Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldog milyen...

Amerikai bulldog milyen kutya? Szereti a gyerekeket? Ki mit tud róla?

Figyelt kérdés
Szerintetek bántaná a macskámat? Menyit eszik 1 nap? Menyire tanitható?
2012. júl. 22. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyit eszik? Napi 2 macska. Amit én ismerek, az nem szereti a gyerekeket, de szerintem ez csak nevelés kérdése. Jól tanítható, de nem túl agilis, szóval nem kell tőle munkakutyás hozzáállást várni.
2012. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Oyle válasza:
100%

Fantasztikus természetű kutyák minden szempontból, én a magam részéről meg vagyok róla győződve, hogy nem is lehetne jobb kutyám.

De a kérdésedre térve: A gyermekszeretet, pontosabban családcentrikusság kódolva van az ösztöneikbe, egyéb feladatai mellett mindig is családok őrzője volt a fajta. nagyrészt viszont szocializáció kérdése is, hogy egy kutya hogy viszonyul a gyermekekhez.

Az enyém például kb. tökéletes ebből a szempontból. 7 hónaposan került hozzánk, a kisfiam akkor volt másfél éves. Tökéletes játszópajtások azóta is, a fiam most volt 3, a kutyám pedig ősszel lesz 2 éves. (Ja, egyébként egy 55kg-os fajtiszta, törzskönyves kan, elég jó vérvonal.)

A fiamnak bármit megenged, csak akkor jelez neki, ha már NAGYON elvetette a gyerek a sulykot. Ilyenkor vagy rámorran, vagy imitál egy odakapást (tényleg csak imitálja, elég vicces jelenet: teljesen hiteltelenül adja elő az "odakapást.") Ilyet összesen kétszer láttam tőle, mindkétszer falkavezérként közöltem vele, hogy a gyerekre se nem morgunk, se nem fenyegetünk, akkor sem, ha igazunk van, különben balhé lesz. Azóta nem is volt rá példa.

Simán egyedül lehet hagyni őket a kertben (persze azért odafigyelve) órákra, én nem tudok elképzelni ennél jobb kutya-gyerek viszonyt.

Van egy hét hónapos lányom is, vele most ismerkednek. A pici lánynak nagyon tetszik a szuszogó-röfögő, nagy, büdös monstrum, és a kutyának is nagyon tetszik a baba. Irtó finoman ismerkedik vele, egyszerűen tudja, hogy kivel van dolga, nagyon óvatos és gyengéd, pedig amúgy alapvetően egyáltalán se nem óvatos, se nem gyengéd, hanem egy varacskos disznó. :) Elképesztő.


Nevelésügyileg fontos, hogy keményen kell velük bánni. Az amerikai bulldog (ha egészséges idegrendszerű) sosem fogja megkérdőjelezni a falka vezér szerepét, mint pl. egyes juhászkutyafajták, akik bepróbálkoznak átvenni az irányítást. A bulldog nem próbál meg ilyesmit soha, ellenben ha nem egyértelműen vezér a gazda, akkor érvényesülni tud a bulldogokra jellemző önfejűsége. Na, ezt nem szabad hagyni, mert könnyen elkanászodhat, "neveletlenné" válhat. Semmi komoly, de azért nem kívánatos helyzet. Ellentmondást nem tűrőnek és következetesnek kell lenni, akkor príma fegyelem lesz. Roppant intelligens fajta, azzal nincs baj. Irtó könnyen tanul, de -mivel bulldog- vannak olyan dolgai, amiket az istennek sem, pedig lehet, hogy jóval komplexebb dolgokat pedig ugyanekkor könnyen elsajátít.

Hogy bántaná-e a mcskádat? Hm. Erre senki sem fog tudni válaszolni. Az enyém pl. magától semmilyen élőlényt sem bánt. Soha nem kezdeményezett még balhét, nem is fenyegetőzik ok nélkül. Ha veszélyhelyzet van, akkor intézkedik. Ha megtámadják, visszatámad. Egyetlenegy komoly bunyója volt, az engem annyira sokkolt (félig letépte a másik kutya fülét, mire leszedtem róla, de abból az állásból indultunk, hogy majdnem megfojtotta, mire közbeléptem), hogy azóta roppant óvatosan engedem oda más kutyákhoz. Abban 100% biztos vagyok, hogy nem rajta múlik a balhé, ezt már számtalanszor bebizonyította. Kisebb korában ha megtámadták, akkor se ment bele, inkább megadta magát, vagy valahogy elkerülte. Azóta sem kezdeményezett sosem. De mióta egyre felnőttebb, azt is láthattam, hogy mi van akkor, ha kiáll önmagáért. Értelemszerűen azóta macskákhoz sem merem inkább odaengedni, nekünk otthon meg nincs. Séta közben ő minden állathoz csak játszani szeretne odamenni, de ha az az állat rátámad, akkor baj van.

Hogy mennyit eszik egy nap? Ez függ a nemétől, életkorától, méreteitől. Ajánlott mennyiségeket simán találsz a neten.

Az én 2éves, 55kg-os kanom eszik napi egy alkalommal 1,5-2 kg közötti mennyiséget és kb. 3 liter vizet iszik.

2012. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem van. ha kölyök korában macskához szoktatod barátok lesznek. egy ideig elég bolond volt de,csak mert akkor lépett a "tinédzser" korszakba. 1,5 2 évig bolond de aranyos:). nagyon játékos és mivel sokan megijednek izmos testalkatától remek házőrző.(nekünk fehér van) nemrégiben találtam egy kisebb termetü kutyát. először a csöpség félt az "óriás" közeledtétől de, néhány hónap alatt elválaszthatatlanok lettek. 13-éves vagyok. az unoka tesóim 6-4-2,5 évesek és odavannak érte. csak egy pajtás kell mellé és meglátod:remek ez a kutya (mellesleg ez nem pit bull ezért nem is annyira agresszív) :)
2012. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 janika79 válasza:
Nekem is van.Imádja mind a 3 gyermekemet.Viszont nem mindig figyel rá hogy Ö egy faltörőkos:))).
2012. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!