Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futás kutyával, de hogyan?

Futás kutyával, de hogyan?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy elkezdek futni, legalábbis megpróbálok... Találtam is egy szimpi edzéstervet, itthttp: //edzesonline.hu/edzesterv/5/elso_5_kilometerem

Egyedül nincs kedvem futni viszont van egy 2 éves, futás- és mozgásimádó borderem... Le van mozgatva így is, de gondoltam, amíg más problémák miatt nem tudunk elkezdeni agilityzni, addig kipróbálnánk ezt.

Csak ez az edzésterv eléggé emberekre van szabva, nem lenne rossz a kutyának, hogy 1 perc futás, 2 nem, stb?

Hogy kezdjek hozzá? Hámunk van, gondolom először mindenképpen pórázon kéne, hogy tudja, most "dolog van", nem csak szaglászás?

Ja, és gondoltam a Margit-szigetre mennénk, amúgy is oda járunk, ha a kutya pórázon van, más futókat mennyire zavarnánk (a kutyának hozzá kell szoknia a futókhoz és egyebekhez tehát ez egyféle "terápia" is lenne számára)? Elzavarnának a futószőnyegről? A kutyinak nem lesz baja tőle?

Gondoltam kora reggel járnánk le, esetleg előtte locsolnám a kutyit, hogy ne legyen baj (úszni nem hajlandó).

Ha valami zavaros, bocsánat...


2012. júl. 23. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is járok a kutyummal futni. Az a lényeg h ne betonon fussatok, az meg hogy a tempót váltogatni kell, csak jó olyan szempontból, hogy az neki is megterhelőbb és hamarabb elfárad. Én az elején úgy csináltam, hogy 2 pórázzal mentünk, egyet a derekamra kötöttem és rákapcsoltam a másikat és így futott mellettem a kutya, hogy megértse hogy miről is van szó. Később szabadon is menni fog majd. Szerintem jó móka, jó szórakozást!:)
2012. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Várom a további válaszokat is!
2012. júl. 23. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon jó lesz, mozgás mániás kutyának szinte álom. Ha hozzászokik a tempóhoz, póráz nélkül is menni fog. Csak meg kell vele tanítani a marad, gyere stb vezényszavakat, plusz hogy ne szaladjon oda iszli faszli kutyához, hanem veled haladjon. Én az amstaffomal bicikliztem, neki nagyobb tempó kellett, futás nem kötötte le. Bicaj mellett szépen jött, néha szaglászott, pisilt, de nem volt vele gond.
2012. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. júl. 24. 13:54
 5/7 diagnostic ***** válasza:

Remek szórakozás egy bordernek. Igazából nem kell hozzá semmi komolyabb előkészület, egyszerűen vedd pórázra,és kezdjetek el futni. Ha egyébként szépen közlekedik pórázon,akkor nem lesz vele semmi gond.

Ha tempót váltogattok,az nem baj. Majd ha már megy neked is,akkor futtok többet.

A futószőnyeghez nem tudok hozzászólni,de gondolom nem nagyon értékelnék rajta a kutyát. Bár nem ismerem a Margitszigetet..De ártani biztosan nem árt neki,miért is tenné.A lényeg,hogy hosszabb távon betonon ne fusson.

2012. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neki is jót tesz a tempóváltás, de a talajra figyelj, lehetőleg betonon ne nagyon fussatok, mert az nem tesz jót neki. Ha komolyan gondolod a kutyás futást, akkor én mindenképp ajánlanám, hogy ha nem is az elején, de idővel egy ilyet szerezz be:

[link]

Nagyon megkönnyíti a dolgodat, a futóknak sem lehet egy rossz szavuk se és a kutyát sem zavarja.

2012. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2012. júl. 24. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!