Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk agresszív, mert...

A kutyánk agresszív, mert itthon a "verés" a nevelés a kutyának. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleim szerint veréssel lehet nevelni 1 kutyát, hiába mondom nekik a saját nézeteimet, hiába vettem kutyanevelésről szóló könyveket..

Most ott tartunk, hogy agresszív lett, ma átharapta a vádlimat, miközben csak ki akartam menni a kapun.

Erre megint megverték, miután kihívták a mentőt...


Szegényt nagyon sajnálom, de nem tudok mit tenni, nekem nincs időm rá, hogy esetleg ezt rendbe hozzam, már ha rendbe hozható..


Szerintetek mi legyen?


2012. júl. 23. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon sajnállak, nem lennék a helyedben.

Simán feljelenteném őket, vagy ha te nem akarod kérd meg valamelyik ismerősödet, hogy jelentsék fel őket állatkínzás miatt.

2012. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

mint a gyereknél a kutyánál sem biztos, hogy a verés a legjobb nevelési módszer. az néha beleférhet, hogy kicsit oda legyintesz neki (szüleid). meg kell velük értetned, hogy azért ilyen agresszív a kutya mert verve van. nem minden esetben a kutya hibája!

a kérdésre válaszolva: kutya iskola, érdemes elvinni, ott szakértők vannak, akik elmagyarázzák, segítenek abban hogyan lehet újra barátságos a kutyi.beszéld meg szüleiddel, hogy együtt menjetek el.

más kutyákkal agresszív vagy csak az emberekkel?

hogy van a lábad?

2012. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csak vannak még a kutyán kívül állataink, nem akarom, hogy elvegyék őket. Velük nem is csinálták soha ezt, de el is törném a kezüket...
2012. júl. 23. 21:14
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát a lábamat szó szerint átharapta, mind a 2 oldalon össze kellett varrni, laptopról netezek az ágyból, wc-re alig tudok kimenni, nagyon fáj


Kutyaiskolába sem akarják vinni, mert pénzbe kerül.. -.- Mondtam nekik már az első 1-2 verésnél, hogy agresszív lesz és valakit meg fog harapni, de nem hallgattak rám, és még MOST SE!!

2012. júl. 23. 21:15
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Ismét a buta szülői példák egyike.Sajnállak.

Ugyan ez az eset fordult elő gyermekkoromba,amikor apám lelövette a kutyámat mire hazaértem az iskolából..Még egyszer sajnálom:(

2012. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Na azért én öltem volna...

Még akkor is, ha szegény kutya nem a szívem csücske.. Nem tehetek róla, kiskorom óta nem szeretem őket, nincs meg a közös hang :S

2012. júl. 23. 21:17
 7/21 anonim ***** válasza:
Menekítsd onnan szegény kutyát!
2012. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem legjobb lenne elaltatni . Mivel gondolom elajándékozni se lehet mert nagyon agresszív . Én nem értem hogy mire jó hogy feljelentenéd a szüleidet és ezt nagy baromságnak is látom . Kutyát valóban nem jó veréssel tanítani habár néha hasznos ha egy kicsit rá ütsz az orrára ha olyat csinál Pl. : Ha játszotok rád morog vagy ilyesmi .

Sajnos a kutyát már nem lehet vissza szelídíteni ha folyton verték . Ezt tapasztalatból tudom mert már hoztam el olyan kutyát akit agyon akartak verni és nem bírtam vele mert akár milyen finoman közeledtem menekült a sarokba és amint hozzá értem egyből meg akart harapni . De visszatérve jól ki kéne oktatni a szüleidet ha veréssel akarják nevelni egy állatot .

2012. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
A szüleid gondolom tősgyökeres vidékiek, ahol nem megszokott a kutyát képezni, stb. Mi is meg-meglegyintjük ha nem bír magával, de nem vészesen, legfeljebb csípős pálcával. Nem jutunk odáig, hogy megverjük, addigra elugrik, meg amúgy is, nem bántjuk az állatot. Én régebben fiatalkoromban a tanyán kutyaiskola híján ráztam helyre, egy elvadult kuvaszt. etettem, egyre közelebb jött, aztán meg hagyta fogni magát. Soha nem zártam be, nem kötöttem meg, hagytam, ha el akar menni, el megy. de nem ment el soha, ott lakott velem sokáig. Egyszer aztán elmaradt valahol, és lassacskán nem jött haza. Szóval magad is, ha vállalod, kicsit nevelheted az ebet, és megmondod, hogy ne bántsák, nem ért belőle, nem tudja miért kap.
2012. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem annyira agresszív szerintem, hogy altatni kelljen. Bár nem értek annyira a kutyákhoz..


A beszélgetésen túl vagyok már, a könyvet is átnéztük közösen, mint az oviban...


Én nem tudom nevelni, az időm nagy részét még így nyáron is a saját állataimmal való foglalkozás tölti ki

2012. júl. 23. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!