Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le az amstaff...

Bozsow kérdése:

Hogy szoktassam le az amstaff kiskutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Most 4hónapos és játékból elég sokszor harapdál vagy elkapja a papucsot/zoknit/cipőt. Már nem egyszer véreztem miatta,de az jobban aggaszt ,hogy nagy korába ne legyen ilyen vad. A 'nem' szóra elengedi a cipőt/zoknit/papucsot általában, de ez nem megoldás úgy gondolom. Azt szeretném ,ha ne is harapdáljon. Próbáltam az orrára ütni vagy a fenekére ,de az még jobban felhergeli és "támad".( mozgás igényét kielégítem futással/játékkal,de még így is csinálja.) Mit tehetnék? A válaszokat előre is köszönöm!

2012. júl. 21. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

ha enged a nemre, akkor mi a gond? Kitartóan kell letiltanod. Mégis, mit vársz egy kölyöktől? Hogy azonnal működik?

Amúgy ez nem "vad"ság. Kölyökkutya szokás.

2012. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem szeretném ,ha megharapná a kisgyerekeket vagy bárkit és nem mindig engedi el elsőre.
2012. júl. 21. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd kutyasuliba!
2012. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
minden kiskutya rág mindent ami a szájához kerül, mert nő a foga és fáj neki... kell kb. fél vagy 1 év mire lenyugszanak és normálisan viselkednek.
2012. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni, hogy rászólásra elengedje. Neked kell levenni a fejét. Eltolni. Akár az ilyen után helyére küldeni, nem foglalkozni vele. Idővel kontrollálni tudja majd magát. Gyerek közelébe ekkora kutya még csak felügyelettel lehet. Pont a tanítás miatt.
2012. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!