Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Engem marhára...

Mit tegyek? Engem marhára idegesít!

Figyelt kérdés

A szomszédban lakik egy vénember (egyedül) volt egy kutyája, tök okos volt de már 21 éves volt és meghalt. Utána hozott egy kölyökkutyát de pár hónaposan meghalt, mert kiszökött és elütötte az autó. Na de szerencsétlen kutyának nem volt jó élete, még az a pár hónapja sem volt jó. Állandóan kiabált vele, ütötte, szidta meg ilyenek. Egyetlen egyszer sem játszott vele és nem simogatta soha. Csak enni adott neki. Mindig panaszkodott nekünk, hogy milyen rossz kutya. Én meg mondtam neki, hogy játszani kéne vele és nem lenne ilyen hiperaktív, erre azt mondta, hogy ő nem fog vele játszani...


Most ugyanez a helyzet, hoztak neki egy másik kutyát, ez olyan 8-10 hónapos lehet. Mindent szétrág, ugat, rohangál, gödröket ás és rosszalkodik. Megint mondtam, hogy játsszon vele és nem fog ilyeneket csinálni. De ő nem játszik vele. Kerítésen keresztül néha megsimogatom és annyira örül nekem, ha elmegyek akkor elkezd utánam ugatni. Szokta harapdálni a kezem mert be van indulva, játszani akar... de kerítésen keresztül nem tudok vele játszani. Az öreg állandóan kiabál vele és üti. Múltkor nevetve mesélte nagyanyámnak, hogy a múltkor seprűnyéllel olyat ütött a hátára, hogy bepisilt a kutya. Hát mondom ez qvára nem vicces... csak néztem rá.


Mit tegyek?

15/L


2012. júl. 22. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit durva, amit mondani fogok, de ugyanakkor jogos... Jelentsd fel, hogy veri a kutyáját. Beszélj neki arról, mit érezhet a kutya, meg hogy a kutya csak szeretetre vágyik, nem az ütésre-verésre. Kérdezd meg, hogy játszhatsz-e vele, átmehetsz-e. Ha igen, menj át és játssz a kutyával. Egyáltalán, miért kell neki kutya, ha üti-veri, nem foglalkozik vele? Ezt is megkérdezheted tőle...
2012. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem is jelentsd fel!!

szegény kutyának elég rossz lehet :(

esetleg a nagyanyád nem tud vele beszélni,hogy ne verje, ha nem foglalkozik vele keressen neki új gazdát..és akkor megígéred,hogy te majd keresel neki vagy esetleg, ha van időd és pénzed te is lehetnél az új gazdája..

2012. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyanyám sem jófej... :S

Szerintem nem akar neki új gazdát, mert az elütött kutya után hozni akart másikat, de a tesójának a férje hozott neki.

2012. júl. 22. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényeg jelentsd fel, ez simán kimeríti az állatkínzás fogalmát.


266/B. §728 (1)729 Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


Amit ő csinál az indokolatlan bántalmazás és maradandó (mentális) egészségkárosodást okoz.

2012. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van - és ez három évig terjedő sittet jelenthet, bár leginkább pénzbírságot és/vagy eltiltást az állattartástól. Ez a megoldás.
2012. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megerősítem az eddigieket, jelentsd fel. Mást sajnos nem tehetsz. :( Szegény kutya... :/

16/L

2012. júl. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ütnék olyat a hátára hogy... fuuhh... Jelentsd fel!
2012. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Faluban vagy városban laktok egyébként?

2012. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!