Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet Beagle-t leszokta...

Hogyan lehet Beagle-t leszoktatni a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos beagle kutyusom, hiába járunk iskolába, nem tudom leszoktatni a harapdálásról. Olyan mintha unalmában csinálná, egyszer csak odajön és elkezdi harapdálni a kezünket. Volt már ,hogy abbahagyta egy időre, de most megint kezdi és itthon annyira nem tolerálják.. Orrára csapok, látszólag fél is, de aztán csinálja tovább. Valaki tudna mondani valami jó megoldást ez ellen ?

2012. júl. 20. 09:00
 1/6 shoona:D ***** válasza:
ha megharap,csapj rá (de csak gyengéden)és szólj rá hangosan,hogy tudja hogy rosszat csinált,ha nem hagyja abba fordíts neki hátat vagy menj el onnan.Egy idő után megfogja tanulni :D
2012. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Harapd meg" te is.

Markod össze a száját. Olyan erővel, hogy komolyan vegyen.

De nem is annyira az erő fontos, hanem inkább az idő, és a türelem. Meg kell hogy értse, hogy ez most komoly dolog.

Ha ki akar menekülni a helyzetből, ne hagyd! Érd el, hogy teljesen megadja magát.

Azt kell megértetni vele, hogy ez a viselkedés komoly fegyelmezési szertartást von maga után. Következetesen, minden egyes esetben!

2012. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

", látszólag fél is,"


Erre még elfelejtettem mondani, hogy azzal csak ártasz, ha félni fog tőled, ez nem megoldás.

A tisztelet kivívása a cél, nem az, hogy féljen. Inkább tanításnak fogd fel a fegyelmezést, ne büntetésnek!

2012. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a tanácsokat!

Igen tudom,hogy a tisztelet kivívása a cél nem az ,hogy féljen. Igazából az a gond, hogy a családba rám van kapva leginkább, pl apukámmal nem csinálja ezt. Nálam úgy érzi,mindent szabad ! Ezt én rontottam el, mert mindig sajnáltam és engedékeny voltam vele.

2012. júl. 20. 11:57
 5/6 anonim válasza:

ugyan ez a problémám az 1 éves beagle kutyusommal.

nálam csak úgy áll le ha felkiáltok, mintha nagyon fájna a harapása és akkor leáll és csak csóválja a farkát. de amint abbahagyom a 'jajj de nagyon fáj' tekintetet újból elkezd harapdálni.

2012. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nemrégiben beszélt egy állatorvos a rádióban, azt mondta,hogy a kutyák ha gyengéden harapdálják gazdijuk kezét, azzal próbálják kimutatni szeretetüket, azt akarják,hogy foglalkozzunk velünk. Csak hát ettől nem oldik meg a probléma :)
2012. dec. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!