Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudja a kutyám, hogy...

Honnan tudja a kutyám, hogy milyen lelki/fizikai állapotban vagyok?

Figyelt kérdés

Olyan alapból, hogy egész nap meg se áll három percre, de mikor szomorú vagy beteg vagyok, csak leül, hozzásimul a lábamhoz, és csendben, nyugodtan van. Szinte csak azt nem mondja, hogy

-ne félj, minden rendben lesz :)-



2012. júl. 22. 18:22
 1/5 anonim válasza:
36%
Az állatok megérzik ha valami baj van ezt saját tapasztalatból mondom:)
2012. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Kb 250 ezer nonverbális jeled van, abból már egy aktuális hangulatot nem nagy kunszt kitalálni.
2012. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Főleg a testtartásból érzékelik, a testtartásod akaratlanul is elárulja a hangulatod.
2012. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A tudományos magyarázat nyilván most sem érdekel senkit, de az igazság az, hogy a szaglása segítségével érzékeli.

Ilyenkor ugyanis a stressz, érzelmi teher hatására az apokrin mirigyek (verejtékmirigy, mely elsősorban a nemi szervek, az emlő és a hónalj területén helyezkedik el) működése fokozottabbá válik.

Röviden: azért tudja, mert megváltozik a szagod.


A non-verbális jelekből, hangszínből és hasonlókból csak elhanyagolható mértékben érzékeli a kérdésedben említetteket.


Utóirat: Komolyan érdekel, hogy aki szerint a válasz annyi, hogy "A kutyák megérzik az ilyesmit.", annak mégis mi járhat a fejében. (Rengeteg kérdésnél olvasom ezt és számtalanszor hallottam már.)

Persze, megérzi... DE HOGYAN ÉS MIBŐL?! - Érdekes, hogy ebbe már senki sem akar belegondolni...

2012. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez érdekes volt, köszönöm :)
2012. júl. 22. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!