Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben megfelelő...

Ebben az esetben megfelelő választás egy argentin dog? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy argentin dogot, és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.


Macskákkal hogy jön ki?

Van egy 2 éves elég barátságos, kíváncsi cicánk. Nőstény, még nincsen ivartalanítva, de hamarosan lesz.

Arra gondoltam, hogy egy kölyök dogoval kellene összeszoktatnunk, hátha még könnyebben alkalmazkodnak egymáshoz.


Hány gazdis kutya?

Ketten vagyunk, mindenképpen kutyasuliba járatnánk. Én elég határozott, szigorú, következetes vagyok, a párom inkább megalkuvó. Ez esetben mindkettőnket elfogad, vagy különbséget tesz?


Mikre kell odafigyelni a nevelésnél?

Mennyire védelmezi a családját?

A mi esetünkben kan vagy inkább nőstény kutya lenne jobb választás?


Köszönöm a válaszokat.



2012. júl. 21. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Üdv! Ha kölyökként megszokja a cicát, védelmezni fogja, mintsem bántani. Gond nélkül összeszoktatható. Hát attól függ. Ha te fogod etetni, kutyaiskolába vinni, gyakorolni, akkor te leszel a vezetője, te leszel a falkavezér. Ha párod csinálja a leírtakat, akkor akármilyen következetes és szigorú vagy, a párodat fogja Istenként tekinteni. a nevelésénél, mint minden kutyánál általában arra kell figyelni, hogy amit nem engedek meg alapból neki, akkor azt soha ne engedjem. Pl. Ha nem szeretném, hogy kunyeráljon az asztaltól, akkor egyszer se dobjak neki falatokat a kajámból. alapból is kialakulhat benne a védőösztön, de ha őrző-védő kiképzésre járatjátok, még jobban kialakul benne. Azt nem tudom, hogy melyik lenne jobb, ugyanúgy nevelni kell mindkettőt. Nekem szuka kutyáim voltak mindig, megszoktam őket!
2012. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt elfelejtettem írni, hogy volt már egy doberman-labrador keverék nőstény kutyánk. Vele soha nem volt gond, kutyasuliba járattuk, bár nagyon egy birka természet volt. Akkor még 3 macska rajta aludt, mosdatták egymást. Sőt, a macskák simán megzabálták a kajáját, és inkább várt, amíg végeztek, utána a maradékot benyalta, és boci szemekkel nézett, hogy ő még éhes. :)
2012. júl. 21. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Macskákkal úgy jön ki, ahogy te akarod, hogy kijöjjön, jó esetben. Ha rendesen összeszoktatod vele, akkor meglesznek, ha elbaltázod, akkor van rá esély, hogy nem. De alapvetően ha nem tűrsz el ellenségeskedést meg vadulást egyik fél részéről sem, akkor nagy baj nem lehet.


Hány gazdás... Hány legyen? Az egész családot szereti, nyilván, hiszen kutya, falkaállat. Ezen belül annak fog engedelmeskedni, aki megköveteli tőle. Ha ez csak te vagy, akkor te fogod tudni kezelni, párod pedig nem, ami nem egy szerencsés felállás, inkább kösse fel szépen a gatyáját, nem plüssmackóban gondolkodtok.


Mindenre oda kell figyelni a nevelésénél, amire oda lehet figyelni :) Olvass sokat a kutyanevelésről, falkavezérségről, és válassz jó tenyésztőt, aki mindenben tud nektek segíteni.


A védőösztöne minden kutyának egyedi, kifoghatsz erősebben védő és emberbarátabb egyedet is, de alapvetően azért minden kutya megvédi a falkáját, csak annyi a különbség, hogy melyik mennyire vehemens éles helyzetben.


A kutya neménél sokkal fontosabbak az egyéni tulajdonságai. Ha könnyen kezelhető kutyát akartok, akkor nyugodtat válasszatok, ha sportosat, akkor aktívabbat. Amúgy egyik nem sem rosszabb vagy macerásabb a másiknál, mindig csak az a kérdés, hogy hozzátok melyik passzol jobban.


Tudom, nem mondtam sok konkrétumot, de nem véletlenül. Minden argentin dog álomkutya, csak nem mindenkinek. Szóval nagyon fontos, hogy ne "szerelemből" döntsetek, meg úgy, hogy "jaj, ő kiválasztott", mert annak könnyen rossz vége lehet. Gondoljátok át, mit akartok, és vagy fajtamentőktől, vagy rendes tenyésztőtől válasszatok. A pár tízezres szaporítós kutyákkal megszívhatjátok, nem kicsit, könnyen kifoghattok süket kutyát, vagy rátok tukmálhat egy olyan jellemű kölyköt, amivel aztán csak egy kutyaéletnyi szenvedést nyertek.

2012. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rubin0323 válasza:

Sziasztok!

Szeretnék hozzászólni a beszélgetésetekhez. nekünk van egy 4 éves argentin dog kutyánk és egy 3 hónapos .Jellemző erre a fajtára, hogy igen akaratos, de le kell törni a szarvát. Nem lesz vele semmi gond. A mi kutyánk járt iskolába nagyon jó eredményekkel vizsgázott engedelmességből és őrző-védő-nyomkövetésből. A párom hordta az iskolába és én tettem a többi teendőt vele. Etetés, tisztálkodás, sétáltatás stb. szóval engem is elfogadot és adott esetben engem is falkavezérnek tart. Ami azt jelenti, hogy megvéd, ha kell és hallgat rám. Nem feltétlen kell, hogy az a kutyus , amit megvásárolunk több száz ezer forintba kerüljön! Vannak olyan állattartók akik nem kereskedni akarnak vele, csupán csak szeretné, ha jó helyre kerüljön a kicsi kutyus. Jah és nem csak a süketséget emelném itt ki, hanem az allergiát, ami sztem. sokkal nagyobb gáz, mint a süketség. Nekem a 3 hónapos kutyusom süket. Ezt én vállaltam és fel is nevelem, mert nekem nem kevesebb semmivel , mint nagy aki tökéletes egészséges és szép!Gyerekek között nőtt fel és nincs i semmi baja az emberekkel, de vannak olyan ember típusok akiket nem tud elviselni a viselkedésük miatt. Az a lényeg, hogy jó suliba járt és Mi jól neveltük Őt.

2012. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!