Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az, hogy lehet, hogy mamámék...

Az, hogy lehet, hogy mamámék a kutyáknak konyhai maradékot és tescos tápot adnak és 14-15 évig élnek és ez alatt egyszer sem betegek?

Figyelt kérdés

Mamáméknak most van két keverék kutyájuk és mindig konyhai kosztot és tescos tápot kapnak már kölyök koruk óta, néha csontot is,de az évenkénti oltásokon kivül sosem kell őket orvos vinni..féregteleníteni sem féregtelenítik.. sosincs hasmenésük,vagy egyéb betegségük..


mi, a mi kutyáinknak minőségi tápot adunk ,néha konyhai kosztot (havonta 2x-3x ha van) ,rendszeresen féregtelenítjük őket és még is van olyan hogy férgesek, szokott hasmenésük is lenni vagy egyéb betegség,pl allergia..


Ez mért van??


és vannak ismerőseink akik pl pedigree és társaival etetnek + konyhai maradék és mégis szépek egészségesek a kutyák sokáig élnek..


2012. júl. 21. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
A mamádék kutyája ahhoz van hozzászokva. Ezek a mostani ebek pedig teljesen el vannak kényeztetve, mindentől óvva vannak, így nem tud/tudott kialakulni az immunrendszerük és minden nyavaját elkapnak. Én se vagyok az elkényeztetés híve, az én kutyám is konyhai maradékot+ a legolcsóbb tápot kapta /250Ft/, mégis 12 évig élt és 1x se volt semmi baja. A mostani kutyám sincs elkényeztetve, ugyanazt eszi mint mi. Sokan összekeverik az állatot az emberrel, és ez a baj, hisz a kutya nem ember, neki nem az a jó, mint nekünk.
2012. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Mert a keverék kutyák sokkal szívósabbak, és nincsenek elkényeztetve.
2012. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

mi se kényeztetjük őket el!!


minőségi tápon kívül semmi luxust nem kapnak, csontot szokott kapni az egyik kutyánk a másik kihánnya ő direkt kutyáknak lévő rágcsa csontot kap,de szerintem ez nem elkényeztetés..


mi nem óvjuk esőtől-széltől őket akkor is sétálunk velünk,elmegyünk kirándulni is,szóval egyáltalán nincsenek elkényeztetve.. persze ha betegek akkor nyilván elvisszük orvoshoz őket..de szerintem ez sem elkényeztetés!!

2012. júl. 21. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Férgességet sem a kertben lehet összeszedni, talán ezért is. Gondolom nagyszüleid nem sétálnak naponta kutyákkal, nem viszik őket kutyák közé.
2012. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

a nagymamád kutyáival szemben gondolom nincsenek elvárások. például, hogy erős, izmos legyen, nincsen olyan aktívan foglalkoztatva, nem jár vele futni, sétálni, nem szokta labdáztatni.

a puszta létezéshez, vegetációhoz pedig nagyon kevés tápanyag is elég...

ha már mozgatod a kutyát, akkor rendes kaját is igényel, különben nem tud miből energiát nyerni, izmot növeszteni magának. az allergia és az ételváltozásra való érzékenység pedig valószínűleg csak pech... nálunk minden kutya fajtatiszta, és egyikükkel sincs ilyen probléma, pedig nem tápot esznek... (BARF "hívő" vagyok).

a férgességet pedig, ahogy írták is, nem az udvaron szokta összeszedni a kutya, hanem séta közben. illetve, ha nem is hajtják féreg ellen a kutyát, honnan tudod, hogy tényleg nincs benne...?

2012. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen nem szokták őket vinni sétálni,mert elég nagytestűek és már nem tudnák őket úgy megfogni, amíg kölykök voltak kb 6 hónapos korukig vitték őket az erdőbe ,de aztán már nem..


a férgességet értem,de ha már férges lenne akkor lenne vmi jele,pl azt olvastam,hogy lefogy a kutya vagy vmi..

2012. júl. 21. 13:43
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

te is elélsz zacskóslevesen meg májkrémes kenyéren. Az más kérdés,hogy ez jó e neked.

Egyébként mondhatja nekem akárki,hogy hú de egészségesek a moslékkal etetett kutyák,az összesen látszik is. A testalkatán,szőrén. Egyszer kihoztunk még anno a menhelyről egy kutyust,látszólag egészséges volt,elkezdtük normális táppal etetni és jól kikerekedett a szemem,sokkal szebb lett.

Ha valaki állatot akar tartani annak jó esetben nem az a célja,hogy a létminimumon tartsa,hanem hogy boldog és egészséges legyen. Ez miért elkényeztetés? a Nagyanyám felnőtt krumplin meg kenyéren,1 szobás lakásban 6an,fürdőszoba nélkül mégsem ezt az életminőséget akarta biztositani a gyerekeinek. És még valami: az allergiát nem is hiszem,hogy észreveszik a nagyszüleid,vagy ha fel is tűnik valami nem foglalkoznak vele gondolom.

Én nem vagyok a szuperprémium tápok híve,de azért legalább egy közepes pl dog chow minőségé igen. A kutya nem disznó,hogy moslékot meg tescos szemetet egyen,csak sajnos még mindig úgy van vele sok ember hogy neki baromi nagyok az igényei a kutya felé ,őrizze a házat,ne menjen a veteményesbe,ne ásson,ne ugasson feleslegesen de ők viszont lusták foglalkozni vele. Az etetés ugyanez a téma,minél olcsóbban,aztán szevasz.

Magukkal szemben biztos nem ilyen igénytelenek.

2012. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Sokan összekeverik az állatot az emberrel, és ez a baj, hisz a kutya nem ember, neki nem az a jó, mint nekünk.


Ebben maximálisan igazad van,csak ez kicsit ellentmond annak,hogy emberi kajával eteted a kutyád:D ne akarja már senki bemesélni nekem,hogy a mindenféle ételmaradék a kutya igénye,a kutya egy ragadozó állat. Vagy hús kell neki+vitaminok ,és egy kevés szénhidrát,vagy fehérjetartalmú táp.A disznók esznek moslékot. Ennek semmi köze ahhoz,hogy emberként kezel valaki egy állatot,azt én is helytelenítem,nem alszok a kutyával egy ágyban,nem eszünk egy tányérról,nem öltöztettem mindenféle idétlen ruhába de azt adok neki enni amire szüksége van.

2012. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sétáltatás hiánya például sokat "segít", a kertben nem teremnek fertőzések, baktériumok vagy férgek. 14-15 évnyi egészséges, de sivár és unalmas élet... Én nem lennék rá büszke.
2012. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

mint írtam havonta 2x van olyan,hogy kapnak mondjuk egy kis spagettit(ha van) vagy rizst,meg párolt zöldséget vagy vmit,ami bár megmaradt ,de még sem teljesen moslék..


mamámék a paradicsom levestől kezdve a borsó főzelékig mindent adnak a kutyáknak..én egyszer mondtam,hogy mért nem vesztek nekik egy kicsit minőségibb tápot (pl dog chow) arra azt mondták,hogy drága és úgy is össze van keverve a konyhai maradékkal :/

sajnálom őket,mert nagyon barátságos játékos kutyák,de hát a mamáéknak csak ház őrzésre vannak..


engem mondjuk még az zavar ,hogy van egy kisebb keverék kutyájuk még aki 13-14 éves ő neki sincs baja,de már a mamáék azt tervezgetik,ha majd megdöglik(ő szavukat idézve) akkor rá 2 napra már hozni kell egy másik kutyát..

2012. júl. 22. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!