Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjjelente a kutyám zihál, miért?

Éjjelente a kutyám zihál, miért?

Figyelt kérdés
Most éjjel is arra keltem hogy a 3éves ír szetterem gyorsabban veszi a levegőt és fújtat.Megsimogattam és éreztem hogy a szívverése is gyorsabb.Ébren volt, elkezdtem simogatni nyugtatni de semmi.Nincs meleg a szobába sem az ablak is nyitva van.Biztosan nem rosszat álmodott mert máskor napközben is volt ilyen amikor mellettem aludt és meg sem mozdult (ha rosszat álmodik mozog). Mitől lehet ez??

2012. júl. 20. 02:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán beteg.

Szerintem jót tenne neki, ha kiengednéd a kertbe/teraszra.

2012. júl. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csak éjjelente történne azt mondanám fél egyedül, vagy a sötétben. Így, hogy napközben is megtörténik, esetleg rémálma lehet. De a szervi ok sokkal valószínűbb.

Véleményem szerint a szívével lehet komoly baj. Túl gyorsan és/vagy rendszertelenül ver, ébredéskor kapkodja a levegőt, hányingere van, esetleg izzad. Az ilyesmi bizonyos esetekben csak alváskor jelentkezik, sportnál nem (tehát emiatt nem lehet kizárni).


Mindenképpen vidd orvoshoz, minél előbb!

2012. júl. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és a mozgás álmában nem egyenlő a rémálommal! A kutyák gyakran mozognak, rángatóznak álmukban, ez normális - ennek okait az agyban kereshetjük. Úgy is álmodhat rosszat, ha látszólag békésen alszik.

De a szívprobléma sajnos valószínűbb, a kutyáknál nem jellemző, hogy visszatérő rémálmaik lennének.

2012. júl. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tesómék csivavája epilepsziás, ugyanez történik vele is éjjel, csak ő utána még visít is, nagyon durván és a végén bepisil.
2012. júl. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az epilepsziás rohamok alatt elvileg rángatózik is az eb, és nem képes reagálni a külvilágra. Pl. ilyenkor gyakori, hogy bár nyitva van a szemük nem látnak.

Persze előfordulhat, hogy a kérdező az egy-egy roham utáni állapotot csípte el.

De mivel azt is írta, hogy olyankor is volt már ilyen, amikor előzőleg békésen aludt, így ennek kiderítésére mindenképp orvosi vizsgálatok kellenek.


Mint már említettem, minél előbb vidd el orvoshoz, ilyenkor minden nap számít.

2012. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!