ugyanolyan feltételek mellett!!! Széklete is kevesebb.


Remélem segitettem!

2012. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugylátszik már megint kezdődik a táp fikázás és az Acana és társai istenítése. :( Lehet, hogy az Acanának, Orijennek, Taste of the Wild-nek sokkal jobb az összetétele, de nem minden kutyának válik be. A kérdező már eldöntötte, hogy ezzel akar etetni, miért akarjátok mindenáron rátukmálni. Sok kutyának nagyon bevált a royal, de van akinek nem. Ugyan ez van a többi fajta táppal is, van amelyiktől majd kicsattan az egyik kutya, de másiknak nem bírja a gyomra. Én az Acanával jártam meg régen, de mégsem írom, minden kommentemhez, hogy ne etess vele, mert egy nagy sz@r.
2012. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a kérdező nem tudja a részleteket, ahogy anno én sem tudtam és rögtön ezt a tápot vettem meg. Miért ne lehetne felhívni rá a figyelmét, hogy vannak ennél sokkal jobb tápok is ár/érték arányban? Aztán majd ő kitapasztalja, hogy melyik a jó, egyáltalán megfontolja-e a dolgot vagy marad a Royalnál.
2012. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!