Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok a tenyésztők akik külföld...

Azok a tenyésztők akik külföldi kutyafajtát tenyésztenek, miért adják 200-300. 000Ft-ért a kutyákat?

Figyelt kérdés

Több külföldi fajtánál is észrevettem, hogy 200, de akár 300.000Ft-ot is elkérnek egy-egy kutyáért akkor is ha csak hobbi célra kell. Értem én azt, hogy minden tenyésztő annyiért adja a kutyáját amennyit a számára ér ill. ha nem vennék meg akkor nem adná annyiért vagy csökkentené az árat. Nekem ezzel nincs is bajom. De az miért van, hogy egy kistestű magyar kutyafaját már meg lehet venni hobbi célra 35.000Ft-ért tenyésztőtől (Én is ennyiért vettem a kutyám és nem szaporítód! Rendes tenyésztőtől van, szűrve, törzskönyves stb... Amúgy egy Pulim van.) És egy nagytestű magyar kutyafajta pl. Kuvasz 60.000Ft (Nagymamámék nem régen vettek egyet. Ők is rendes tenyésztőtől) Míg a legtöbb külföldi kutyafajta 100.000Ft alatt szinte alig kapható.

Miért van ez??


Csak normális válaszokat várok!

A válaszokat előre is köszönöm! :)



#kutya #tenyésztés #magyar és külföldi kutyafajták
2012. júl. 20. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Megválaszoltad a kérdést, mert külföldi. Magyar fajtát lépten-nyomon találsz, míg azok sokkal kevésbé elterjedtek, nehezebb pl itthon összehozni egy szép törzskönyves tenyészpárt.
2012. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert elég csekély a kereslet a törzskönyves magyar fajtákra. Továbbá a különlegességek mindig többe kerülnek. Ez így volt mindig és így is marad.
2012. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
a kiállításokon is 50% kedvezményt kapnak amennyiben első hat. időben fizetnek. Ez más fajtáknál nincs!
2012. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külföldi fajtákat is lehet ennél olcsóbban kapni, pl. az én bullmacim 80eFt volt hobbi célra. Sok függ a vérvonaltól is és a kenneltől is, hogy kiállítási vonal vagy munkavonal. Kiállítási vonalnál több a ktg, 1-1 neves tenyészet világkiállításra is viszi a kutyákat.

Én is tudok olyan kennelekről, ahol 1000€ egy kiskutya, de az tényleg nagy sztár vérvonal.

2012. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De persze ettől még akkor is ott van a különbség, amit írtál, hogy te 35eFt-ért vetted hobbi célra, én pedig 80eFt-ért, de így már nem olyan nagy :)
2012. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!