Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lenne érdemes ivartalaní...

Sippara kérdése:

Mikor lenne érdemes ivartalanítani (Bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Pár napja beszélgettünk a dokinkkal az ivartalanításról, ő azt mondta, elég lenne 10-12 hónapos korában (igazából szerinte nem is lenne fontos kan kutyánál), én viszont valamivel korábban szerettem volna. Szerintetek mennyi idős korban a legmegfelelőbb?


A kutya egyébként egy jelenleg nyolc hónapos husky-jagd keverék kan.


Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, viszont azt hiszem, a miénk különleges eset, ugyanis a kutyus alig két hete van nálunk, érkezése előtt semmilyen oltása nem volt, féreghajtót nem kapott, az oltási programja még folyamatban van. Ezért mondhatta a doki, hogy később ivartalaníttassuk?


2012. júl. 20. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Már most lehet ivartalanítani. És hidd el kan kutyánál is fontos. Rengeteg betegség megelőzhető így.


Amerikában amúgy a kan kutyákat már egészen kicsi korban ivartalanítják.

2012. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos ahogy állatorvos, annyiféle nézet. Pláne az idősebb és vidéki állatorvosoknak a dumája az ilyenek: "Egyszer kell hagyni fialni", "Kan kutyának nincs rá szüksége"...stb.


[link]

Ezen a linken nagyon sok info van, és tényleg tele van jótanácsokkal, okosságokkal.

De minél hamarabb, annál jobb!

2012. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én biztosan már most megműttetném. Az egy dolog, hogy a doki mit mond, ez a Te döntésed.

Más doki meg azt mondaná, hogy korábban kellett volna, a harmadik meg azt, hogy (ha pl. szuka kutyáról beszélnénk) egyszer legalább szüljön.

Csináltasd meg a műtétet, jobb ezen minél hamarabb túl lenni:)

2012. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Akkor mindenképp megcsináltatjuk pár héten belül :) a farkaskörmét érdemes levágatni? Illetve milyen gondok származhatnak belőle, ha nem vágatjuk le?

2012. júl. 20. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 6,5 hónaposan ivartalaníttattam a bullmacimat (kan), semmilyen hátránya nem származott belőle. Az ivarérés előtti ivartalanításnak 1 dolgot leszámítva csak előnyei vannak. Annyi, hogy ebben az esetben a végtagok kicsit hosszabbra nőnek, magasabb lesz a kutya pár cm-rel. Bár ezt nem is nevezném hátránynak, engem nem zavar :)
2012. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alexandra, ezt én is hallottam már, de szerintem ennek nem sok reális alapja van. Nem látok összefüggést a dolgok között. A "kamasz" kölykök mindig aránytalanok, megnyúlnak a végtagjaik, szerintem ezért gondolják, hogy az ivarérés előtt műtött kutyák nyúlánkabbak.
2012. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nàlunk lehet alapja, Joeynàl a kan bullmacik max. standard marmagassága 70 cm. 11 hònaposan volt ekkora, azòta ugyan eltelt 1,5 hònap, nem mértem le, de pár centivel meghaladta szerintem.
2012. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!