Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Trovet...

Mi a véleményetek a Trovet tápról? Van egy 7 éves, szívbeteg (dilatációs cardiomyopathia) bullmasztiffunk, neki keresek megfelelő tápot.

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 12:41
 1/4 Maxitabi ***** válasza:

Szia, értesz németül? Találtam egy cikket nektek:

[link]

Ha nem, a lényeget megpróbálom összefoglalni:azt ajánlja, diétázni kell: ne száraztáp, nedves/konzerv táp tilos(mert tele van nátriummal(nátriumszegény kaja), sóval), káliumgazdag etetés: banán!!!energiasűrű táplálás(cikk),E vitamin (nem művitamin!!), szelén, L-karnitin(hús, máj, vérliszt) és taurin (szív)adása nagyon fontos -utóbbi kettő nyers húsban (lefagyasztod, majd felengedve adod, ha nem tudod, milyen friss, sertést ne)

vagy még: [link]

A trovet pedig szerintem nem annyira biztos, hogy jó. (nekem spéci az összetétele nem szimpi, de ez egyéni)Megnéztem az ásványi anyag tartalmát és az orijen adultét: utóbbiban több kalium van, natrium fél százalékkal több, de van taurin, szelén, e vitamin is benne. Vagyis: nézd meg a gabonamentes tápokat, összetételre, nektek magas húsfehérje tartalmú kell és kevés szénhidrát, ezért gabonamentes - van még pl acana gabonamentesek, taste of the wild, natural & delicious, earthborn holistic...

Orijen vagy acana.hu-n meg is kérdezheted a forgalmazót a fórumon, ajánlja-e, -vagy melyiket nektek.

De még egyszer - szerintem legjobban a BARF etetéssel jársz, mert te állítod össze, mit eszik a kutya és úgy, ahogy neki jó.

2012. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! 3 hónapja diagnosztizálták nála a betegséget. Egyik pillanatról a másikra jelentkeztek a tünetek, pár nap alatt teljesen leromlott az állapota, megtelt a hasa folyadékkal. Mire időpontot kaptunk szívultrahangra 10 l folyadék volt a hasában. Az addig kapott vízhajtóit megemelte az orvos 8db/nap, (furosemid,spiron)+digoxin,ednyt,betaloc,kálium. Semmi jót nem mondtak, súlyos pangás a májban, pitvarfibrilláció, DCM és maradt a remény és a küzdés. Ahogy szedte a gyógyszereket kezdett jobban lenni, egyre jobban is néz ki. Ebben benne van az is, hogy minden nap főzök neki húst, répa, alma, krumpli mellé. Nem kap semmi belsőséget, (azt tanácsolták, hogy szívbetegség esetén kerüljük ) sót, mesterséges dolgot, de abban nem voltam biztos, hogy ez így jó/elég. Tudom-e így fedezni ami kell neki ennyi gyógyszer mellett!? A későbbiekben egy jobb táppal meg tudom-e előzni a vese, máj problémákat!? A főzés maradna 4x, 3x a héten tápot gondoltam, csak nem tudtam melyik lenne megfelelő. Rajta kívül van 3 kisebb kutyánk taste of the wild-ot esznek. Sajnos, a masztiffunk annyit eszik, mint ők hárman együtt, így meg kell gondolnom mennyit tudok még kiadni a gyógyszerek, vizsgálatok mellett. Nagyon köszi a tanácsokat, sokat segítettél!
2012. júl. 24. 16:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az acanashop-nál már érdeklődtem mit ajánlanak, még várom a választ. Azt is olvastam, hogy az alacsony foszfortartalom is fontos, és amiket már írtál te is, alacsony nátrium, kálium-magnézium megfelelő aránya, taurin, L-karnitin bevitel. Royal canin tápot is találtam, de azt eddig még nem adtam egy kutyámnak sem az összetétele miatt. A vesék későbbi problémája miatt nem alacsony fehérjetartalom a megfelelő?
2012. júl. 24. 17:11
 4/4 Maxitabi ***** válasza:

Hát-ezt cáfolják mostanában..( [link]

A taste nagyon jó, lehet, hogy azt próbálnám a saját mellé adni. És próbáld meg a nyers etetést, de eleinte lehet hasmenése-azt olvastam, az jobb, mert benne vannak a természetes aminók-ami neki kell (uezért a belsőségek!!!) és a főzéssel a 90%-a elvész ezeknek.És jobbulást kívánok!!

2012. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!