Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények Amerikai staffordsh...

Vélemények Amerikai staffordshire terrier-ről?

Figyelt kérdés

Kutyát szándékozom venni, és saját tapasztalatokra lennék kíváncsi ezzel a kutya fajtáról...előnyök, hátrányok, nehézségek, viselkedése, agresszivitása..minden érdekelne :)

Előre is köszi szépen :)



2012. júl. 22. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon jó házörző kutya, nemcsak megjelenésre riaszt, de tényleg megfogja a betörőt. Persze ha kap örző védő oktatást az még jobb, de anélkül is helyt áll. :) Amire figyelj, h mivel terrier ezért nagy a mozgás igénye, sokat kell vele foglalkozni, panelba semmiképp nem ajnálott, és elég makacs is, tehát kemény kézzel kell vele bánni. Ami nem egyenlő a veréssel való neveléssel! Ha első kutyád lesz, nem ajánlom mert tapasztalt kutyásnak kell lenni, h egy jól kiegyensúlyozott, engedelmes kutya legyen belőle, és ne nőjön a fejedre, mert szereti átvenni a falkavezér szerepet, ami nem szabad, h bekövetkezzen! A szocializációt minél hamarabb el kell kezdeni, nehogy agreszívá váljon. Kb. így ennyi. :)
2012. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Mi panelban tartunk amstaffot, és tökéletesen érzi magát.Jobban, mint egy olyan kutya, aki ki van csapva a kertbe, és le sincs sz@rva...Sajnos láttam erre már példát. :(

Igaza van az előzőnek abban, hogy keményen kell vele bánni, és ha ügyesen tanítod, egy csodálatosan okos társat kapsz. :) Valóban igen makacs tud lenni, de ezen könnyen túllép.Éber, intelligens fajta, és semmi agresszió nem lesz benne, ha a neki való nevelésben részesíted.Nagyon előnyös, mivel rövid szőrű, szívós és középtermetű, ami a lehető legjobb párosítás.

Ami viszont nagyon fontos: csak és kizárólag jó tenyésztőtől vegyél ilyen fajtát, mert rengeteg a szaporító, aki beteg, satnya kiskutyákat ad el vagyonokért.Én az enyémet 125 000 forintért vettem, TK-s, szűrt, és fantasztikus kutya lett belőle. :)

Nem hiperaktív kutyák, ha olyan kedvük van, átalusszák a napot, de persze a napi 3-4 óra lemozgatás kijár nekik, ami aktív kell, hogy legyen, pl. apport, úszás, autógumi-húzás, rongyozás, kötélhúzás.

Ha ilyen kutyát választasz, garantáltan jó társad lesz. :)

2012. júl. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tyler913 ***** válasza:
100%

Fantasztikus fajta,a személyes kedvencem. Számomra ez a tökéletes fajta,viszont másokat általában igyekszem lebeszélni róla.Sajnos nagyon sokan csak azért szeretnének ilyen kutyát,mert kemény,de csak a töredékük él majd hozzáértő gazdi mellett,jó körülmények között.

Csak akkor válassz ilyen kutyát,ha van kutyás tapasztalatod,és képes vagy nagyon következetesen nevelni,ugyanis tisztában van az erejével- ha félsz tőle,vagy ha gyengekezű vagy,pillanatok alatt ő lesz a főnök,és irányíthatatlanná,veszélyessé válhat. Emellett fizikailag is képesnek kell lenned arra,hogy egy ilyen erőgépet kordában tarts, ugyanakkor biztosítsd számára a megfelelő mennyiségű mozgást (napi min 2 óra körül).

Épp ezért csak akkor válaszd az amstaffot,ha nem kerti dísznek lenne,hanem társállatnak,lakásban/bejárással a házba,és lenne időd minden nap intenzíven foglalkozni vele.

Ha úgy döntesz,belevágsz,csakis elismert tenyésztőtől, TK-s kölyköt vegyél,hacsak nem akarsz ideggyenge,amstaffra csak nyomokban hasonlító kutyát.

Egy jó idegrendszerű kutya jó kezekben:

-erős,rámenős,magabiztos,de nem agresszív

-játékos,életvidám,az enyémnek konkrétan humorérzéke is van

-nagyon értelmes és könnyen tanul

2012. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan félreismerik őket a kinézetük miatt és vad kutyának hiszik mint pl. a pitbullt is vagy a dobermannt is félreismerik.Az amstaff egy jó házőrző kutya.De akár gyerekek mellett is lehet.FÉLREISMERIK!!!
2012. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tegnap vettem egy 4 hetes fajtiszta amstaff kölyköt.

Ezen kívül még van egy 12 hetes pitbull kutyánk, egy szálkásszőrű tacskó kutyánk és egy 1 éves Husky kutyánk..

Az én 4 hetes amstaffomat ma kivittem hogy találkozzon vele, és ahogy közelebb vittem a huskyhoz, odaszaladt hozzá, ráugrott a nyakára, és megharapta..

alig bírtam róla letépni, meg a 12 hetes pitbullnak is simán nekimegy

én nem bántam meg hogy megvettem ezt a kutyát, mert nekem kihivást jelent a nevelése, elvégre az apja egy izom paca, az annya pedig egy harci kutya, mind a ketten amstaffok..

nagyon szeretem az én kiskutyámat, bármit megtennék érte, bár nagy kihivás, de ha sokat foglalkozom vele, remélem meg tudom nevelni, hogy ne váljon egy agresszív harcikutyává :( :) :/

2015. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!