Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azon gondolkodtam h talán...

Azon gondolkodtam h talán kutyavezető (kutyás) rendőr leszek. De kíváncsi vagyok, h ebből meglehet e élni? Hogyan zajlik le a képzés? Hol indulnak ilyen képzések? Mi kell hozzá? Ehhez kell e főiskola?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendőrtiszti főiskola.
2012. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Először rendőrnek kell lenned, elvégezned az iskolát. De nem lehetsz rögtön kutyás rendőr, végig kell járni a ranglistát, hogy alkalmas vagy-e rá. Nem mindenkiből válik jó kutyás rendőr.
2012. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra készülj fel, hogy a rendőrtisztire rohadt nehéz bekerülni.
2012. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2012. júl. 24. 18:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Még valami. Én azt olvastam,h van ilyen OKJ-s képzés is. Az akkor mi?
2012. júl. 24. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs.
2012. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. júl. 24. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Az OKJ "csak" kutyakiképzői.Nem rendőrségi, hanem a hobbis kutyák kiképzést tanulják.
2012. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális DE:

Nem csak rendőrtisztivel lehet az emberből kutyás rendőr:

Az okj,amire gondolva vagyon, az a két éves rendőr TISZTHELYETTESI(őrmestertől a főtörzszászlósig)iskola,ilyen van Adyligeten,Miskolcon,Körmenden,Szegeden.

Ebben az iskolában,a második évtől szakmai gyakorlat keretében már tekintgetni lehet a kutyások felé,de biztos elhelyezést csak úgy kap náluk bárki,ha megvan a suli,és elvégez az ember egy kutyavezetői tanfolyamot,függően attól hogy járőrkutyát,kábítószer-vagy robbanóanyag kereső,szagazonosító netán nyomkövető kutyával fog dolgozni az ember.(Mindegyik tanfolyam más hosszúságú ha jól emlékszem például akkor a keresőkutyáké 6 hónap,a járőrkutyáké csak 3).

Szóval a főiskola nem szükséges de ajánlott mivel nem igazán fizetik meg a kezdő rendőröket és kutyásként ugyan adnak némi kutyavezetői pótlékot,de az se túl sok.

Tehát ha a fizetésre térünk ki akkor főiskola és a választott kutyás tanfolyam.

(ez 2014-ben érvényes információ,azóta NKE-RTK van csak,de a többi a szakképzés nem változott)

2014. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!