Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol a legjobb megvenni?

Hol a legjobb megvenni?

Figyelt kérdés
kutyahámot szeretnék venni a kiskutyámnak, csak nem tudom hol vagyem meg ?. Freenapfba esetleg ? ott a hámhoz jár a póráz is? és körübelül mennyibe kerül ? :) vagy ha nem ott akkor hol?:DD .

2012. júl. 20. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem jár a hámhoz póráz. Az ár meg függ a mérettől és a márkától is.
2012. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a fressnapfba lehet kapni olyan hámot amihez van póráz. Kistestű kutyának valót láttam az biztos meg cicára valót is.

Nagykerekbe lehet kapni spéci hámokat pórázzal de annak elég húzós az ára.

Milyen kutyád van? Én nem ajánlom a hámot nem igazán fogod tudni irányítani és tanítani a kutyát, inkább nyakörvet vegyél!

2012. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én vaterán vettem,teljesen jó,bár azóta áttértem újra nyakörvre.
2012. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha szettet veszel, olyat ami póráz+hám, akkor nyilván van hozzá póráz is, de általában külön szokták adni. A fressnapfban nyugodtan vásárolhatsz, vagy akármilyen kutyás boltban, értelemszerűen kerüld a rossz, gyenge kinézetű, vékony, satnya árut. Lehetőleg bőr, vagy erős textil anyagút vegyél, fém karabinerrel. Megkérdezhetem, hogy hámot veszel nyakörv helyett? Mert a hám elosztja a súlyt, így a kutyának sokkal könnyebb a terhet megmozdítani, húzni. Tehát ha olyan kutyára veszed, amelyik még nem tud rendesen, laza pórázon sétálni, akkor azt javaslom, inkább nyakörvet vegyél. Sokkal könnyebb irányítani benne a kutyát, nem tépi le a kezed ha sétáltok, és sokkal könnyebben meg lehet tanítani a laza pórázon sétálást. én csak akkor adok hámot a kutyámra, ha autózunk, így be tudom kötni. Ha már tud rendesen sétálni a kutya, akkor nyugodtan, de egy nyers, húzós kutyára semmiképpen nem javasolnám a hámot.
2012. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

havanese'm van, es olvastam hogy neki ez jobb, meg nekem jobban is tetszik, mert olyankor nem gondolok abba bele hogy megfulladhat .

mennyi be kerul egy ilyen pici kutyusra a ham+poraz ?(a fressnapfba)

2012. júl. 20. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
miért fulladna meg? Hallottál már olyat, hogy normális körülmények között megfulladt? A hám koptatja a szőrét, kidörzsöli!
2012. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

amig kicsike, ne vegyél neki drága cuccot, hamar kinövi, ha nagyobb, pl. a red dingo nagyon szuper szerintem.


hám és póráz a fressiben van, elég olcsó. van póráz már 500 ft-ért is, ferplast márkájú, egyszerű alap póráz. biztosan van hámja is.


[link]

2012. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, és nem tud megfulladni a nyakörvtől. én még a fulladós kutyámra is nyakörvet adok hám helyett. kiskorában elkövettem egy nagy hibát, hám+flexi kombival lett egy totál irányíthatatlan, önfejű kis tuskó kutyám. aztán nyakörv és póráz megoldotta.
2012. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kutyám 6 hetes kora óta ugyanazt a nyakörvet viseli,most 2 éves és fressnapf-ben vettem.

[link]


ilyen bár szar a kép. Lényeg hogy vegyél állíthatós nyakörvet,egy bőr/műbőr pórázt és jól ellesztek:)

2012. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Komolyan gondolod ezt a megfulladós dolgot? Hámban teljesen iránythatatlan kis birka lesz belőle, aki csak jól megtanul húzni. Hány kutyáról hallottál már amelyik megfulladt egy sima nyakörvtől ami a nyakán volt? Hacsak ne lógatod fel nyakörvnél fogva, nem fog benne megfulladni, kérdezz meg bármilyen kutyást. Még az egysoros lánc fojtóval sem lehet nagy sérülést okozni, csak ha valaki tuskó állat módjára tép, rángatja. Persze a te döntésed, szenvedhetsz a hámmal ha neked úgy jobb.
2012. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!