Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kiskutyá...

Hogyan tanítsam meg a kiskutyámat, hogy csak azt az ételt egye meg, amit én adok neki?

Figyelt kérdés
A szomszédok folyton etetik, hiába szólok rájuk. 9 hetes kölyökről van szó. Maradék leves(ezzel még nincs is bajom), de folyton csonttal etetik, meg iszonyat fűszeres-fokhagymás fasírthússal, ami nyers, stb. Már ott tartok, hogy csak akkor mehet ki az udvarra, ha én is kint vagyok. A szomszédok meg érthetetlenek. Hiába mondom kedvesen, vagy kicsit erélyesebben, hogy NE adjanak maradékot a kutyámnak, annyit mondanak, hogy nem lesz semmi baja.... etetem őt rendesen, prémium táppal, nincs szüksége ilyen dolgokra. Ráadásul amióta rászoktak az etetésre, szerencsétlennek megy a hasa. Kérlek segítsetek, hogyan taníthatnám meg neki, hogy csak tőlem fogadjon el kaját? Azért nem a google-ban nézem meg, mert a saját tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Köszönöm szépen!
2012. júl. 20. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is mondd meg a szomszédoknak, hogy a kutyát el kellett vinned állatorvoshoz a hasmenés miatt, a gyógyszerek, vizsgálat stb. 10eFt-ba kerültek, amit fizessenek ki - talán ettől elmenne a kedvük.


Az, hogy csak tőled fogadjon el kaját, más kezéből nem, még viszonylag könnyebb dolog, de ez is hosszú folyamat lehet, viszont ha a földre dobják neki az már tényleg rengeteg időt igényel, hogy megtanulja, hogy nem veheti fel akkor sem, ha nem vagy ott.


A kézből való etetést úgy próbáld, hogy vonj be egy ismerőst, akit a kutya még nem ismer, adjon neki kézből és tiltsd meg neki, hogy elvegye, szólj rá, hamar megfogja tanulni, hogy nem szabad, ilyenkor adj neki jutalomfalatot te a saját kezedből, de ezt is folyamatosan rögzíteni kell, mert 1 óra múlva lehet, hogy már újra elfogadná tőle, szóval ez is egy hosszabb folyamat. Addig is kamuzd be az állatovost és fizettesd ki velük.

2012. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jó ötlet az előzőé! Én is inkább a szomszédok felől próbálnám megoldani a problémát! Azt is mondhatod neki, hogy a hasmenésnél komolyabb gondokat is okozhatnak pl a csontok. Nagy mennyiségű és főleg erős disznócsont elakadást is okozhat a bélben, főleg kisebb testű kutyáknál, de a nagyobbaknál is mértékkel szabad csak csontot adni. Egyébként alapvetően nem lesz tőle baja, hiszen mindig ettek csontot is, nyers húst is a ragadozó állatok. (De nekem mindig csak korcs, befogadott kutyáim voltak, ők kisebb igényűek, már ami az etetést illeti.)

Engem is érdekelne, hogyan tudnám védelmi okokból megtanítani a kutyámat ilyesmire (gondolok itt a mérgezett ételre, de sajnos olyat is hallottam már, hogy purhabot fújtak a kutya szájába, miközben ugatott. Bocs az offért.

2012. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Megfogadom a tanácsot! :)
2012. júl. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!