Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 19 hónapos német dog-ot még...

19 hónapos német dog-ot még meglehet tanítani "csibészelésre"?

Figyelt kérdés
2 Dog-om van, az egyik 3 éves a másik 19 hónapos. a 3 éves Dogom már fél évesen megtanulta a "csibészelést" de a 19 hónap nem sok?
2012. júl. 23. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Normális körülmények között csak a megfelelő kötődés és kontrollálhatóság után lehet elkezdeni az ÖV-t, pont azért, hogy ne csak a kutya védő és zsákmány ösztönei fejlődjenek ki, hanem ezeket lehessen gátolni is. Vagyis ne menjen neki minden embernek, ha ő úgy gondolja.
2012. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Bocs hogy itt válaszolok a privire.

Nem azt mondtam, hogy ne tanítsátok, csak azt, hogy akkor kezdjetek bele, ha az eb már fegyelmezett, lehet őt gátolni. Ha ez meg van, akkor pont időben vagytok. Én nem vagyok híve a pórázon rángatós ÖV-nek, mert nem sok értelmét látom. Komoly versenyen nem lehet a kutyán póráz úgy sem. (Nem csoda, hogy a munka kutyások sem pórázon szokták képezni a kutyájukat. Ez leginkább már csak a tradicionális, hagyományos képzés része, kicsit elavult már.)

2012. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
semmibaj,köszi a választ !:)
2012. júl. 23. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

ma 19:11

Kicsit el vagy tájolódva a munkakutyások világában.

Bizony póráz van. Hosszú és rövid is. Egy versenykutyának minden pici hibás mozdulat pontokat jelent. Teljesen kontrollálatlanul képtelenség a pontosítást elvégezni.

2012. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem sok a 19 hónap. A segéd nem a korát fogja nézni, hanem a képességeit.
2012. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sose késő, de valószínűleg nem vele fogsz munkakutya vbre menni. A felnőttekkel is ugyanúgy el lehet kezdeni. Ha nem szeretnél versenyezni és csakis hobbi célra van a kutyád, akkor a legtöbb iskolában akkor állnak neki vele ÖV-ni ha elvégzett egy alapfokú tanfolyamot/megvan az alapképzettsége és megfelelően tudod kontrollálni a kutyád.

Nálunk a suliban 2-3hete volt egy 4éves boxer aki akkor volt először csibészeltetve, nem vettem észre semmiféle negatívumot, nagyon élvezte, ugyanúgy lehet tanítani, mintha fiatalabb lenne.

2012. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 22:17

Pontosítva az írásodat:

A tükör módszeres iskolákban kell alap engedelmesség az őv-höz. Az olyannyira leszólt régi típusú iskolákban ez nem előírás. Nem fogják a kezdő kutyát azonnal szabadon dolgoztatni. Pórázon pedig a gazda csak képes megtartani és a kiképző utasításait végrehajtani.

2012. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pont nem rég láttam terápiás foglalkozáson egy ebet, amelyikkel már egész fiatal kora óta ÖV-ztek. A gazdához egyáltalán nem kötődött, semmi tekintélyt nem mutatott felé, nem is lett jól szocializálva szerencsétlen. Mindezt azért, mert az értelmes hagyományos ÖV oktató, a drága, azt mondta, ha komolyan akar a gazda versenyezni a kutyájával, ne engedje játszani más kutyákkal és már pár hónaposan kezdjék el az ÖV-t. A végeredmény az lett, hogy a kutya minden embernek neki ment, aki a közelében állt vagy hozzá ért, kutyákra kitámadt keményen. Már nem lehetett sétáltatni egyáltalán, mert minden embernek neki akart támadni, aki az utcán volt. A gazdát is igen sokszor megharapta már. Ez egy tanult viselkedés volt, a kutya csak ezt az agressziót ismerte, mint konfliktus megoldó viselkedést, hisz erre tanították az ÖV foglalkozásokon. És ez csak egy kis példa, számtalan ilyen kutya van, amelyeket a tradicionális ÖV tönkre tett.
2012. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 07:30

Az általad leírtaknak köze nincs a korai őv-höz.

A versenyre készülő kutyák is játszanak a társaikkal, csak nem annyit, mint egy családi kutya. Nekik a gazdával való játék az elsődleges .

A példának felhozott kutya egyszerűen fegyelmezetlen, neveletlen.

A munkakutyáknak már kölyök korban megkezdik a fogások alapjainak gyakorlását.Az ÖV-t minden kutyánál fel kell építeni.

Az a baj, sokan úgy gondolják, az Öv egyenlő azzal, hogy a kutya az előtte álló segédet támadja, lehetőleg próbálja megharapni és őrjöng rá. Holott teljesen másról szól az egész.

2012. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, az igaz, hogy a kifejezetten munkakutyás iskoláknál nincs ilyen, vagy ritkább. Azért első foglalkozás után nálunk sem mehet ÖV-re bármelyik, a nagyon 'gázos' kutyákat nem engedik, csak ha a gazdának már van egy bizonyos kontrollja a kutya felett.

Mi is kölyök kora óta csibészelünk, igaz rendszeresen csak 8-9hónapos kora körül álltunk neki, addig 1-2alkalmon voltunk, hogy nézzük alkalmas lesz e rá a kutya és itthon játszottunk vele fogásfejlesztő és zsákmányoló játékokat. Semmiféle negatív viselkedés nem alakult ki a kutyában és az iskolában lévő már 9-10hetes kora óta sportra felkészített kutyáknál sem. Társaságba hordom, naponta van kutyás séta, ismerősökkel, ismeretlenekkel, szinte 100%-osan tudom kontrollálni. A többi kutyát meg a gazdája ténylegesen 100%-osan kézben tartja, nekem még van mit tanulnom. Egyik sem mutat semmiféle agressziót emberek felé, sőt vannak olyanok is, akiknek az ÖV-zés szórakozás és mellette mentőkutyákat képeznek ki. Csúnya lenne, ha mentés közben bedilizne a kutya és a romok alatt lévő szerencsétlent elkezdené támadni.

2012. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!