Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a sokat fürdetett-...

Miért büdös a sokat fürdetett-úsztatott, hosszabb-szőrű kutyák szőre?

Figyelt kérdés

aki lakásban tart kutyát,tudja, hogy a nyári melegben szinte napi szinten fürdetett-úsztatott kutyák szőre büdös, de ez nem olyan ázott kutya szag, vagy más ismerős kellemetlen szőr-szag !

vajon mitől ? a faggyúmirigyek túlműködése miatt ??

esetleg más dolog ?



#kutyaszag-fürdetés
2012. júl. 20. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagy szőrű kutyáim vannak.Én nem tapasztalom,hogy büdösek lennének. Szinte naponta járunk úszni. Ha büdös a kutya,annak mindig meg van az oka. Esetleg befülled a bőre,és szőr alatt van vele gond. Még a nem megfelelő kajától esetleg büdös tud lenni. De egy jól etetett,ápolt kutya a fürdetés ellenére se büdösödik meg. Dokihoz kéne fordulni!
2012. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, lehet, hogy befülledt és nem száradt meg rendesen. de ha élő vízben van úsztatva, akkor lehet egyszerűen csak a víz retkes és rátapadt a kosz
2012. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a válaszok ,sajnos nem jók:)

lakásban tartott kutya ,remek kaján él, napi fésülés, és heti 3-4X fürdetés,tóban-folyóban,és sokszor,tiszta kútból vett vízben, tehát ,sem a kaja, sem a büdös folyók vize:)

mint,már megirtam , a büdös ,nem a szó valódi értelmében büdös, hanem inkább más!

gyönyörű,fényes a szőre, de olyan ,mintha a faggyútermelése felerősödne???

persze ,elég lenne lesamponoznom,és lemosnom,,de akkor még jobban termelné a faggyút???

és szerintem évente 2-3 X elég a samponokból:)

tehát ,várom a további válaszokat:)

2012. júl. 21. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Lakásban van nálunk a kutya, naponta kb 2-3órát vagyunk lent a patakparton, ennek az időnek legalább a felét a patakban tölti a kutyám. Néha szokott büdös lenni, de csak akkor ha a horgászok gátat emelnek, megáll a víz és gyűlik az iszap. Ilyenkor itthon sima vízzel átzuhanyoztatom ahogy hazaértünk. Semmiféle más szaga vagy mirigy túlműködése nincs. Nem tudom nálatok ez mi lehet, egy ismerősöm sem panaszkodott még hasonlóra, akikkel együtt sétáltatunk. Aki igen, az szintén a patak/iszap szagára és náluk is a sima, tiszta vizes lemosás megy séta után.
2012. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!