Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a yorkiemnak?

Mi lehet a baja a yorkiemnak?

Figyelt kérdés
2 napja bágyadt, kemény a pocakja és csak erőlködik nagyon kevés a széklete. A végbélnyílása 3szorosára dagadt. A szemeit kúszva dörzsöli a szőnyegbe, talán kötőhártya gyulladása is lehet. Én ha tudom hogy ez ilyen kis kényes jószág, nem veszem meg a lányomnak.

2012. júl. 22. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Gyönyörű.......beteg,te meg sopánkodsz hogy kényes jószág,nemhogy a dokihoz vinnéd ! Csak a kutyát sajnálom,komolyan.Nekem is yorkim van,és ha valami baja van,rohanok vele az orvoshoz,nem nézegetem napokig a szenvedését.
2012. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Ismét egy felelősség teljes gazda,gratulálok!!!!!!!!

Miért kellet neked az a szerencsétlen kutya,ha még arra sem vagy képes hogy dokihoz vidd ha beteg?? Szánalmas vagy!!!!

2012. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a két dolog nem függ össze. Az én tacxsimnak ugyanez volt a baja,csak külön-külön. A fenekéről kiderült,hogy egy csúnya bűzmirigy gyulladás,a szemében meg volt egy toklász,amit a doki sem látott,egy hétig(!!) volt a szeme mögött,míg végül valahogy megláttam és kiszedtem. Borzasztó volt..a bűzmirigyét meg ha begyulladt,az állatorvos kinyomkodja,ha spontán nem ürül,rosszabb esetben megnyitja,hogy a váladék kiürüljön. Vidd el másik orvoshoz,vagy vidd ugyan oda,de nézze meg alaposabban.
2012. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy. Végre egy intelligens emberhez méltó válasz. Holnap mindeképpen elviszem valami hozzáértő orvoshoz, mert a videki állatorvosok zöme nem tudja kezelni, nem ismerik. Mindíg vizslát tartottunk, nekem ez újdonság.
2012. júl. 22. 21:04
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Ja,még egy ileusz (bélelzáródás) jutott eszembe a tüneteiről..ez esetben is sürgősen doki.
2012. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Másik orvos. Lehet szorulása, azt az orvos benyúlással meg tudja állapítani és megoldani.A szemére nem tudok, mit mondani. De vidd normális orvoshoz, mert ez nem normális állapot. nem a yorkid érzékeny, hanem a kutyának valami baja van.
2012. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Míg orvoshoz viszem holnap, adtam neki 5 csepp Gutalaxot és úgy tűnik segített rajta, de a fenekét nem hagyja törölgetni, érinteni..
2012. júl. 22. 21:10
 8/18 anonim ***** válasza:
hu nehogy sok legyen a guttalax, az elég erős hashajtó. nem kapott csontot véletlenül a kiskutya ami elzárta a végbelet? lehet emiatt nem tud kakilni, és felfujodott.
2012. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lehet, begyulladt a végbele. Vagy van még valami benne. Ne piszkáld. Több cseppet ne is adj neki. Többit a doki holnap megoldja.Csak valódi dokihoz menj lehetőleg.
2012. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem, nincs semmi baja tőle. Legalább már kakilt, ez félsiker, kicsit jobban is érzi magát. Nem evett semmi olyasmit ami elzáródást okozhatna.
2012. júl. 22. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!