Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó magyar kutyanevek...

Milyen jó magyar kutyanevek vannak?

Figyelt kérdés

Én amellett vagyok, hogy magyar fajtának magyar nevet.

Milyen normális magyar kutyaneveket tudtok?

Ne olyat, hogy Takarodj meg Vakarcs!

És létszi neveket írjatok ne azt, hogy várjam meg míg nálam lesz a kuty, mert nem lesz kutyám! Csak nevekre vagyok kíváncsi.


2012. júl. 22. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Töhötöm, Árpád, Apor, MAgor , Ugor... XD

Ilyen hülye kérdést, már bocs :D

2012. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csibész, Fickó, Szimat, Vahúr, Kántor, Tüske, Pajkos, Mancs, Tappancs, Borzas, Kormos,
2012. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vitéz, Bogáncs, Bogár, Saca, Bolhás, Szutykos, Kormos, Vakarcs...
2012. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

+


Morzsi, Csöpi, Cézár, Bodri.

2012. júl. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első: Nem értem mi a bajod a kérdéssel.

A többieknek köszi!

De a Bolhás, Szutykos, Vakarcs nem annyira tetszik (épp erre céloztam). Ennyi erővel: Retkes, Büdös, Görcs, Vakarék. Szóval ezekre meg az ennyire túl gyakoriakra (Kormos, Morzsi, Bodri) nem vagyok kíváncsi, de a Csibész, Mancs és a ilyen "gyakoriak, de annyira azért nem" jöhet még.

2012. júl. 23. 00:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van rengeteg, igaz, akad olyan, ami csak törzskönyvinek jó, hívónak nem igazán:

[link]

2012. júl. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig foglalkoztatott őseink hogyan nevezték el a kutyáikat, ebben a témában találtam a következőket. Vannak a mindenféle növény nevek: Csipke, Málna, Eper, Bodza, Pihe, aztán szokás volt olyan tulajdonságokról nevet adni a kutyának, amilyet elvártak tőle pl.: Bátor, Éber, Eszes, Ádáz, Hamis, az "ellenségről" elnevezett kutyák: Basa, Szultán, Finánc, Bíró, a folyóról, patakról elnevezett kutyák: Tisza, Sajó, Maros stb.

De a lehetőséges sora igazából végtelen, mert bármilyen jól hangzó magyar szó lehet a kutya neve.

2012. júl. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Angyal,Árnyék,Mázli,Döme,Apró,Báró,Pacsi,Bukfenc,Buksi.Csini,Csinos,Fürge,Füge,Fruzsi,Gombóc,Gyémánt,Híres,Helyes,Hugi,Herceg vagy akár ki is találhatnál neki egy jó nevet:)
2012. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Különben ismertem azt az oldalt amit belinkeltél, de én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.
2012. júl. 23. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Én amúgy az Árnyék kutyanevet egy filmből vettem:)

Egy gyönyörű szép Golden Retriever 2 éves kutya volt és a Mázli is:)(csak mázli nem 2 éves)

amugy milyen nemű a kutya?

2012. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!