Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom, hol is kezdjem?

Nemtudom, hol is kezdjem?

Figyelt kérdés
Kutyamutyám szétrág mindent, előszerettel a budipapírokat, sálakat, kesztyűket esernyőket műanyag üvegeket 9 hónapos golden, és labi keverék. korábbi kérdésemben tettem már fel róla képeket, szerencsére azóta meghízott mióta a előző gazdájától idekerült. kilátszott a csipőcsontja is. a nagy probléma, sétálás közben alig figyel, ha a porázzal a farát gyengéden megsuhintom ha kutya kakit enne (nem mindig) fülét farkát behuzza szegény. el is hagytam. nem elég ha rászólok hogy "fúj nemszabad!" viszont nagyon szeret bármerre megyek ottszeretne lenni velem. nyomkod az orrával, és bolhátlanit is engem a pólómon keresztül:D egyre jobban kanos, többször megszeretett volna (csunyán írom) kanolni, de elhessegettem. érezné rajtam a női illatomat? 9 hónaposan nemhiszem hogy ivarérett lenne még. de ezen felül ha nemjön rá semmi végtelenül nyugodt, bújós. gyorsan tanul, kézjelekből érti a behívást, és hogy nejöjjön be a privát szvérámba, ha épp kint a kertben jó időben ugy döntök hogy megebédelek. de ha ténykedek, ás nekem gödröt, elviszit a fagajjakat. bár igaz van neki rágókája, és nagyjából vissza is hozza ha játszunk. de azt nemértem mért szeretné hogy utánna fussak? mert látom hogy hívna. nem csak igy gondolom.

2012. júl. 24. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Hűűűűhaaaa....


Nem, nem a női illatod miatt akar meghágni, hanem azért, mert tojik a fejedre és legkevésbés se tekint vezérnek. Így tiszta?


És ilyenkor nem elhessenegtni kéne, hanem kicsit tisztázni a helyzetet, mert ez az egyik legnagyobb tiszteletlenség feléd.

2012. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de bántani nem bánthatom, akkor hogy?
2012. júl. 24. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Legyél te a falkavezér! Így elkerülheted a fenn írtakat.

[link]

Google: Hogyan legyek falkavezér?

2012. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi! kár lenne veszni hagyni pedig jó házörző talán még jó társ is lehetne belőle!
2012. júl. 24. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Csapj rá egy kicsit a seggére,nem kell "agyon"verni csak egy kicsit kell rácsapni!
2012. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha behivható, ahogyan mondod, akkor irány vele erdő-mező, fusson, fáradjon, ez nagyban segíteni fog az esernyőrágáson :). Próbálkozhattok az úszással is.


Hágó mozdulatokat azért tesz, mert nem tekint téged falkavezérnek. Ezt sem rajtad, sem a jelnlétedben máson nem csinálhatja, tiltsd le! Falkavezérségre linket, könyvet találsz rengeteget, ha itt a keresőbe beírod, hogy falkavezér vagy sorrend. Ezekben légy következetes!


Pórázzal soha ne fegyelmezd, nem jó, ha valami negativval köti össze a pórázt.


Azért szeretné, hogy utána fuss, mert igy hív játszani, a kutyák egymás közt is kergetőznek. Van alkalma kutyákkal találkozni, futkározni? Nyugodtan játszhatsz vele ilyesmit: kötélhúzás, kergetőzés, stb, de ezt máskor, mint apportírozás közben. Egy a játék, más a munka :)


Apporirozást, játékot is akkor játssz vele, amikor Te kezdeményezel, odahivod és indul a móka. És Te is fejezd be! Ha ő bökdös az orrával, akkor Ő döntötte el, mikor mit csináltok, az nem jó.

2012. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kutyusokkal, ritkán, Szolnokon lenne. néha el el csíp egy gazdi az utcán ebével, így haverkodunk ritkán. de ülő pihenő háikót neki még nemtudtam kialakítani, pedig lassan esedékes. fenyőléceket kell majd szerezni. viszont, most egy 15 perce találtam egy (Szolnokon az egyedüli) kutyaovit.

[link]


árfekvésben nektek hogy tetszik?

2012. júl. 24. 14:22
 8/10 A kérdező kommentje:
olcsóbb az biztos, mintha Korom Gábor csoportjába mennék el:D
2012. júl. 24. 14:24
 9/10 anonim válasza:

Szia. Nekem is szétrágta a kutyám a cipőket meg még sok mindent csak mi kint tartottuk. Ha kertes házatok van szerintem csináljatok neki kintre egy kis kuckót ahol jó neki. Vagy ha panelbe laktok akkor ott egy kis sarkat kerítsetek el neki a barátom is így csinálta. És amikor otthon vagy és vele tudsz lenni akkor enged ki.

Vagy vidd oda elé mondjuk a cipőt és ha megrágja nem kap jutalom falatkát ha nem rágja meg kap. Hidd el én már átestem egy ilyenen. De ha kölyök korban leszokik róla akkor felnőttként nem fog rágni. Csak akkor üsd ha tényleg nagyon rosszat csinál és ne üss nagyot mert megjegyzi és rosszabbik esetben felnőtt korában rád támadhat. Ne hessegesd el hanem simogasd meg és ha kell legyél vele szigorú. Mert a kutya néha a szigorú embert szereti jobban. :)) Sok sikert a kutyussal! :))

2012. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

elolvasva a kérdésedet,egyértelmű,hogy halvány fogalmad sincs a kutyád viselkedéséről.

9 hónapos ergó ,dominánssá és persze ivaréretté vált, ami feléd egyértelmű dominanciaként nyilvánul meg ( hágó mozdulatok )!

irhatnánk tanácsokat,de ez olyan mintha könyvből tanulnád a városi vezetést. semmit sem ér!

azért bújik, mert ő irányít,ő dönti el mikor simogathatod meg ,gödörásás = melege van,a gödör hűsít,székletevés= vitamin és ásványi anyag hiány-valamint a tápon tartott kutyák székletében a széklet szaga ugyanolyan mint maga a táp-azaz a széklet számukra táp.

leszoktatása,ugyanaz mint a dominancia átvétele, tanulni kell. irány egy kutyasuli!!

ott megérted miről is beszélünk!

nem az a lényeg,hogy milyen trükköket tud, az semmit sem jelent, a lényeg az irányítás átvétele!!

( lakásban,saját udvaron megteszi,mert különben unatkozna, na de egy szabad területen,kutyák-emberek-biciglisek-macskák között??

póráz nélkül?

csak a szavad erejével, tartósan?

2012. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!