Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség táp ügyben?

Segítség táp ügyben?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a yorkshire terrierem, 4 hónapos koráig csak tápon élt (Acana Ranchlands, Lamb&Apple, Grasslands) utána adtunk neki húslevest, kefirt, főtt pulykanyakat (csont nélkül), darált húst és most már nem akarja megenni a tápot. Azt vettem észre, hogy ami nagyobb szemű, mint amilyen az Acana is azon nem szeret rágódni, a kisebb szemű Royalt simán megette, de azzal nem akarom etetni mert túl sok benne a fehérje és nem tartom jó tápnak.. Van valami ötletetek, milyen táppal tudnám etetni? Olyan kéne ami nem tartalmaz csirkehúst, apró szemű és prémium minőségű. (micsoda igények.:)) Talán az is megoldás lenne ha vennék másik tápot és összetörném? Köszönöm a válaszokat előre is.

2012. júl. 24. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én kutyám se eszi meg ami picit is nagyobb szemű,de ez a táp pont kiskutyáknak van tervezve,és prémium minőség,zöldkagyló kivonattal:


[link]


én ajánlom!

2012. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád éppen fogat vált. Ilyenkor nehezen megy a rágás. Ha elmúlik a fogváltás, maradj csak a neki való tápméretnél. Ha nem fog rágni, elsorvad a rágóizma, gyorsabban romlanak a fogak.
2012. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy fogat vált, van neki rágókája és préselt marhabőr cipője is, azzal egész nap ellenne. Nem azzal van a gondom hogy "rágódnia kellene" a tápon, hanem hogy nem eszi meg mert el kell rágni, inkább azt eszi amit egyszerűen le tud nyelni.
2012. júl. 24. 13:30
 4/13 anonim ***** válasza:

Persze , hogy válogat ha meg van neki engedve!

Leteszed ha nem eszi meg 10 perc múlva felveszed! Ezt másnap szintén ha akkor sem akkor harmadnap megint. 3-4 nap után megeszi. Úgy még egészséges kutya nem halt éhen soha, hogy előtte volt a táp és nem ette meg!

2012. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Maxitabi ***** válasza:
Háát-olyan fincsi kaják után én sem enném meg az ízfokozómentes tápot(acana)!!! Ne csodálkozz, de ne kényeztesd el. (az én maine coon cicám úgy veti magát a RC tápra, mint a kábítószeres-biztos van benne vmi szer- miközben orijent kap..)A táp összetörése lehet 1-2 alkalommal megoldás, de ahogy előttem írták, rágnia kell!!! Szerintem az acana igazán nem túl nagy szemű, főleg a pacifica és a ranchlands, próbáld még, ne hagyd, hogy ő legyen a falkavezér!Hajrá és kitartás!!
2012. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Brit Care-el etesd! Az én kutyám is válogatós és nem szerette a nagy szemű tápokat de ez a fajta nem túl nagy szemű és se gabona se csirke nincs benne. Neki a Brit Care Puppy All Breed kell. Nekem csak jó tapasztalatom van vele. Érdemes kipróbálnod!
2012. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem az öreg kutyámnak megy a hasa tőle próbálkoztam vele de nem jött be... Kinek mi jön be!

Nem kell fejjel a falnak menni, hogy csak az az egy táp a jó mindegy másik szar. nagyon sok jó táp van próbálgassál sok félét és amelyikkel meg vagy elégedve annál maradjál!

2012. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tetszik ez az "ízfokozómentes" kifejezés:))

A kutyák nem úgy érzik az ízeket, mint az ember. Nagy tévedés , hogy az íze után válogatnak. Nekik az orrukon keresztül döntődik el, tetszik-e valami, vagy sem.

2012. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Ezt a 10 perc után felveszem dolgot csináltam, de nem túl sokáig mert nem igazán akartam éheztetni. Rágni tud, mivel van rágókája, marhabőre, parkban bottal is szokott játszani. Kipróbálom azokat a tápokat amiket mondtatok, aztán meglátjuk mi válik be. :)
2012. júl. 24. 15:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Legyél kitartó a 10 percessel :)) Nem fog éhezni. Ha éhes lesz valóban, enni fog.
2012. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!